१ भाद्र २०७९, बुधबार

Aug 17, 2022

गुल्मी। गुल्मीको रेसुङ्गा नगरपालिकाले आफ्नै प्रशासकिय भवन निर्माण सम्पन्न गरेको छ। शुक्रवार नागपञ्चमीको अवसर पारेर भवनको उद्घाटन समेत गरिएको हो । नवनिर्मित भवनको एक समारोहका विच रेसुङ्गा नगरपालिकाका मेयर डिल्लीराज भुसालले उद्घाटन गरेका हुन्।उद्घाटन समारोहमा प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवि शर्मा, विभिन्न राजनैतिक दलका प्रमुख तथा प्रतिनिधी, नगरपालिकाका जनप्रतिनिधी, कर्मचारी र विभिन्न संघ संस्थाको सहभागिता थियो। आधुनिक शैलीमा निर्माण गरिएको चार तले भवन दुई सय सिट क्षमताको सभाहल सहित २० वटा कोठाहरु रहेका छन् । गेट, कम्पाउण्ड, पार्क सहित भवन शानदार बनेको छ ।

Advertisement

साविक तम्घास गाविस कै पालामा बन्न सुरु गरेको भवन त्यति कै अलपत्र परेको थियो । साविक तम्घास गाविसले पहिलो डेण्डर एक करोडमा गरेर काम सुरु गरेको र भवन सम्पन्न गर्ने बेला सम्म ६ पटक टेण्डर गर्नु परेको र कुल लागत ५ करोड ८६ लाख रहेको त्यस नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत भक्तिराम मरासीनीले जानकारी दिए ।गत ४ बर्ष देखि सदरमुकाम तम्घास खानीगाउँको एक घरमा मासिक ७५ हजार भाडा तिर्दै प्रशासकिय कार्य गर्दै आएको त्यस नगरपालिकाले आफ्नै भवन निर्माण गरे पछि अब मासिक ७५ हजारका दरले राज्यको बार्षिक ९ लाख रुपैयाँ बच्ने भएको छ ।

नगरपालिकाले आफ्नै सभाहलमा पहिलो औपचारिक कार्यक्रम अर्थात उद्घन बिशेष समारोह पनि सोही सभाहलमा सम्पन्न गरेको छ । कार्यक्रममा नेकपा एमालेका नेता कृष्ण सुनारले त्यस नगरपालिकामा नगरप्रमुख भुसालले थुप्रै विकासका काम गरेको भन्दै प्रशंसा गरे। नगर प्रमुख एमाले बाट विजयी भएका हुन् । कार्यक्रममा प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवि शर्मा, उपमेयर सिता भण्डारी, वडा नम्वर ८ का वडाध्यक्ष तथा नगरपालिका वन वातवरण तथा विपद ब्यवस्थापन समितिका संयोजक भरत भलामी , वडा नम्वर १० का वडाध्यक्ष तथा प्रबक्ता एवं आर्थिक विकास समितिका संयोजक पदम अर्याल, नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष बिरबहादुर कार्की , नेपाली कांग्रेसका उपसभापति बिष्णु बलाल, राप्रपाका अध्यक्ष अनिल कुमार कक्षपति र राष्ट्रिय जनमोर्चाका हरि न्यौपानेले पनि मन्तब्य राखेका थिए ।

कार्यक्रममा जिल्ला प्रहरी प्रमुख एसपी गोपालचन्द्र भट्टराई , नेपाली सेना , संग्राम सार्दुल गुल्मीका गुल्मपति सेनानी राजन भुजु, जिल्ला अनुसन्धान अधिकृत दिनेश पोखरेल लगायतको बिशेष आतिथ्यता रहेको थियो ।रेसुङ्गा नगरपालिकाका मेयर डिल्लीराज भुसालको अध्यक्षता रहेको कार्यक्रममा कार्यक्रम अधिकृत शंकर प्रसाद गौतमको सञ्चालालन रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा १५० शैय्याको नयाँ भवनबाट प्रसूति सेवा बन्दीलाई कारागारभित्रै अस्पताल मुख्यमन्त्री केजरीवालद्वारा ‘भारतलाई पहिलो बनाऔँ’ अभियान सुरु ‘पत्रकार कुट्ने’ परासीको पाल्हीनन्दन प्रमुखलाई कारवाहीको माग निर्वाचन सुरक्षा योजना बनाउन आयोगको निर्देशन अर्थमा चुक्यो लुम्बिनी सरकार नवलपरासीको विभिन्न स्थानबाट फरार ७ जना प्रतिवादी पक्राउ दार्चुलामा जीप दुर्घटना : पाँच जनाको मृत्यु, छ घाइते लुम्बिनी फोटो ग्राफर संघको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम , ५० जनाले गरे रक्तदान लुम्बिनी सरकारले आफ्नाे सेवा सुविधा वृद्धिका लागि खुलायाे बाटाे, थप नियुक्तिका लागि अनुसूची हेरफेर चार महिनामा विपद्का घटनाले लियो १५७ जनाको ज्यान, ८५ करोडभन्दा बढीको आर्थिक क्षति लुम्बिनी अस्पतालको टेण्डर घोटाला : कागजातसहित ७ दिन भित्र उपस्थित हुन प्राधिकरणलाई निर्देशन कपिलबस्तुको सिद्धार्थ रिसोर्टमा तीज विशेष कार्यक्रम हुने, सहभागीलाई पुरस्कार ! महाअभियोग टुङ्गो लगाउने कार्यतालिका अर्को बैठकमा पेश हुने पुरुषहरू धेरै काम गर्छन् तर, महिलाहरूलाई फुर्सद कम हुन्छ निर्वाचन नजिकिएसँगै फेरि गृहजिल्ला जाँदै एमाले अध्यक्ष ओली नेपाल र बेलायतबीच स्वास्थ्य जनशक्ति पठाउनेसम्बन्धी श्रम समझदारीमा हस्ताक्षर हुने सन्तानको दीर्घायुको कामना गर्दै कुशको पूजा गरेर तीनछठी पर्व मनाइयो छुट्टाछुट्टै घटनामा बाँकेमा दुई जनाको मृत्यु दक्षिण कोरियामा एकैदिन एक लाख ८० हजार भन्दा बढी सङ्क्रमित