२० आश्विन २०७९, बिहीबार

Oct 6, 2022

गुल्मी । चाइना फाउण्डेशनको सहयोगमा राष्ट्रिय अपाङ पुर्नस्थापना समाज काठमाडौंले गुल्मीका १९ वटा विद्यालयका ३ हजार विद्यार्थीहरुलाई झोलासहितको सहितको सामग्री वितरण गरेको छ । फाउण्डेशनले पुर्वमन्त्री गोकर्णराज बिष्टको पहलमा झोलासहितको सामग्रीका उपलब्ध गराई शुक्रबार राष्ट्रिय अपाङ पुर्नस्थापना समाज र गुल्मेली सहयोगी हातहरु नामक सामाजिक संस्थाको टोलीले जिल्ला १९ वटा विद्यालयका ३ हजार जना विद्यार्थीहरुलाई १ करोड १७ लाख मुल्य बराबरको झोला सहितको शैक्षिक सामग्री प्रदान गरेको हो ।

Advertisement

सो कार्यक्रममा गुल्मी दरवार गाउँपालिकाको राजा रुन्खादह मावि, धुर्कोट गाउँपालिकाको भगवति मावि र इस्मा गाउँपालिकाका पालुखा मावि, ठाढुङा मावि र सुन्तलादेवि निमाविका विद्यार्थीलाई झोला प्रदान गरिएको राष्ट्रिय अपाङ पुर्नस्थापना समाजका प्रतिनिधी कृष्ण प्रसाद ढकालले जानकारी दिए । त्यस्तै मदाने गाउँपालिकाको म्यालपोखरी मावि, शारदा मावि, रियाले मााव, नुमना प्रावि, खन्यूखर्क प्रावि, हर्रे प्रावि, शिवालय प्रावि, तिनधारे प्रावि र सिर्सनी निमाविका विद्यार्थीहरुलाई झोला वितरण गरिएको हो ।

यस्तै मदाने गाउँपालिकाकै सिदार्थ निमावि, सिद्धपोखरी प्रावि, सुर्योदय मावि, देउराली प्रावि र कमेर पोखरी माविका विद्यार्थीहरुलाई झोला वितरण गरिएको ढकालले बताए । झोला र प्रति विद्यार्थी टिपिन, बोत्तल, कलर, स्वास्थ्य सामग्रीसहित करिव ४ हजारको झोला प्रदान गरिएको गुल्मेली सहयोगी हातका कोषाध्यक्ष रमेश काउछाले बताए ।

इस्मा गाउँपालिका प्रमुख लक्ष्मण बिष्टले विभिन्न बिद्यालयका विद्यार्थीहरुलाई झोला वितरण गर्ने र पहल तथा समन्वय गर्ने सवैलाई धन्यवाद ज्ञापन गरे । राष्ट्रिय अपाङ पुर्नस्थापना समाजका प्रतिनिधी कृष्ण प्रसाद ढकालले सरकारी विद्यालयमा विद्यार्थीहरुको आकर्षण बढाउन पुर्व मन्त्री गोकर्ण बिष्टको केन्द्रिय स्तरको पहलमा थुप्रै गुल्मेली विद्यार्थीहरुलाई सहयोग गर्न पाएकोमा खुसी व्यक्त गरे ।

त्यस्तै गुल्मेली सहयोगी हातका सचिव बिमल घिमिरेले झोला वितरणपछि कोभिडले लामो समय विद्यालय बन्द बिक्षिप्त बनेका विद्यार्थीहरुका उर्जा पलाएको बताए । उनले जिल्लाको विपदमा मात्रै नभएर सहयोगी हातहरुले शिक्षाको क्षेत्रमा पनि समन्वय गर्दै आएको बताए । शैक्षिक समाग्री झोला वितरणको समन्वय गर्न सहयोगी हातका अध्यक्ष लिलामणि खरेल, सचिव बिमल घिमिरे, कोषाध्यक्ष रमेश काउछा, सदस्य शुशिल कुमार भट्टराईसहितको टोली गुल्मी आएको थियो ।

टोलीले जिल्लामा आफुहरुको गरेको सहयोगको सदुपयोगका बिषयमा सरोकारवालासंग छलफल तथा अन्तरक्रिया र अवलोकन गरेको गुल्मेली सहयोगी हातका सदस्य शुशिल कुमार भट्टराईले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सिराहामा जसपाका नेता कार्यकर्ताले दिए सामूहिक राजीनामा नारायणी नदीले सतर्कता पार गर्यो पाल्पा-गुल्मी सडक खुल्यो, लुम्बिनीका आधा दर्जन बढी सडक अवरुद्ध अष्टमीमा घरबाट निस्केका पाल्पाका २ युवाको दशैंमा शव फेला कसरी जुराइन्छ समुद्री आँधीको नाम ? आज पनि टीका लगाइँदै आजको मौसम: सुदूरपश्चिम, कर्णाली, लुम्बिनी र गण्डकी प्रदेशमा धेरै वर्षा हुने सन्दीप लामिछाने आज बिहान १० बजे काठमाडौँ आइपुग्ने रुपन्देहीकी युवा नेतृ २१ वर्षीया झरना चौधरीको दुर्घटनामा मृत्यु गुल्मीको मुसीकोटस्थित दरबार कोटको मेला (तस्वीरमा ) राम बन्न डराएका थिए प्रभास दशैं मनाउन मामाघर हिँडेका अर्घाखाँचीका १० वर्षीय समिरलाई खोलाले बगायो इन्टरनेट जडान गर्ने क्रममा २४ वर्षीय निलमको मृत्यु जीपको ठक्करबाट श्रीमानको मृत्यु, श्रीमती घाइते नेपाल थाइल्यान्डसंग पराजित तीन वर्षपछि टीका लगाउन पाउँदा कैदीबन्दी खुसी राष्ट्रपतिले लगाइदिइन् सर्वसाधारणलाई टीका आधुनिक घट्टले खुड्खुडीमा फेरियाे दैनिकी मिसाइल प्रक्षेपण असफल भएकोमा दक्षिण कोरियाले माग्यो माफी हिमपहिरोमा परी चार जनाको मृत्यु