२९ श्रावण २०७९, आईतवार

Aug 14, 2022

नि: शब्द मनहरू
कायर अनि आक्रान्त मनोभावमा
दौडिरहेछन् – भागिरहेछन् म देखि
मानौँ म निकै कुरुप भैसकेअचेल,
सधै मुस्कुराउने मेरा ओंठहरुमाथि
झुन्डीरहेको हुन्छ एक टुक्रा च्यादर !
हृदयमा कसैको याद अल्झिए जसरी !
लुकीछिपी कामुक सौन्दर्य नियाल्ने
ती नजरहरू अचेल
एक्लिरहेछन्, शून्यको खोजीमा
सूर्यको अगाडि चन्द्रमा हराएजस्तै
ती कोमल हातहरूमा
सहानुभुतिको मलहम लगाइदिने हत्केलाहरू अचेल छन् मृतप्राय:
किनकि
चाहेर पनि मैले जानुहुँदैन !
कसैको समीप,

Advertisement

त्यो कोलाहल, त्यो अतृप्त भद्दा मजाक,
त्यो बेकाम नाराबाजी, त्यो तछाडमछाड
सम्झिरहन्छु ।।
तर सपनाजस्तो लाग्छ १
प्रिय प्रकृति,
तिमी यति धेरै कठोर हुन्छ्यौ होला
मैले कहिल्यै कल्पना गरेन,

मलाई त
फेरि ती गल्तीहरू दोहोर्याउने मन छ
एका बिहानै
शहरका हरेक गल्लीहरुमा,
गाउँउका चोक चोकमा
कसैको मजाक उडाउदै
एक सर्को सिगरेटको धुॅंवा उडाउनु छ
र उस्तै चियागफ गर्ने मन छ,

प्रिय प्रकृति
आजीत मानव सभ्यताको
यो मलीन अनुहार हेरेरै भए पनि
तिमीले आफ्नो
मातृवात्सल्य देखाउनै पर्छ,
किनकि
मलाई त केवल बॉंच्नु मात्र होइन,
जिउनु पनि त छ !

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रचण्ड-बाबुरामबीच एउटै चुनाव चिन्हमा लड्ने सहमति एमालेले अर्थमन्त्री शर्मालाई स्वीकार्‍यो विद्यालयमा बहुउपयोगी शैक्षिक सामग्री र दृश्टिविहिन विद्यार्थीहरुलाई भोजन पहिरोले एक्स्काभेटर पुर्दा चालकको घटनास्थलमै मृत्यु रोट्रयाक्ट क्लब अफ बुटबल रामापिथेकसको अध्यक्षमा घिमिरे कर्णाली प्रदेशका उद्योगमन्त्री शाहीले लिए सपथ विवेकशील साझा पार्टी पुनर्गठन गर्ने मिलन पाण्डेको घोषणा कहिले पुग्छ कर्णालीका विद्यार्थीको हातमा पाठ्यपुस्तक ? बुटवलमा नेपाल रक्तदाता संघको केन्द्रिय कार्यालय उद्घाटन ‘मिस्टर एन्ड मिस थारु’ प्रतियोगितामा ५१ प्रतिस्पर्धी लमजुङमा एक वर्षमा २० वर्ष नपुग्दै एक सय ५५ जना आमा दागबत्ती दिन पाँच लाख माग गठबन्धन कर र डर दुवै हो: रामचन्द्र पौडेल भेन्टिलेटरमा रहेका राजु श्रीवास्तवलाई सुनाइँदैछ अमिताभको अडियो ट्रयाक्टर दुर्घटना हुँदा एक जनाको मृत्यु पौडी खेल्ने क्रममा डुबेर २६ वर्षीय निराजन पोख्रेलको मृत्यु शिक्षकका लागि राखेको पानी पिएको आरोपमा कुटिएका दलित विद्यार्थीको मृत्यु प्रवासमा रहेका नेपाली राप्रपाको एजेन्डाप्रति आकर्षित छन् : राजेन्द्र लिङ्देन महिला कैदीबन्दीलाई सेनेटरी प्याड सहयोग नागरिकता विधेयकमा राष्ट्रपतिले मंगलबारसम्म निर्णय लिइसक्नुपर्ने