१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुटवल । उपप्रमुख महिला उद्यमशीलता विकास समिति,बुटवलको बैठक सोमवार बुटवल उपमहानगरपालिकामा सम्पन्न भयो । बैठकले आर्थिक वर्ष २०७७/२०७८ का लागि विनियोजित वजेट कार्यान्वयनका लागि कार्ययोजना तयार पारेको छ । साथै कार्यक्रमलाई तोकिएकै समयमा सम्पन्न गर्नका निम्ति कार्यक्रम कार्यान्वयन तथा व्यवस्थापन समितिमा जमुना सुवेदी,सीता खनाल र दलबहादुर गुरुङलाई चयन गरेको छ ।

उक्त बैठकमा अध्यक्ष एवम् बुटवल उपमहानगरपालिकाकी उपप्रमुख गोमादेवी आचार्यले महिलाहरुको आर्थिक,सामाजिक एवम् भौतिक विकासका निम्ति उद्यमी बनाउनुका साथै बुटवललाई शून्य बेरोजगारमुक्त घोषणा कार्यक्रमलाई कार्यान्वयन गर्नका निीम्त आफ्नो समितिले उद्यमी बनाउन आवश्यक ज्ञान,सीप,तालिमको व्यवस्थापनमा जोड दिएको बताइन् । साथै उनले एकल महिला,हिंसापीडित महिला,बेरोजगार महिला र दलित महिलाहरुलाई प्राथमिक रुपमा प्रोत्साहन दिदैं आएको उल्लेख गरिन् ।

उद्यमी बन्न इच्छुक महिलाहरु,उद्यम सञ्चालन गरीरहेका महिलाहरुलाई आवश्यक प्रविधिमा सहयोग,वित्तीय पहुँचमा सरलता र बजारीकरणमा समेत सक्दो सहयोग गर्दै आएको र उद्यम प्रवद्र्धनमा थप सहयोग गर्नका लागि उपम्रमुख महिला उद्यमशीलता विकास समिति सधैं तत्पर रहेकाे समेत बताइन् । बैठकमा आर्थिक विकास महाशाखाका प्रमुख भुवाप्रसाद लुँइटेल,सामाजिक विकास महाशाखाकी प्रमुख तुल्सा अर्याल र समितिकी सदस्य सचिव प्रतिभा पन्थीले समितिको योजना,कार्यक्रमलाई कार्यान्वयन गर्न आफूहरु कटिवद्ध रहेको बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सरकारमा बसेकाहरूप्रति चरम निराशा हुँदा आत्मदाहको घटना : नैनसिंह महर बाजुरामा भूकम्पबाट ४२ परिवार विस्थापित, ४ सय घरमा क्षति माया खोला हाइड्रोपावरकाे आईपीओ खुला श्रीधर र शान्तिको ‘कपालै कोरीमा’ सार्वजनिक एकैदिन तोलामा ११ सयले घट्यो सुनको मूल्य तिलोत्तमामा वासेबल प्याड बनाउने तालिम गृहमन्त्री लामिछानेको नागरिकता विवादबारे सुनुवाइ सुरु, आज नै निर्णय आउने सम्भावना सिरहामा वन कर्मचारीकै मिलोमतोमा काठ तस्करी लोकदोहोरी गायक भीम पौडेलको निधन जापानी मेयरलाई चिन्डो उपहार ग्याङ्स अफ वासेपुरलाई किन बिर्सन चाहन्छन् अनुराग अनेरास्ववियूले जलायो शिक्षामन्त्रीको पुत्ला आजकाे हरियो तरकारी र फलफूलको मूल्य राष्ट्रपति चयनमा पनि कांग्रेस पराजित हुन्छ: एमाले प्रचार विभाग उपप्रमुख रिजाल मोटरसाइकलको ठक्करबाट पैदल यात्रीको मृत्यु राष्ट्रिय सभाको बैठक बस्दै हट्यो होटल र रेस्टुरेन्टको सेवा शुल्क प्रेम अचार्यलाई श्रद्धाञ्जली दिँदै तोसिमाले भनिन् : मृत्युमाथि राजनीति नगरौं दाङको टरिगाउँ विमास्थलमा सिता एयरले आज परीक्षण उडान गर्दै माओवादी केन्द्रको स्थायी समिति बैठक आज पनि बस्दै