१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

दाङ । दाङ जिल्ला स्तरीय खुला कराते प्रतियोगीता २०७९ आजदेखि तुलसीपुरमा सुरु भएको छ । नेपाल सितोरियो कराते संघ दाङको आयोजनामा संचालित प्रतियोगीताको कराते महासंघका केन्द्रिय उपाध्यक्ष बद्री नाथ श्रेष्ठले उद्घाटन गरेका थिए । उद्घाटन समारोहलाई सम्बोधन गर्दै प्रमुख अतिथि श्रेष्ठले राजनीति प्रवेशसँगै नेपालको सिङ्गो खेलकुद क्षेत्र धरापमा परेको बताए ।

‘राष्ट्रको सान र गौरव बोकेको स्वच्छ खेलकुदमा राजनीति प्रवेश हुनु खेलप्रेमी खेलाडीका लागि दुर्भाग्यपूर्ण हो, यसले नेपालको खेलकूद तीन दशक पछाडि धकेलिएको छ’–उनले भने, ‘झण्डै चार दशक अगाडिको खेलकुदको बिकासक्रम र हालको अवस्था हेर्दा अहिले विजोग लाग्छ ’ खेलकूदको विकासका लागि आउने अनुहार खुला प्रतिस्पर्धा नभई राजनीतिक न्युक्ति प्रक्रियाबाट आउनुले खेलकुद क्षेत्रले विशुद्ध खेल बिकास चाहने ब्यक्ति पाउन नसकेको श्रेष्ठको भनाई छ । अब खेलकुदको बिकास गर्ने नै हो भने दरिलो आँट र ईच्छा शक्ति भएका खेलप्रेमी जुट्नु पर्नेबेला आईसकेको उनले बताए ।

दुईदिनसम्म संचालन हुने प्रतियोगितामा कुमुते महिला तर्फ २०, २५, ३०, ४० र ४५ केजि तौल समूह र पुरुषतर्फ २५, ३०, ४०, ४५ र ५० केजी तौल समूह बीच प्रतिस्पर्धा हुने छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड