१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुटवल । नेपाल विद्युत प्राधिकरण नयाँमिल वितरण केन्द्रको महशुल संकलन केन्द्रको भवन उद्घाटन भएको छ । तिलोत्तमा–५ मणिग्राममा रहेको वितरण केन्द्रको प्रशासनिक भवनको पछाडि २७ लाख रुपैयाँ लागतमा नयाँ भवन बनेको हो ।

Advertisement

नयाँ भवनको ठूलो हलमा ३ वटा महशुल तिर्ने काउन्टर र एउटा अन्य कामका लागि काउन्टर बनेको छ । नयाँ भवन बनेसँगै अब वितरण केन्द्रका उपभोक्ताहरु महशुल तिर्न खुला आकाशमुनि लाइन लागेर बस्नुपर्ने बाध्यता अन्त्य भएको छ । अब उपभोक्ताहरु वातानुकुलित हलमा बसेर महशुल तिर्न पाउनेछन् । नयाँ भवनमा कुपन प्रणालीबाट पालो अनुसार महशुल भुक्तानी गर्न पाइने छ । यसले उपभोक्ता बीच पालो मिच्न खोज्दा हुने विवाद पनि अन्त्य हुने वितरण केन्द्रका प्रमुख सञ्जयकुमार मिश्रले बताए ।

‘नयाँ भवन नहुँदा चर्को घाम र वर्षामा सडकमै लाइन बस्नुपर्ने वाध्यता थियो अब ग्राहकहरुले एसी भएको हलमा बसेर आनन्दका साथ महशुल तिर्न पाउनेछन्’–मिश्रले भने–‘हामी ग्राहकलाई सन्तुष्ट बनाउन र सेवालाई गुणस्तरीय बनाउन कटिबद्ध छौं ।’

नव निर्मित भवनको उद्घाटन नेपाल विद्युत प्राधिकरण लुम्बिनी प्रादेशिक कार्यालय प्रमुख नवराज ओझाले गरेका छन् । सो अवसरमा बोल्दै उनले नयाँमिल वितरण केन्द्रका कार्यालय प्रमुख मिश्रको कार्यकुशलताका कारण उपभोक्ताबाट आउने गुनासो ५० प्रतिशत घटेको उल्लेख गर्दै अन्य वितरण केन्द्रका कार्यालय प्रमुखहरुले मिश्रबाट सिक्नुपर्ने बताए । सो अवसरमा तिलोत्तमा ५ का वडाध्यक्ष रमेश डुम्रे,राष्ट्रिय कर्मचारी युनियनका सचिव टेकबहादुर बुढा, राष्ट्रिय कर्मचारी संघका लुम्बिनी प्रदेश उपाधयक्ष रोहिन भण्डारी लगायतले आफ्ना धारणा राखेका थिए ।

नयाँमिल वितरण केन्द्र अन्तर्गत तिलोत्तमाका सबै वडा तथा बुटवल, ओमसतिया र देवदहका केही वडा गरी ३९ हजार ग्राहक रहेका वितरण केन्द्रका प्रशासन प्रमुख विनोद खनालले बताए । ३९ हजार ग्राहक मध्ये ६० प्रतिशतले वितरण केन्द्रमै आएर तथा ४० प्रतिशतले अनलाइनमार्फत महशुल तिर्ने गरेको लेखा प्रमुख प्रकाश रोकाले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड