२४ माघ २०७९, मंगलवार

Feb 7, 2023

भैरहवा । भैरहवामा रहेको सिद्धार्थनगर सिटी अस्पतालले यस क्षेत्रमा मध्यम एवम उच्च वर्गलाई लक्षित गरि उपचार सुविधामा प्याकेजको घोषणा गरेको छ । अस्पतालले आईतबार भैरहवामा पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरि प्याकेजबारे जानकारी गराएको छ । कार्यक्रममा बोल्दै अस्पतालका प्रवन्ध निर्देशक अर्जुन पौडेलले अस्पतालले गर्भवती महिलाहरुलाई पारिवारीक वातावरणमा प्रसुति सेवा लिन सक्ने गरि प्याकेजको ब्यवस्था मिलाईएको बताए । उनले सामान्य प्रसुति तथा शल्यक्रियाबाट हुने प्रसुतिको लागी अलग अलग दरमा प्याकेज उपलब्ध गराएको जानकारी दिए ।

Advertisement

पौडेलका अनुसार प्रसुति सेवामा वरिष्ठ महिला रोग बिशेष तथा तालीम प्राप्त अनुभवि नर्सद्वारा सामान्य प्रसुति गराईने बताए । यस्तै प्याकेज अन्र्तगत नवजात शिशुलाई आवश्यकताको आधारमा एनआईसियु सेवा समेत प्रदान गरिनेछ । प्रसुतिको लागी आवश्यक औषधी एवम सामाग्री अस्पतालले नै ब्यवस्थापन गर्नेछ । यस अतिरिक्त बिरामीको लागी स्वीट क्याबिन, नवजात शिशुको लागी एक सेट लुगा र शिशुको स्वागतको लागी केक समेत काटिने पौडेललको भनाई छ । अन्त्यमा अस्पतालकै सवारीमा आमा, शिशु र कुरुवालाई घर सम्म पु¥याउने ब्यवस्था रहेको उनले बताए । यसको लागी महिला तथा प्रसुति रोग बिशेषज्ञ डाक्टर ज्योती राना र डाक्टर निशा नेपाल उपचारमा संलग्न रहने अस्पतालले जानकारी दिएको छ । “गर्भवती महिला अस्पतालमा छिरे पछि उनि घर पुग्दा सम्मको सबै प्रक्रियालाई प्याकेजमा समावेश गरेका छौं ।” निर्देशक पौडेलले भने “यो बिशेष गरि मध्यम र उच्च वर्गका लाई लक्षित गरि ल्याईएको प्याकेज हो ।” सामान्य प्रसुतिको १५ हजार ५ सय र शल्यक्रियाबाट हुने प्रसुतिको ५० हजार देखी ५५ हजार सम्म शुल्क पर्ने पौडेलले बताए । कोरोनाको समयमा कतिपय बिरामीले बाध्यात्मक अवश्थामा भिडभाडमै प्रसुति गराएकोले बिशेष सुविधा खोज्नेहरुका लागी यो प्याकेजले आकर्षित गर्ने अस्पतालको भनाई छ ।

यस्तै सिद्धार्थनगर सिटी अस्पतालले मंसिर ९ गते देखी १७ गते सम्मको लागी बिशेष प्याकेजमा “होल बडी चेकअप” समेत गर्ने जनाएको छ । यस अन्र्तगत महिला रोग तथा क्यान्सर स्क्रिनिङ प्याकेज र गोल्डेन हेल्थ प्याकेजको घोषणा गरिएको छ । प्याकेज अन्र्तगत ३ हजार ३ सय १२ रुपैया तोकेर यसमा रगत जाँच, पिसाब जाँच, थाईराईडको जाँच, पाठेघर तथा स्तनको भिडियो एक्सरे, पाठेघरको पानीको जाँच लगायत महिला रोग सम्बन्धि डाक्टरसंग जाँच तथा परामर्शको सुविधा प्रदान गरिएको छ । अन्य समयमा यसमा करिब ७ हजार रुपैया सम्म खर्च हुने अस्पतालको भनाई छ ।

यस्तै गोल्डेन हेल्थ प्याकेज अन्र्तगत महिला तथा पुरुषहरुको लागी थाईराईड, सुगर, कोलेष्ट्रोल, किडनी फङसन् टेष्ट, पिसाब जाँच, छातीको एक्सरे, भिडियो एक्सरे, ईसिजि लगायतका जाँचहरु गरि डाक्टरसंग जाँच तथा परामर्शको सेवा उपलब्ध गराईने अस्पतालका प्रवन्ध निर्देशक अर्जुन पौडेलले बताए । अन्य समयमा ७ हजार शुल्क लाग्ने यो सेवा प्याकेज अन्र्तगत ३ हजार ५ सयमै उपलब्ध गराउने उनले जानकारी दिए ।
१० बर्ष पहिला १५ शैयाबाट सेवा सुरु गरेको अस्पतालले अहिले आफ्नै भवनबाट १ सय शैया सञ्चालन गर्दै आएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अभिनेत्री निता ढुंगानाले सार्वजनिक गरिन् आफ्नो चलचित्रमा काम गर्ने भारतीय कलाकारको यस्ता तस्बिर बुटवल उपमहानगरस्तरीय चौथो राष्ट्रपति रनिङ्ग शिल्ड प्रतियोगिताका लागि संयोजक र उप-समितिहरु गठन पूर्वसांसद कर्मा घलेको निधन ज्ञानगँगामा १६ वर्ष मुनिका अन्तर विद्यालय छात्र ब्याटमिन्टन मृत्युको आयु ! मणिमुकुन्द रनिङशिल्ड भलिबल : उद्घाटन खेलमा पर्वत र नवलपुर विजयी गार्गी एकेडेमीमा खेलकूद सप्ताह सुरू भारतलाई हराउँदै नेपाल साफ यू-२० महिला च्याम्पियनसिपको फाइनलमा चुणामणि शर्माविरुद्ध ११ अर्ब हिनामिनाको मुद्दामा साक्षी झिकाउन आदेश शेरबहादुर देउवालाई विपक्षी दलको सुविधा नदिन माग गर्दै सर्वाेच्चमा रिट सेयर बजार ७६.६४ अंकले बढ्याे बिदा घटाउने तयारीमा सरकार तिलोत्तमा २ स्थित शंकरनगर दुर्गादत्त माविमा विज्ञान प्रदर्शनी टर्की भूकम्पमा परेका घानाका खेलाडी सम्पर्क‍विहीन मुखमा सर्प हालेर ‘स्टन्डवाजी’ गर्ने साँप उद्धारकर्मीको मृत्यु नाबालिका बलात्कार आरोपमा वडाध्यक्ष राजन श्रेष्ठ पुर्पक्षको लागि कारागार चलान टर्की भूकम्प : ३६ घन्टामा १०९ पराकम्प, तीनवटा ७.५ म्याग्निच्युडका काठमाडौंका मुख्य सडकमा बत्ती जडान गर्न महानगर र प्राधिकरणबीच सम्झौता कर्णाली सरकारको निर्णय- १ फागुनमा जनयुद्ध दिवस मनाउने र सार्वजनिक बिदा दिने टर्की भुकम्प: ८ नेपाली सम्पर्कमा हुदाँ ३ जना सम्पर्क बाहिर