२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

जेठ २८, बुटवल । पाल्पाको तिनाउ गाउँपालिका वडा नम्बर १ मा दुई दिने अचार बनाउने तालिमको आज समापन गरिएको छ । सामुदायिक विकास कार्यक्रम (सिएमसी) को आयोजना तथा गाउँपालिकाको आर्थिक सहयोगमा सञ्चालन गरिएको तालिममा वडाका ३५ जना प्रशिक्षार्थीको सहभागिता रहेको थियो । कार्यक्रमको समापन अवसरमा बोल्दै वडा अध्यक्ष रोमबहादुर लम्तरीले तालिममा सिकेका सिपलाई व्यवहारमा पालना गर्दै व्यवसायीक रुपमा अचार उत्पादन गर्न सके राम्रो आम्दानी लिन सकिने बताए । आर्थिक विकास र परिवर्तनका लागि स्थानिय रुपमा प्राप्त स्रोत साधनलाई सदुपयोग गर्दै व्यवसायीकतातर्फ अग्रसर हुन सुझाएका थिए ।

आयोजक संस्था सिएमसिका सामाजिक परिचालक चिरञ्जीवि आचार्यले सानो लगानीबाट धेरै फाइदा लिन साना तथा घरेलु व्यवसाय उत्तम रहेको उल्लेख गरे । सरकारले व्यवसायीक उद्यमका लागि लगानी वृद्धिगर्नुपर्ने आवश्यकता औल्याउँदै उनले नागरिक स्तरबाट व्यवसायीक सचेतनाको आवश्यकता समेत औल्याए । कार्यक्रममा वडा सदस्य धनी वगाले, वडा कार्यालय सचिव हरिप्रसाद पौडेल, तालिमका सहभागी भीमकुमारी घर्ति लगायतले बोलेका थिए । गाउँपालिकाको ३० हजार रुपैयाँ आर्थिक सहयोगमा सञ्चालन गरिएको तालिममा दुर्गा आचार्य र इशा गौतमले सहजीकरण गरेका थिए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि छत्रदेव गाउँपालिकाको अध्यक्ष कांग्रेस र उपाध्यक्ष एमालेले जित्यो कतै १ भोट, कतै शून्य तिलोत्तमामा चापागाईँ खाँण भन्दा ८ मतले अघि चुनाव चिन्ह दाङमा दुई पालिकाका र ३९ वडाको नतिजा सार्वजनिक भक्तपुरमा नेमकिपाको ‘क्लिन स्विप’ विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर मृत्यु हुनेको सनाखत एमालेले सत्ता गठबन्धनमाथि लगाएको आरोपप्रति कांग्रेसको आपत्ति, ‘नतिजाले एमाले अत्तालियो’ भारतीय प्रधानमन्त्री माेदीकाे भ्रमणले लुम्बिनी क्षेत्रका बजार बन्द देउवा र मोदीद्वारा संयुक्त रुपमा ‘बुद्धिस्ट कल्चर एण्ड हेरिटेज सेन्टर’ को शिलान्यास शुद्धोधन गाउँपालिका–४ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका अधिकारी विजयी विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर २ जनाको मृत्यु स्थापितभन्दा बालेन २८७५ मतले अगाडि गोरखामा एमाले उम्मेदवार १ मतअन्तरले विजयी भएपछि तनाव, सर्वदलीय बैठक बस्दै