१६ माघ २०७९, सोमबार

Jan 30, 2023


भैरहवा । संघिय मामिला तथा सामन्य प्रशासन मन्त्री हृदेश त्रिपाठिले सिमावर्ति क्षेत्रका स्थानिय तह प्रमुखलाई सीमापारिका सरकारसंग समन्वय गर्न निर्देशन दीएका छन् ।

Advertisement

बिहिबार देशैभरका नेपाल भारत सिमावर्ति स्थानिय सरकारका प्रमुखसंग भिडियाे सम्बाद गर्ने क्रममा मन्त्री त्रिपाठिले सिद्धार्थनगर भैरहवाका प्रमुखसंग छलफल गर्ने क्रममा यस्ताे निर्देशन दिएका हुन् । मन्त्री त्रपाठिले सिद्धार्थनगर प्रमुखसंग छलफलका क्रममा भने, ” भारतियहरुलाई भैरहवा क्वारेन्टाइनमा छन् । तिनलाई तपाईहरुले व्यवसथापन गर्नुस् । सिमापारिका जनप्रतिनिधिसंग छलफल गर्नुहाेस् ।” उक्त छलफलमा सिनपा प्रमुख अधिकारिले सिद्धार्थनगर भैरहवाकाे वर्तमान बस्तुस्थितिकाे बारेमा जानकारि गराएका थिए । नगरप्रमुख अधिकारिले मन्त्री त्रिपाठिसंग भने, ” भैरहवाका आरडिटि मेसिन कृषि मन्त्रालयले पठाएकाे छ तर आवश्यक उपकरण नहुदा प्रयाेग हुन सकेकाे छैन । दुईवटा क्वारेन्टाइनछन् । एउटा निमा प्रतिमान निमामा भारतिय १५५ जना र शैक्षिक तालिम केन्द्रकाे क्वारेन्टाईमा २४ जना राखिएकाे छ । “

भैरहवा स्थित प्रदेश जनस्वास्थय प्रयाेगशालामा पिसिअार मेसिन सन्चालनमा छ । केही दिन अगाडि संघिय सरकारकाे कृषि मन्त्रालयले भैरहवा स्थित प्रदेश जनस्वासथय प्रयाेगशालालाई अारटिडि मेसिन प्रदान गरेकाे छ । नगर प्रमुख अधिकारिले भारतिय सीमावर्ति क्वारेन्टाइनमा रहेका ३०५ जनालाई नेपाल ल्याई आ -आफ्नाे पलिकामा राख्ने व्यवस्था गर्न तथा भैरहवामा रहेका भारतिय नागरिकलाई भारत जाने व्वस्था गर्न संघीय सरकारसंग माग गरेका थिए । उनले खुला सिमाना भएकाेले सीमा क्षेत्रमा सुरक्षा निगरानि बढाउन एवं अन्तरदेशिय रुपमा एकीकृत सुरक्षा बढाउन संघिय सरकारले पहल गर्नुपर्ने आग्रह गरे ।

यसैगरि नगर प्रमुख अधिकारिले मास्क, सेनिटाईजर, ग्लाेब्स अभाब हुँदै गएकाे बताउदै सरकारले त्यस तर्फ ध्यान दिन आग्रह गरे । सिद्धार्थनगर पालिकाले नगरभित्र १७४२ जना मजदुरलाई राहत बितरण गरिसकेकाे छ । अहिले वडा वडामा फारम पठाएकाे नगर उपप्रमुख उमा काफ्लेले बताईन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने कर्नाटक कन्सर्टमा कैलाश खेरमाथि आक्रमण चन्दा आतंक गर्ने जनतान्त्रिक मुक्ति मोर्चाका संयोजकसहित ४ जना कपिलवस्तुमा पक्राउ नेपाली सिनेमा फेस्ट २०२३ मा अनुमतिविना महापुरुष समावेश गरेपछि षट्कोण आर्ट्सको आपत्ति फागुन २५ मा राष्ट्रपतिको निर्वाचन लाफा बी लेबल भलिबलको उपाधी न्यू होराईजनललाई, आयोजक दोस्रो राष्ट्रिय सहमतिको स्वप्निल राजनीति भोटेकोशीको बगाममा टेलिकमको टावर, पहिलोपटक फोन र इन्टरनेटको सेवा अभियुक्त लक्ष्मी महतो कोइरीको बचाउमा उत्रियो एमाले र कोइरी समाज अमेरिकी उपविदेश मन्त्रीले भेटिन् प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई बुटवलको बुद्धनगरदेखि नहरपूर जोड्ने सडक निर्माणको काम शुरु सुकुम्बासी बस्ती हटाउन मेयर बालेनले मागे प्रधानमन्त्रीसँग सहयोग सहिदहरूको सपना पूरा गर्न सबै एकजुट होऔँ : प्रधानमन्त्री पेट्रोल छर्केर आगो लगाउँदा श्रीमती गम्भीर घाइते, छोराको मृत्यु सूचनाको हकसम्बन्धी विषयमा प्रधानमन्त्रीले छलफल गर्दै बन्दीपुर क्षेत्रका होर्डिङबोर्ड हटाइँदै कार र ट्याक्सी ठोक्किँदा दुई जनाको मृत्यु