५ माघ २०७८, बुधबार

Jan 19, 2022

बुटवल । नेपाली कांग्रेसका प्रमुख सचेतक तथा प्रतिनिधि सभाका संसद बालकृष्ण खाँणले मुलुकको राष्ट्रिय राजनीतिमा कालो बादल मडारियको बताएका छन् । जनताले अपेक्षा गरेको भन्दा धेरै फरक अवस्था रहेको बताउँदै उनले राजनीतिमा देखियोको अनपेक्षित अवस्था बिस्फोट हुनसक्ने आंकलन पनि गरे । उनले भने, नेपालको राजनीतिमा अहिले कालो बादल मडारियको छ ।

Advertisement

जनताले अपेक्षा गरेको भन्दा धेरै फरक अवस्था छ । यो बिस्फोट हुनपनी सक्छ । राज्य टेलिभिजन बुटवलले आयोजना गरेको मानव अधिकारको प्रवर्द्धन र लोकतन्त्रको सबलीकरणमा मिडियाको भूमिका एवम् बधाई कार्यक्रममा उनले सो कुरा बताएका हुन् । उनले जनताको अधिकार र संविधान रक्षा सरकारको पहिलो दायित्वबाट सरकार चुकेको बताए । राणा तथा प्राचीन कालका शासकले पनि जनताको जीवन रक्षाका लागि जिम्मेवार हुने गरेको तर लोकतान्त्रिक प्रणालीमा पनि वर्तमान सरकार जनता र संविधानप्रती उत्तरदायी नरहेको बताए ।

नेता खाँणले संविधान र लोकतान्त्रिक पद्धतिको रक्षाको लागि नेपाली कांग्रेस तत्पर रहने बताउँदै आगामी नेतृत्व नेपाली कांग्रेसले लिने बताए । कांग्रेस लामो समयसम्म मौन रहेपनि अब भने नेतृत्वको लागि अगाडि बढ्ने र त्यसको लागि संविधान र लोकतन्त्रको रक्षा गर्ने दलसँग सहकार्य गर्ने उनले बताए ।

टेलिभिजनका अध्यक्ष एवम् मानव अधिकार तथा शान्ति समाजका केन्द्रीय अध्यक्ष गोविन्द खनालको अध्यक्षता,नेपाली कांग्रेसका प्रमुख सचेतक बालकृष्ण खाँणको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको कार्यक्रममा नेपाल प्राध्यापक संघका केन्द्रीय अध्यक्ष प्रा. डा. बुद्ध बहादुर थापा, वरिष्ठ पत्रकार डा. बालकृष्ण चापागाईं, राष्ट्रिय दलित पत्रकार संघका अध्यक्ष बिनोद पहाडी, पत्रकार महासंघ रुपन्देहीका उपाध्यक्ष निरु गौतम , टिभिका सञ्चालक डाःविनोद पराजुली लगाएतले बोल्दै मानव अधिकारको प्रवद्र्धन र सबलीकरणमा मिडियाको महत्पूर्ण भूमिका तथा जिम्मेवारी रहने बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रहेनन् विश्वका सबैभन्दा जेष्ठ व्यक्ति संक्रमण मुक्त भएपछि मात्र काममा नवलपुर जेसीजको पदहस्तान्तरण,‘महिला सवल र सक्षम छन्’ पशुपतिसहितका मठमन्दिरमा आजदेखि नित्य पूजा मात्र कवाड पसलको नाममा प्रतिवन्धित जडिबुटी कारोबार : प्रहरीको छापा, ठूलो परिमाणमा बरामद दर्शकले महोत्सवको स्टेज भत्काए, गाडीमा आगजनीपछि प्रहरीद्वारा अश्रु ग्याँस प्रहार ४२ तोला अवैध सुनसहित दुई जना पक्राउ ३ मितेरी गाउँपालिका बीच ४ वर्षको अनुभव साटा-साट प्रेस युनियन सुनसरीले सञ्चारकर्मीको ७ लाखको दुर्घटना बीमा गर्ने १० करोड मानिसमा कोभिडको दीर्धकालिन लक्षण सर्लाहीमा बस दुर्घटना, १७ जना घाइते गड्यौली मलको व्यवसायिक उत्पादनतर्फ सैनामैनाका कृषक समावेशी अर्थतन्त्र वाम पक्षधरहरु एक ठाउँमा होउ ! बुटवलकाे बुद्धनगर खानेपानी संस्थाद्वारा रक्तदान सैनामैनामा बुधवारदेखि एन्टिजेन परीक्षण, कुन वडामा कहिले ? जानकारीसहित प्रधानमन्त्री कपको फाइनलमा एपीएफ र पुलिस भिड्ने प्रदेशको नाम मधेस राखेको विरोधमा जनकपुरमा पुत्ला दहन काठमाडौं उपत्यकामा माघ मसान्तसम्म आमसभा, जुलुसमा रोक, सरकार भन्छ- लकडाउन हुन्न एकैदिन १० हजार २५८ जनामा कोरोना संक्रमण