ताजा अपडेट »

गुगलले स्वीकार गर्यो जेमिनी एआईको गल्ती, छवि बनाउने सुविधामा तत्काल लगायो रोक

सोमबार, १४ फागुन २०८०, १० : २०
30 Shares

काठमाडौं । पछिल्लो केही महिनादेखि भारतसहित विश्वभर आर्टिफिसियल इन्टेलिजेन्स अर्थात एआईको बारेमा धेरै चर्चा भइरहेको छ ।

अमेरिकी कम्पनी ओपनएआईले च्याटबट सेवा च्यापजीपीटी लन्च गरेर नयाँ तरिकाले इन्टरनेट सर्च सेवा प्रयोग गर्ने विकल्प विश्वलाई देखाए पछि यसले नयाँ बहस सिर्जना गरेको छ । 

यस्तो अवस्थामा विश्वको सबैभन्दा लोकप्रिय सर्च इन्जिन गुगल कसरी पछि पर्न सक्छ ? गुगलले एआई टेक्नोलोजी भएको च्याटबट सेवा जेमिनी एआई पनि लन्च गरेको थियो तर अब यस सेवाका केही सुविधाहरू विवादमा परेका छन्।

जेमिनी एआईमा समावेश गरिएका नयाँ सुविधाहरूको बारेमा धेरै विवादहरू पछि गुगलले आफ्नो जेमिनी एआई च्याटबटको छवि जेनेरेसन क्षमता तत्कालका लागि रोकेको छ। माउन्टेन भ्यू, क्यालिफोर्नियामा आधारित कम्पनीले स्वीकार गर्यो कि जेमिनीले केही ऐतिहासिक फोटोहरूमा अशुद्धता प्रस्तुत गरेको थियो। यस बाहेक कम्पनीले चाँडै नै यस फिचरको राम्रो संस्करण लन्च गर्ने दाबी गरेको छ ।

टेक्स्टबाट छविहरू सिर्जना गर्ने जेमिनीको नयाँ सुविधाहरूको बारेमा जानकारी दिँदै गुगलले आफ्नो आधिकारिक च्यानलमार्फत जानकारी दियो, ‘यसमा धेरै मानिसहरूको चासो छ र यो सामान्यतया राम्रो कुरा हो किनभने विश्वभरका मानिसहरूले यसलाई प्रयोग गर्छन्। तर यहाँ यसको चिन्ह छैन।’

गुगलले अर्को पोष्टमा पुष्टि गर्‍यो कि यसले हाल जेमिनीका छविहरू उत्पन्न गर्ने सुविधाहरू रोकिरहेको छ। गुगलले थप भनेको छ, ‘हामी जेमिनीको छवि बनाउने सुविधाहरूमा देखिएका समस्याहरू समाधान गर्न काम गरिरहेका छौं। हामीले यो गरिरहँदा हामी जेमिनी इमेजिङ सेवा तत्काल खारेज गर्दैछौं र चाँडै सुधारिएको संस्करण सुरु गर्नेछौं।’

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।