२ भाद्र २०७९, बिहीबार

Aug 18, 2022

बुटवल । नगरको भरपर्दो यातायातको रूपमा स्थापित विद्युतीय रिक्सा (ई–रिक्सा) को बुटवलमा दिर्घकालीन व्यवस्थापनको काम हुने भएको छ । विगतमा अन्यौलमा परे पनि अब बुटवलमा ई–रिक्क्साको सही र दीर्घकालीन व्यवस्थापन गर्ने जिम्मा आफूले लिने एमाले उपाध्यक्ष तथा पूर्व अर्थमन्त्री विष्णु पौडेल बताए ।

Advertisement

नेपाल यातायात स्वतन्त्र मजदुर संगठन बुटवल उपमहानगरपालिका ई–रिक्सा कमिटीको भेलालाई संवोधन गर्दै नेता पौडेलले ई–रिक्साको अब व्यवस्थापनको काम कुनै हालतमा नरोकिने बताए । ‘कार्यविधि बनेर पनि फेरि संशोधन भई पारित गरेर राजनपत्रमा प्रकाशित भएको रहेछ’–पौडेलले भने, ‘स्वरोजगार मजदुरको गहिरो पीडा मैले थाहा पाए । अब बुटवलमा एमालेबाट निर्वाचित जनप्रतिनिधि आएपछि ई–रिक्साको सही समाधान हुनेछ ।’ ‘विद्युतीय रिक्सा सञ्चालन, व्यवस्थापन तथा नियमनसम्बन्धी कार्यविधि २०७६’ निर्माण गरेको छ तर, यसको कार्यान्वयन भने धेरै चुनौती देखिएको छ । त्यसको नयाँ सिराबाट समाधान खोजिने छ ।’ पौडेलले ई– रिक्सा चालकका सबै मागहरु जायज रहेको बताए ।

बुटवल उपमहानगरपालिका एमालेकातर्फबाट मेयर प्रत्यासी बाबुराम भट्टराईले रिक्साको सही व्यवस्थापन गरी विद्युतीय बसहरु पनि नगरले सञ्चालन गर्ने अबधारणा रहेको बताए । त्यस्तै एमालेकै डेपुटी मेयरका प्रत्यासी सावित्रादेवी अर्यालले ई–रिक्सा सम्बन्धी सम्पूर्ण समस्या समाधान गर्ने बताए । मदन भण्डारी स्पोर्टर्स एकेडेमीका अध्यक्ष धु्रव आचार्यले श्रम र मजदुरलाई एमालेले सधै संवोधन गर्ने बताए ।

नेपाल यातायात स्वतन्त्र मजदुर संगठन बुटवल उपमहानगरपालिका ई–रिक्सा कमिटी अध्यक्ष कपिल रसाइलीले आफूहरुका समस्या समाधानमा ढुक्क रहेको बताए । ई रिक्सा समितिका डिआर पोखरेलले एमालेले नैं बुटवलमा ईरिक्साको सही व्यवस्थापन गर्ने बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पूर्व-पश्चिम राजमार्गमा बसको ठक्करबाट अटो रिक्सामा सवार ३ जनाको मृत्यु, एक घाइते मौसम : लुम्बिनीका केहि स्थानमा मेघ गर्जनसहित मध्यम वर्षाको सम्भावना कलंकीको खसीबजार हटाउन काठमाडौं महानगरको १५ दिने अल्टिमेटम प्रतिनिधिसभा बैठक : नागरिकता विधेयक संसोधन नगरी आजै पारित गर्ने तयारी यस्ता छन् धरानका मेयर हर्क साम्पाङका १०० दिनका १३ काम काठमाडौंको फोहोर व्यवस्थापनमा चारबुँदे सहमति पशुआहारका लागि गाउँकै उद्योगमा उत्पादन भएको ‘साइलेज’ प्रयोग ‘भारत गौरव पर्यटक रेल’ दोस्रो पटक जनकपुरधाम आउँदै लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा १५० शैय्याको नयाँ भवनबाट प्रसूति सेवा बन्दीलाई कारागारभित्रै अस्पताल मुख्यमन्त्री केजरीवालद्वारा ‘भारतलाई पहिलो बनाऔँ’ अभियान सुरु ‘पत्रकार कुट्ने’ परासीको पाल्हीनन्दन प्रमुखलाई कारवाहीको माग निर्वाचन सुरक्षा योजना बनाउन आयोगको निर्देशन अर्थमा चुक्यो लुम्बिनी सरकार नवलपरासीको विभिन्न स्थानबाट फरार ७ जना प्रतिवादी पक्राउ दार्चुलामा जीप दुर्घटना : पाँच जनाको मृत्यु, छ घाइते लुम्बिनी फोटो ग्राफर संघको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम , ५० जनाले गरे रक्तदान लुम्बिनी सरकारले आफ्नाे सेवा सुविधा वृद्धिका लागि खुलायाे बाटाे, थप नियुक्तिका लागि अनुसूची हेरफेर चार महिनामा विपद्का घटनाले लियो १५७ जनाको ज्यान, ८५ करोडभन्दा बढीको आर्थिक क्षति लुम्बिनी अस्पतालको टेण्डर घोटाला : कागजातसहित ७ दिन भित्र उपस्थित हुन प्राधिकरणलाई निर्देशन