१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

काठमाण्डौं । आगामी ११–१३ मंसिरसम्म हुने महाधिवेशनका लागि प्रतिनिधि बन्न राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्षत्रय पनि चुनावी प्रतिस्पर्धामा उत्रँदै छन् ।

Advertisement

राप्रपा महाधिवेशनमा दुई हजार नौ सय ७० जना प्रतिनिधि उपस्थित हुने छन् । त्यसका लागि आज साेमबार तीन सय ३० प्रदेशसभा निर्वाचन क्षेत्रमा अधिवेशनमार्फत प्रतिनिधि चयन हुने छन् । त्यसकै लागि अध्यक्षत्रय आन्तरिक चुनावी प्रतिस्पर्धामा भिड्ने भएका हुन् ।

‘राप्रपाको विधानमा अध्यक्षसमेत प्रदेश सभाबाट निर्वाचित भएर आउनु पर्ने व्यवस्था छ । सोही कारण तीनै जना नेताले आआफना मतदाता नामावली भएका क्षेत्रमा भिड्नु पर्ने हुन्छ,’ प्रचार विभाग संयोजक मोहन श्रेष्ठले न्युज कारखानासँग भने, ‘प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्रमा सहमतिबाट नेतृत्व चयन हुन नसके प्रतिस्पर्धा गर्नुपर्ने हुन्छ, त्यहाँ पराजित भएमा अध्यक्ष पनि महाधिवेशन प्रतिनिधि नहुन सक्छन् ।’

श्रेष्ठका अनुसार मतदाता नामावली भएको क्षेत्रबाट चुनिएर आउनु पर्ने भएकाले कमल थापा मकवानपुरबाट, पशुपतिशमशेर राणा सिन्धुपाल्चोक र प्रकाशचन्द्र लोहनी नुवाकोटबाट महाधिवेशन प्रतिनिधि भएर काठमाडौं आउनु पर्ने हुन्छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सरकारमा बसेकाहरूप्रति चरम निराशा हुँदा आत्मदाहको घटना : नैनसिंह महर बाजुरामा भूकम्पबाट ४२ परिवार विस्थापित, ४ सय घरमा क्षति माया खोला हाइड्रोपावरकाे आईपीओ खुला श्रीधर र शान्तिको ‘कपालै कोरीमा’ सार्वजनिक एकैदिन तोलामा ११ सयले घट्यो सुनको मूल्य तिलोत्तमामा वासेबल प्याड बनाउने तालिम गृहमन्त्री लामिछानेको नागरिकता विवादबारे सुनुवाइ सुरु, आज नै निर्णय आउने सम्भावना सिरहामा वन कर्मचारीकै मिलोमतोमा काठ तस्करी लोकदोहोरी गायक भीम पौडेलको निधन जापानी मेयरलाई चिन्डो उपहार ग्याङ्स अफ वासेपुरलाई किन बिर्सन चाहन्छन् अनुराग अनेरास्ववियूले जलायो शिक्षामन्त्रीको पुत्ला आजकाे हरियो तरकारी र फलफूलको मूल्य राष्ट्रपति चयनमा पनि कांग्रेस पराजित हुन्छ: एमाले प्रचार विभाग उपप्रमुख रिजाल मोटरसाइकलको ठक्करबाट पैदल यात्रीको मृत्यु राष्ट्रिय सभाको बैठक बस्दै हट्यो होटल र रेस्टुरेन्टको सेवा शुल्क प्रेम अचार्यलाई श्रद्धाञ्जली दिँदै तोसिमाले भनिन् : मृत्युमाथि राजनीति नगरौं दाङको टरिगाउँ विमास्थलमा सिता एयरले आज परीक्षण उडान गर्दै माओवादी केन्द्रको स्थायी समिति बैठक आज पनि बस्दै