२१ असार २०७९, मंगलवार

Jul 5, 2022

काठमाडौँ । अफगानिस्तानमा तालिबानले पञ्जशिर प्रान्त पूर्ण नियन्त्रणमा लिएको दाबी गरेको छ। तालिबानका प्रवक्ता जबीहुल्लाह मुजाहिदले एक बयानमा भनेका छन्, ‘अफगानिस्तानको अन्तिम गढ पञ्जशिर प्रान्त, जुन अहिले हाम्रो नियन्त्रणमा आएको छ, यसमा अब पञ्जशिरका लडाकुहरुको कुनै नियन्त्रण छैन।

Advertisement

‘यो जीतसंगै हामीले देश पूर्ण नियन्त्रण लिएका छौँ र यो युद्धको दलदलबाट बाहिर निकालेका छौं,’ उनले भने।  तर, तालिबानविरूद्ध लडिरहेको विपक्षी दल नेशनल रेजिस्टन्स फ्रन्ट (एनआरएफ)ले यी दाबी अस्वीकार गरेको छ। एनआरएफका प्रवक्ता अली मैसामले भने ‘यो सत्य होइन, तालिबानले पञ्जशीर कब्जा गरेको छैन। म यी दाबी अस्वीकार गर्दछु।’

विपक्षी गुटको ट्विटर ह्यान्डलबाट एउटा ट्वीट गर्दै भनिएको छ, ‘एनआरएफ सुरक्षा बलहरु अझै पनि उपत्यकाका सबै रणनीतिक स्थानहरुमा उपस्थित छन् र लडिरहेका छन्। हामी अफगानिस्तानका जनतालाई आश्वासन दिन्छौं कि तालिबान र उनीहरुका सहयोगीहरुबिरुद्धको संघर्ष जारी छ र न्याय र स्वतन्त्रता नभएसम्म जारी रहनेछ।’

तर, सामाजिक सञ्जालमा देखिएका तस्वीरहरुमा तालिबान लडाकुहरु प्रान्तीय गभर्नरको कम्पाउन्ड ढोका अगाडि उभिएका देखिएका छन्। यसको स्वतन्त्र रूपमा पुष्टि भएको छैन । आइतबार विपक्षी समूहका अफगान नेता अहमद मसूदले तालिबानको सैन्य अभियान रोक्न शान्ति वार्ता गर्न इच्छुक रहेको बताएका छन् ।-एजेन्सी

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नागरिकता विधेयक : पुरानो फिर्ता, नयाँ संशोधन विधेयक पेस गर्ने कप्तान रेनुकाले साफ च्याम्पियनसिप गुमाउने नेप्से परिसूचक ४६ दशमलव शून्य ८ अंकले घट्यो तानसेनलाई १३औं राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड उपाधि भेरी अस्पतालमा चिकित्सकको दादागिरी, महिना नपुग्दै अग्रिम हाजिरी : ‘स्वास्थ्य मन्त्रालयको संरक्षण’ १५ दिने सुन चाँदीका गहना बनाउने तालिम एक चौथाईले घट्यो लुम्बिनीको आन्तरिक आय, दानपेटिकामा भारतीय र नेपाली मुद्रा मात्र एकै परिवारका ६ जनाकाे हत्यामा संलग्न चार जनालाई आजीवन कारावास लुम्बिनी प्रदेशबाट रोजगारका लागि दैनिक ४ सय बढी युवा विदेशिन बाध्य सुख्खा पहिरोमा पुरिएर अमृताको मृत्यु अमेरिकामा गोलीकाण्ड : हजारौंको मृत्यु रामेछाप बस दुर्घटनामा मृत्यु हुनेमध्ये ८ जनाको सनाखत केरा खेतीले दियो नसोचेको सफलता जेष्ठ नागरिक, एकल महिला तथा अपाङ्गलाई सम्मान प्रधानमन्त्री देउवाद्वारा गिरिजाबाबुको अर्धकदको शालिक अनावरण लुम्बिनी सरकार: १९ दिनमा करिब ५ अर्ब खर्च रामेछाप बस दुर्घटना : मृतकको संख्या १२ पुग्यो, घाइतेको हेलिकप्टरबाट उद्धार अस्ट्रेलियामा बाढीः सिड्नीका ५० हजार जनालाई घर छाड्न भनियो छुट्टाछुट्टै स्थानमा अवैध लागूऔषधसहित सात जना पक्राउ बोक्सीको आरोप लगाई महिलामाथि कुटपिट गर्ने धामी पक्राउ