१६ माघ २०७९, सोमबार

Jan 30, 2023

बुटवल । रुपन्देहीमा विद्यतीय सार्वजनिक बस सञ्चालनमा आउने भएका छन् । सुन्दर यातायात प्रा.लि.ले यस क्षेत्रमा पहिलो पटक विद्युतीय बस सञ्चालनमा ल्याउने तयारी गरेको छ । तयारी गरेको सुन्दर यातायात प्रालिले विद्युतीय कार, मोटरसाइकल र स्कुटर समेत बिक्री वितरणको तयारी गरेको छ।

Advertisement

प्रा.लि.ले शुक्रबार बुटवलमा पत्रकार सम्मेलन गरी विद्युतीय बस सञ्चालन गर्ने बारे जानकारी गराएको हो । पत्रकार सम्मेलनमा प्रा.लि.का अध्यक्ष भेष बहादुर थापाले आगामी वैसाखदेखि नियमित रुपमा बस सञ्चालन गर्ने बताए । उनले पहिलो चरणमा २ वटा बस सञ्चालन गरी थप्दै जाने समेत जानकारी गराए ।

उक्त बस सेवाको केही दिन अगाडि पूर्व प्रधानमन्त्री तथा एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले शुभारम्भ गरेका थिए । प्रालिले बुटवल,भैरहवा,लुम्बिनी,सैनामैना, लगाएत लुम्बिनी प्रदेशका प्रमुख शहरहरु जोड्ने गरी विद्युतीय सार्वजनिक बस सञ्चालन गर्ने तयारी गरेको समेत जनाएको छ ।

अध्यक्ष थापाका अनुसार लुम्बिनी प्रदेशमा सञ्चालन हुने विद्युतीय बसहरु तत्कालका लागि रुपन्देही, कपिलवस्तु र नवलपरासीका केही क्षेत्रमा सञ्चालनमा आउने छन् भने दोस्रो चरणमा नेपालगञ्जमा पनि सञ्चालनमा आउने छन्।

हाल रुपन्देहीको बुटवल—सिद्धार्थनगर र बुटवल—सालझण्डी हुँदै कपिलवस्तुको जितपुरसम्म तथा बुटवलदेखि नवलपरासीको सुनवल हुँदै बर्दघाटसम्म सञ्चालन हुने प्रा.लि.का सञ्चालक डि.आर.घिमिरेले बताए ।

प्रा.लि.ले विद्युतीय बस सञ्चालन,कार,मोटरसाइकल तथा स्कूटर बिक्री वितरणसँग इन्धनले चल्ने सवारी साधनलाई समेत विद्युतीय सवारी साधनमा रुपान्तरण गर्ने जनाएको छ।

प्रा.लि.का अध्यक्ष थापाले भने ‘हामीले सवारी धनीले चाहेको खण्डमा डिजल वा पेट्रोलबाट चल्ने सवारीलाई समेत बिद्युतीय सवारी बनाउने अनुमती पाएका छौं त्यसका लागि सवारी धनीले केही सर्तहरु भने पूरा गर्नु पर्दछ ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने कर्नाटक कन्सर्टमा कैलाश खेरमाथि आक्रमण चन्दा आतंक गर्ने जनतान्त्रिक मुक्ति मोर्चाका संयोजकसहित ४ जना कपिलवस्तुमा पक्राउ नेपाली सिनेमा फेस्ट २०२३ मा अनुमतिविना महापुरुष समावेश गरेपछि षट्कोण आर्ट्सको आपत्ति फागुन २५ मा राष्ट्रपतिको निर्वाचन लाफा बी लेबल भलिबलको उपाधी न्यू होराईजनललाई, आयोजक दोस्रो राष्ट्रिय सहमतिको स्वप्निल राजनीति भोटेकोशीको बगाममा टेलिकमको टावर, पहिलोपटक फोन र इन्टरनेटको सेवा अभियुक्त लक्ष्मी महतो कोइरीको बचाउमा उत्रियो एमाले र कोइरी समाज अमेरिकी उपविदेश मन्त्रीले भेटिन् प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई बुटवलको बुद्धनगरदेखि नहरपूर जोड्ने सडक निर्माणको काम शुरु सुकुम्बासी बस्ती हटाउन मेयर बालेनले मागे प्रधानमन्त्रीसँग सहयोग सहिदहरूको सपना पूरा गर्न सबै एकजुट होऔँ : प्रधानमन्त्री पेट्रोल छर्केर आगो लगाउँदा श्रीमती गम्भीर घाइते, छोराको मृत्यु सूचनाको हकसम्बन्धी विषयमा प्रधानमन्त्रीले छलफल गर्दै बन्दीपुर क्षेत्रका होर्डिङबोर्ड हटाइँदै कार र ट्याक्सी ठोक्किँदा दुई जनाको मृत्यु