२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

बागलुङ । बागलुङको गल्कोट नगरपालिका-११ रिघाकी २५ वर्षीया सुत्केरी महिलालाई अत्याधिक रक्तश्राव भएपछि हेलिकप्टरबाट उद्धार गरिएको छ । सुत्केरी बेथा लागेपछि आइतबार राति रिघा स्वास्थ्य चौकी पुगेकी गौरी श्रीसलाई थप उपचारका लागि पोखराको गण्डकी अस्पतालमा पुर्याइएको छ ।

स्वास्थ्यचौकीमा रातको १ बजे बच्चा जन्माएकी गौरीलाई अत्याधिक रक्तश्रावसँगै ज्वरो र वोमिट समेत भएपछि तत्कालै पोखरा रिफर गरिएको रिघा स्वास्थ्य चौकी प्रमुख एच.ए. लक्ष्मी घर्ति श्रीसले जानकारी दिएइन् । दुर्गममा रहेका महिलाहरुको ज्यान बचाउने उद्देश्यले सञ्चालित राष्ट्रपति महिला उत्थान कार्यक्रम अन्तरगत गण्डकी प्रदेश सामाजिक विकास मन्त्रालयको समन्वयमा श्रीसको उद्धार गरिएको हो । पहाडि जिल्ला र उपयुक्त स्वास्थ्य सेवाको अभावको कारण जटिल मातृ स्वास्थ्य सम्बन्धि समस्या भएका महिलालाई हेलिकप्टरबाट उद्धार गरि अन्यत्र लैजानुपर्ने वाध्यता रहँदै आएको छ ।

सो उद्धारमा रिघा स्वास्थ्य चौकी सहित, गल्कोट नगरपालिका स्वास्थ्य शाखा, प्रदेश सांसद, मुख्य मन्त्रिका राजनैतिक सल्लाहकार, नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी लगाएतको समन्वयकारी भुमिका रहेको र समयमै उद्धार गरिएको वडा अध्यक्ष डम्वर श्रीसले जानकारी दिए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पार्टी बैठक सानेपामा मात्र गर्ने निर्णयबाट पछि हट्यो कांग्रेस, फेरि बालुवाटारमा बस्न थाले बैठक राष्ट्रियसभामा तीन प्रतिवेदन पेश थप ९३४ जनामा कोरोना, एकको मृत्यु फोहर व्यवस्थापन : सोचमा नै छ खोट बजेट भाषण अनुसार नै तलब वृद्धि हन्छ : अर्थमन्त्री शर्मा काँग्रेस नेताहरूकाे बैठकः सय सिट राखेर मात्र गठबन्धन गर्न सुझाव भोलि देशैभरका नासु बिदामा बस्ने पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि… चितवनमा दुई अर्ब लगानीमा क्यान्सर अस्पताल निर्माण ‘तिम्रै मान्छे हुम कर’ सार्वजनिक नेपाल समाजवादी पार्टीको लुम्बिनी इन्चार्जमा खनाल जापानको आधुनिक प्रविधि नेपालमा भित्र्याउनका लागि पहल गर्न प्रचण्डकाे आग्रह नेपाल खेलकूद महासंघ तिलोत्तमा ११ मा वडा कमिटि, अध्यक्षमा पुन आज कतिमा कारोबार भैरहेको छ सुनचाँदी ? ज्ञानेन्द्र शाही जुम्लाबाट चुनाव लड्ने इजरायलद्वारा गाजा युद्धविरामको प्रस्ताव स्वीकार