१९ असार २०७९, आईतवार

Jul 3, 2022

बुटवल । नेपाली सेनाले सफाहिमालअभियान २०२२ अन्तर्गत यही जेठ २ गतेदेखि विश्वको ८ औं अग्लो एमटी मनास्लु हिमालवाट सफाई अभियान शुरु गरेको छ । गोरखाजिल्लाको मानसिरी रेन्जमाअवस्थित एमटी मनास्लु हिमाल८ हजार १६३ मिटर अग्लो रहेको छ

नेपाली सेनाका सेनानी आदित्य कार्कीको नेतृत्वमा रहेको नेपाली सेनाको २४ जनातथा शेर्पा सहितको टोली सफाईमा जुटेको छ । टोलीले अहिलेसम्म ५सय ५५ केजीबायोडिग्रेडेबल र ३ हजार ४६८ ननबायोडिग्रेडेबल फोहोर वेक्याम्प र त्यो भन्दामाथिको स्थानबाट संकलन गरेको गरुडदल गण रामनगर बुटवलकासेनानीमनोज डंगोलले बताए ।

जैविक विबिधता तथा पर्यावरण संरक्षण गर्ने उद्देश्यले नेपाल सरकारको राष्ट्रिय कार्यक्रअनुसार अभियान जारी रहेको छ । वेसक्याम्प वरिपरिका स्थानहरुको फोहोर संकलनको काम जारी रहेको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अढाई करोडका सिन्काले दाँत कोट्याउँछन् नेपाली ! पौडी खेल्ने क्रममा दुई भारतीय नागरिकको मृत्यु तत्कालीन नेकपाका बहुमत सदस्यको भेटवार्ता, के भयो कुराकानी ? सरसफाइका लागि कठोर नीति ल्याउँदै तुलसीपुर चट्याङ लागेर ३ बाख्रा र एक भैंसी मरे, एक महिला घाइते जन्ती हिँडेको ट्याक्टर दुर्घटना, १ जनाको मृत्यु फूलहरूलाई के हिउँद, के बर्खा (फोटोफिचर) बुटवल मण्डपको नाम फेर्ने उपमहानगरको निर्णयप्रति व्यवसायिक संघ-संस्थाहरुको असहमति, फिर्ता लिन माग तुलसीपुरका पानी मुहान क्षेत्रमा चुनढुगा उत्खननको तयारी, खानेपानी संस्थाको बिरोध एमालेभित्रको अन्तर्घात छानबिन गर्न कार्यदल तिलोत्तमालाई युवामैत्री स्थानीय शासन घोषणा गर्न प्रतिबद्धता छोरी भएर जन्मिनु विडम्बना हो ! अर्थ मन्त्रालयले लुकायो बजेट भाषणको अघिल्लो दिनको सीसीटीभी फुटेज हस्ताक्षर किर्ते गरी छ्यालिस लाख रुपियाँ अपचलन गर्ने कर्मचारी पक्राउ पन्ध्र प्रतिशत दलित बालबालिका विद्यालयको पहुँच बाहिर पत्रकार पन्थीको ‘अन्ट्रान्सलेटेबल’ विश्वका १२ देशमा अमेजनमार्फत हार्डकभर र पेपरब्याकमा विपद्बाट हुने क्षति न्यूनिकरण गर देशको आर्थिक अवस्था गम्भीर संकटमा : प्रचण्ड सेयर बजारमा हरियाली बुटवलमा साइन्स-म्याथ ओलम्पियाड, कान्ति माविका शिशिर प्रथम