१ भाद्र २०७९, बुधबार

Aug 17, 2022

अर्बेनी । गुल्मी जिल्लाको कालिगण्डकी गाउँ पालिका अर्बेनी पुग्दा माओवादी केन्द्र र एमालेका कार्यकर्ताहरु चुनावी सभाको तयारीमा जोडतोडले खट्दै गरेका देखिए ।

Advertisement

केहि क्षणमै एमाले निकट राष्ट्रिय युवासंघ र माओवादी केन्द्र निकट वाईसीएल नेपालका युवाहरु सम्मिलित मोटर साईकलको जुलुस कालिगण्डकी गाउँ पालिका बाट अध्यक्ष र उपाध्यक्षका उम्मेदवार रामजी ढकाल र मन्जु दर्लामीलाई अगाडि राखेर सभा स्थलमा आइपुग्दा त्यहाँ उपस्थिति ठुलो जनसमुदाय उत्साहित देखिए ।

देशैभरि माओवाद केन्द्र एमालेका विरुद्ध काँग्रेस लगाएतका दलहरुसँग गठबन्धन गरेर स्थानीय निर्वाचनमा होमिएको छ । तर यहि गठबन्धनलाई चिर्दै गुल्मी जिल्लाका दुई गाउँ पालिका धुर्कोट र कालिगण्डकी गाउँपालिकामा भने एमाले र माओवादी वर्गिय मित्रता कायम गर्दै सँयुक्त रुपमा निर्वाचन लड्दै छन् ।

चुनावी सभामा आफ्नो धारणा राख्दै नेकापा माओवादी केन्द्रकि कार्यकर्ता रहेकि तर सूर्य चिन्हबाट उपाध्यक्ष पदकि उम्मेदवार मन्जु दर्लामीले जनताको आवस्यकता र चाहनाले चुनावि तालमेल भएको र मुख्यरुपले कालिगण्डकी गाउँपालिकामा दिगो विकास आफ्नो अभिष्ट रहेको बताईन ।

यतिबेला म सूर्य चिन्हबाट उम्मेदवार बनेकी छु हामी बिच वर्गीय मायाँ छ र यहि वर्गिय मायाले हामीलाई एक ठाउँमा उभ्याएको छ उनको भनाई थियो ।
‘कालीगण्डकीमा यो तालमेल वाम एकताको पहलमा एउटा आयाम त छँदैछ सँगै गाउँपालिकाको विकासका लागि अपरिहार्य आवस्यकता हो ।’ गाउँपालिकाका अध्यक्ष पदका उम्मेदवार रामजी ढकाल भन्छन् ।

‘मानिसले विगतलाई सच्याउन सक्दैन तर वर्तमानमा एउटा असल निर्णय गर्न सक्छ ,त्यहि विगत सच्याउँदै कालीगण्डकीको समग्र विकासका लागि हामीले यो तालमेल गरेका हौँ । ’ ढकालले भने ।

‘विदेशी र घरेलु प्रतिक्रियावादीका षडयन्त्रका कारण एमाले विभाजन भयो प्रचण्डले माधव नेपालले पार्टी छाडेर गए पनि राम बहादुर थापा बादल , टोपबहादुर रायमाझी ,लेखराज भट्ट प्रभु शाह लगाएत ठुलो संख्या यतिबेला एमालेमै छ र वास्तवमा भन्नु पर्दा एमाले संयुक्त नेकपा हो । ’ नेकपा एमालेका नेता कमल राज श्रेष्ठको धारणा छ ।

‘गठबन्धन त विचार नीति मिल्नेसँग हुनुपर्छ त्यसैले पनि कालीगण्डकी गाउँ पालिकाका एमाले र माओवादीका कमरेड हरुले यो वाम तालमेल गर्नु भएको छ र यो तालमेल वँश मिल्नेहरुको तालमेल हो ,विचार मिल्नेहरुको तालमेल हो।’ नेता श्रेष्ठको धारणा छ ।

हुनपनि कालीगण्डकी गाउँपालिकामा दुवैदलक कार्यकर्ताहरु साझा प्रतिबद्धता र आपस सद्भाव ,वर्गिए एकताका साथ चुनावी मोर्चामा छन् । उनिहरुका मन मिलेका छन गाउँको विकासका लागि एजेन्डा मिलेका छन त्यसैले त सबै बाधा अवरोधलाई चिर्दै सँयुक्त रुपमा अगाडि बढेको देखिएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तिलोत्तमाको क्रिमसन अस्पतालमा बिरामीको मृत्यु भएपछि तनावग्रस्त अस्पतालमा जनशक्ति अभाव, बिरामीलाई सास्ती १ लाख २३ हजार उम्मेदवारले निर्वाचन खर्च बुझाएनन्, कारबाही प्रक्रिया सुरु वाइसीएल इन्चार्जसहित माओवादी केन्द्रका युवाहरु एमाले प्रवेश पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटाउन सकिँदैन : आयल निगम जन्मदिनको अवसरमा अनाथ आश्रममा भोजन दान तथा वृक्षारोपण रुपन्देहीको सैनामैनामा १२ दिने तीज महोत्सव हुने, करिब ५० लाख खर्च लाग्ने भारतीय ट्रकले जीपलाई ठक्कर दिँदा २ जनाको मृत्यु माओवादी केन्द्र गुल्मीको सचिवमा अशोक थापा चयन नवलपरासीबाट चिनी र खाद्यान्नसहित पिकअप गाडी नियन्त्रणमा सेयर बजार २५ अंकले ओरालाे भारतकी रजनी राईलाई नागरिकता दिलाउनेलाई अझै कारबाही भएन, प्रशासन माैन थप ८४८ जनामा कोरोना संक्रमण, १ को मृत्यु हँसिया हथौडा चिह्न प्रयोग गर्न प्रचण्ड र बाबुरामले दिए आयोगमा निवेदन युवाले हतार गर्दैमा १८ वर्षमा मन्त्री बनाइदिएर केही हुँदैनः ओली लुम्बिनीमा विद्युतको महशुल नतिर्ने साढे २७ हजार ग्राहकको लाइन काटियो लुम्बिनी प्रदेशका पूर्वमन्त्री यादव एमाले प्रवेश देउवाले १० जनालाई केन्द्रीय कार्यसमितिको सदस्यमा मनोनयन गरे राजस्व छली ल्याउँदै गरेकाे १५ लाखको विभिन्न सामानसहित दुई जना पक्राउ बुटवलको सडकबारे नगरप्रमुख पाण्डेयद्वारा सडक विभागको ध्यानाकर्षण