१३ माघ २०७८, बिहीबार

Jan 27, 2022

भैरहवा । नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य समेत रहेका गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँण पार्टी सभापति एवम् प्रधानमन्त्री शेर बहादुर देउवाको प्रचारप्रसारमा व्यस्त रहेका छन् । गृह जिल्लामा आयोजित कार्यक्रमहरुमा खाँणले पार्टी सभापति एवम् प्रधानमन्त्री एउटै व्यक्ति हुनुपर्नेमा जोड दिएका छन् । प्रधानमन्त्री र पार्टी सभापति एउटै भए यही सरकारले चुनाव गराउने उनले दावी गरेका छन् । खाँणले अहिले देउवालाई अन्य दलहरुले पनि रोजेको कारण उनी नै सभापति हुनुपर्ने बताए ।

Advertisement

नेपाली कांग्रेस जिल्ला कार्य समिति रुपन्देहीले भैरहवामा आयोजना गरेको सम्मान कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै खाँणले सभापति एक व्यक्ति र प्रधानमन्त्री अर्को व्यक्ति भयो भने दुई जनाको बिचमा द्धन्द्ध बढदै जाने जिकिर गरे । उनले कांग्रेस बिनाको सरकारले कब्जाको शैलीमा चुनाव गराए त्यसको मूल्य कांग्रेसले नै चुकाउनु पर्ने बताए । खाँणले नेपाली कांग्रेस नेपालको राष्ट्रियता बलियो बनाउन चाहेको बताए । उनले जितेकाले जित्न नसकेकालाई समेटेर लैजानुपर्नेमा जोड दिए ।

गृहमन्त्री खाँणले हतियार नबुझाएका शक्तिलाई हतियार बुझाएर राष्ट्रिय राजनीतिको मूलधारमा आउन आग्रह समेत गरे । उनले मुलुकलाई हिंसाको राजनीतिबाट मुक्त गर्न र शान्तिको मार्ग सबैका लागि प्रशस्त गर्दै वर्तमान सरकारले शान्ति प्रक्रियालाई अगाडी बढाउन संकल्प लिएको बताए ।

नेपाली कांग्रेस रुपन्देहीले १३ औं महाधिवेशनबाट निर्वाचित भइ विभिन्न तह र तप्कामा रहेर आफ्नो जिम्मेवारी सफलता पुर्वक निर्वाह गर्ने तीन सय बढी नेता तथा कार्यकर्तालाई सम्मान गरेको छ । १३ औं महाधिवेशनबाट निर्वाचित भइ पार्टी तथा जनताको हितमा काम गरेको भन्दै जिल्ला कार्यसमिति, प्रदेश समिति, क्षेत्रीय समिति, वडा समिति, नगर समिति तथा साबिक गाउँ समितिका सभापतिहरुलाइ सम्मान गरिएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

क्रिकेट खेलाडीको बर्गीकरण : सन्दीपसहित पाँच जना ग्रेड ए मा,रुपन्देहीका भुर्तेल ग्रेड बी मा प्रदेश एकमा अन्तर्घात गर्नेहरुलाई एमालेले कारबाही गर्ने अछामको जनसंख्या साढे २८ हजारले घट्यो अनुमतिबिना सार्वजनिक स्थलमा फोटो,भिडियो खिच्न नपाइने तिनाउमा मृत भेटिएकी महिला सैनामैनाकी जित कुमारी घरेलु मैदानमा आर्मीलाई हराउँदै मनाङ फाइनलमा चिकित्सा शिक्षा आयोगका उपाध्यक्ष डा. गिरीमाथि ढुंगा प्रहार बुटवलको कालिकापथ वाइपास सडक : आधा अवधि सकिँदा २० प्रतिशत प्रगति तिलोत्तमाको डिङ्गरनगर र हरिहरपुरलाई जोड्न तिनाउ नदीमा पुल नेपालमा तीन करोड डोज खोप लगाइयो दिल्लीमा सप्ताहन्तको कर्फ्यू र जोरबिजोर व्यवस्था हट्यो थप ८ हजार १७ जनामा कोरोना संक्रमण, १५ जनाको मृत्यु कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या तीन पुग्यो काेराेना न्यूनीकरणका लागि जुम्लामा एकीकृत हेल्प डेस्क स्थापना स्थानीय तहको निर्वाचन : आयोग पदाधिकारीपछि कांग्रेसमा छलफल गर्दै प्रधानमन्त्री देउवा मन्त्री रेणु यादवविरुद्ध कारबाही गर्न कांग्रेस नेताको उजुरी सेजमा ‘शक्ति’ प्रर्दशन, कानून पालना गर्न नसके पछि मुद्दा लासमा पनि दलालको नङ्ग्राः एउटै मृतकको १० लाख झ्याम् विपद्का विभिन्न घटनामा परी २४ घण्टामा दुई जनाको मृत्यु, १० जना घाइते मृतकका परिवारलाई साढे चार लाख बीमा रकम