May 18, 2021, Tuesday
४ जेष्ठ २०७८, मंगलवार

संघीयता खारेज र हिन्दू राष्ट्र नभए देश ठूलो खतरामा: विष्ट

273

बुटवल । राष्ट्रिय शक्ति अभियान नेपालका अध्यक्ष केशरबहादुर विष्टले संघीयताको खारेजी र हिन्दू राष्ट्र निर्माण नभए देश ठूलो खतरा पर्ने बताएका छन ।

राष्ट्रिय शक्ति अभियानको रूपन्देहीको तिलोत्तमामा भएको भेलामा बोल्दै विष्टले राष्ट्रलाई विखण्डनबाट जोगाउन, संघीयता खारेजी, हिन्दू राष्ट्र नेपाल, राजसंस्था पुनःस्थापना आवश्यक रहेको बताए । ‘मुलुकमा शक्तिको शन्तुलन नहुँदा देश हराउने अवस्था आयो’ अध्यक्ष विष्टले भने, ‘संघीयताले देश रहदैन । देशलाई रक्षा गर्न सबै नेपाली लाग्नुपर्छ ।’

देशको इतिहास, परम्परा, र गौरवलाई बचाउदै यसको संरक्षण गर्नु नै हाम्रो कतत्व रहेको विष्टले बताए । आजको देशको राजनीतिक र सामाजिक परिवेशले नेपालीहरलाई गास, बास र कपासको लागि विदेशीको नोकर बन्नुपरेको विष्टको भनाइ छ । उनले भने, ‘नेपाल राज्य र सरकार विदेशीको हैकमबाट चल्न देश बन्न थालेको छ ।

आज देशका सरकार र शासकहरु नेपालको ऐतिहासिक विरासत, दबाएर, परम्परागत मूल्य मान्यतालाई कुल्चेर काल माक्सलाई भागबण्डा लगाएर खान उद्धत छन ।’

पछिल्लो अपडेट