४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

तुलसीपुर । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना संक्रमणको प्रकोपलाई मध्यनजर गरेर तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाले आइतवार थप ५० वेडको क्वारेन्टाइन तयार पारेको छ । गुरुजजुर मावि रक्षाचौरको भर्खरै निर्माण भएको नयाँ भवनमा यस्तो क्वारेन्टाइन निर्माण भएको विपद् व्यवस्थापन शाखा अधिकृत भिम खत्रीले जानकारी दिए ।

विदेशबाट आएका र अन्य कोरोना संक्रमणको आशंका भएका व्यक्तिलाई राख्नमा लागि यस्तो क्वारेन्टाइनको व्यवस्था गरिएको हो । यसभन्दा अगाडि तुलसीपुर उद्योग वाणिज्य संघले निर्माण गरेको सभाहलमा ५ वेडको क्वारेन्टाइन निर्माण गरिएको थियो । उपमहानगरपालिकाले पहिलो चरणमा १ सय जनाका लागि क्वारेन्टाइन निर्माण गर्नेछ । विभिन्न विद्यालयमा यस्ता क्वारेन्टाइन निर्माण गरिने जनस्वास्थ्य प्रवद्र्धन शाखा प्रमुख ओमप्रकाश न्यौपानले जानकारी दिए । प्रमुख न्यौपानेले अन्य विद्यालयसँग समन्वय गरेर सोमवारसम्म एक सय जनाका लागि क्वारेन्टाइन वनाइसकिने जानकारी दिए ।

तुलसीपुरमा निर्माण गरिएको क्वारेन्टाइनमा नेपाल प्रहरी र शसस्त्र प्रहरीले मसेत सघाएका थिए । क्वारेन्टाइनका लागि आवश्यक केही सामग्री नेपाल रेडक्रस सोसाइटी दाङ्गले उपलब्ध गराएको हो ।
तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाका नगरप्रमुख घनश्याम पाण्डेले उपमहानगरपालिकाभित्र क्वारेन्टाइनको अभाव हुन नदिने वताए । उनले आइतवार विहान सम्म भारत र अन्य देशबाट आएका २ सय ८१ जनाको पहिचान भइसकेको वताउँदै सबैलाई निगरानीमा राखिएको पनि वताए । “शंकास्पद व्यक्तिलाई हामीले निगरानीमा राखेका छौ” नगरप्रमुख पाण्डेले सबैको तथ्यांक ल्याएपछि थप कदम अगाडि वढाइने वताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

ढिलै भए पनि एमालेले विवेकले काम गर्योः नारायणकाजी श्रेष्ठ बुटवलमा बाबुराम भन्दा खेलराज ५ हजार १३ मतले अगाडि सितगंगा ५ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका बेल्बासे निर्वाचित २२ घण्टादेखि रोकिएको पाँचपोखरीकाे मतगणना अझै सुरु हुन सकेन बुटवलका १९ वडामध्य १२ वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन वडा कस्ले जिते? यस्ताे छ डडेल्धुराका सातवटै स्थानीय तहको अन्तिम मत परिणाम ४१० स्थानीय तहको नतिजा सार्वजनिक, कुन पार्टीको कति स्थानमा अग्रता ? देवदहमा गठबन्धनलाई पछि पार्दै एमाले : मेयर, उपमेयर दुबैमा अग्रता नवलपरासीको सरावल अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा एमाले विजयी बुटवलमा पाण्डेको साढे ४ हजार मतले अग्रता, उप-प्रमुखमा सावित्रा अघि शुद्धोधनमा गठबन्धन दल कांग्रेसबाट बस्याल विजयी, उप प्रमुखमा एमालेकी ज्ञवाली भरतपुरमा गठबन्धनकी रेनु दाहालको अग्रता, मतान्तर फराकिलो बनाउँदै चुनावलगत्तै सार्वजनिक यातायातको भाडापनि बढ्याे, आजदेखि नयाँ दर लागू काठमाण्डौंमा बालेनको अग्रता कायमै, स्थापितभन्दा करिब दोब्बरले अघि गैंडाकोट नगरपालिकाको मेयर र उपमेयरमा कांग्रेस उम्मेदवार निर्वाचित बालेन र सुनिता हजारौं मतले अगाडि रुपन्देहीको कञ्चनमा कांग्रेसका ढकाल विजयी उम्मेदवारको मृत्युपछि स्थगित तुलसीपुर उपमहानगर-१७ मा मँगलबार मतदान सम्पन्न लुम्बिनीको घोराही उपमहानगरमा एमालेको अग्रता कायमै, ४०११ को मतान्तर रुपन्देहीका ६ वटै नगर उपप्रमुखमा एमाले उम्मेदवार अगाडि