४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

तुलसीपुर । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमण रोक्न भारतसँग सिमा जोडिएका दाङका नाकाहरु अनिश्चितकालका लागि बन्द गरिएको छ । भारतसँग सिमा जोडिएको मुख्य कोइलावास नाकासहित ८३ किलोमिटर क्षेत्रमा रहेका २६ वटा नाकाहरु अनिश्चितकालका लागि बन्द गरिएको हो ।

Advertisement

भारतमा कोरोना भाइरसको संक्रमण बढ्न थालेसँगै दुवै देशका अधिकारीहरुको सहमतिमा नाकाहरु पूर्ण रुपमा बन्द गरिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी गोविन्द्रप्रसाद रिजालले जानकारी दिएका छन् । उनका अनुसार नेपाल–भारत सिमा जोडिएका मुख्य नाकाहरु कोइलावास नाका, भौवा नाका, खंग्रा नाका, पटौली नाका, गुङखोला नाका, भौरीसाल नाका, सुनपथरी नाका लगायत साना तथा ठूला २६ नाकाहरु बन्द गरिएको छ । ‘कोरोना भाइरसको संक्रमण पैmलन नदिन नेपाल आउने र भारत जाने दुवैतर्फका नाका बन्द गरिएको छ, संक्रमणको अवस्था सामान्य नहुँदासम्म सिमा बन्द गरिने छ’ प्रमुख जिल्ला अधिकारी रिजालले भने । बन्द गरिएका सिमा नाकाहरुमा सशस्त्र प्रहरी, नेपाल प्रहरी लगायतको सुरक्षाफोर्स राखिएको जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जनाएको छ ।

जिल्लाका २६ नाकाहरु मध्ये बढि मानिसहरुको चहलपहल हुने नाका कोइलावास नाका हो । मुख्य नाकाका रुपमा रहेको कोइलावास नाकामा यसअघि हेल्थडेक्स स्थापना गरेर दुवैतर्फ आउने जानेहरुको स्वास्थ्य परिक्षण गरिदै आइएको थियो । जिल्ला प्रशासन कार्यालय दाङले सूचना जारी गर्दै जिल्लामा रहेका सरकारी कार्यालयहरुमा अत्यावश्यक बाहेकको सेवाहरु चैत्र २१ गतेसम्मका लागि बन्द गरिएको जनाएको छ । प्रमुख जिल्ला अधिकारी रिजालले सूचना जारी गर्दै नेपाल सरकारका सार्वजनिक निकायबाट प्रवाह गरिने सार्वजनिक सेवाहरुमध्ये अत्यावश्यक वाहेक अन्य बन्द हुने बताएका हुन् । सूचनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण फैलन नदिन अत्यावश्यक काम बाहेक हिडडुल नगर्न, मन्दिर, मस्जित, चर्च जस्ता धार्मीक एवम् पार्टी प्यालेसमा २५ जनाभन्दा बढी भेला नहुन अनुरोध गरिएको छ ।

तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाले कोरोना संक्रमणको प्रकोपलाई लक्षित गरेर आपतकालिन उद्दारका लागि पैसा नलाग्ने टोल फ्रि नम्वर सञ्चालनमा ल्याएको छ । कोरोनाका लक्षण कहिकतै देखिएमा या अन्य कुनैपनि खालको सहयोगका लागि तत्काल सम्वोधन गर्नका लागि यस्तो नम्बर सञ्चालनमा ल्याएको हो । १६६०८२५२००० मा सम्पर्क गरेर तुलसीपुरमा रहेका जो कोहीले पनि स्वास्थ्य शाखामा प्रत्यक्ष सम्पर्क गरेर जानकारी राख्न सक्ने प्रवक्ता सूर्यवहादुर डाँगीले जानकारी दिएका छन् । उनले कुनैपनि आपतकालिन सेवाका लागि एम्वुलेन्ससहित स्वास्थ्यको टोलि तयारी अवस्थामा रहेको समेत जानकारी दिए । उपमहानगरपालिका स्वास्थ्य शाखाले अमिलिया सडक खण्डको दमारगाउँ टरिगाउँ विमानस्थलमा निरन्तर चेकजाँच गरिरहेको स्वास्थ्य प्रवद्र्धन शाखा प्रमुख ओमप्रकाश न्यौपानेले जानकारी दिएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तुलसीपुर उपमहानगरः एमाले २४ मतले अगाडि ढिलै भए पनि एमालेले विवेकले काम गर्योः नारायणकाजी श्रेष्ठ बुटवलमा बाबुराम भन्दा खेलराज ५ हजार १३ मतले अगाडि सितगंगा ५ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका बेल्बासे निर्वाचित २२ घण्टादेखि रोकिएको पाँचपोखरीकाे मतगणना अझै सुरु हुन सकेन बुटवलका १९ वडामध्य १२ वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन वडा कस्ले जिते? यस्ताे छ डडेल्धुराका सातवटै स्थानीय तहको अन्तिम मत परिणाम ४१० स्थानीय तहको नतिजा सार्वजनिक, कुन पार्टीको कति स्थानमा अग्रता ? देवदहमा गठबन्धनलाई पछि पार्दै एमाले : मेयर, उपमेयर दुबैमा अग्रता नवलपरासीको सरावल अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा एमाले विजयी बुटवलमा पाण्डेको साढे ४ हजार मतले अग्रता, उप-प्रमुखमा सावित्रा अघि शुद्धोधनमा गठबन्धन दल कांग्रेसबाट बस्याल विजयी, उप प्रमुखमा एमालेकी ज्ञवाली भरतपुरमा गठबन्धनकी रेनु दाहालको अग्रता, मतान्तर फराकिलो बनाउँदै चुनावलगत्तै सार्वजनिक यातायातको भाडापनि बढ्याे, आजदेखि नयाँ दर लागू काठमाण्डौंमा बालेनको अग्रता कायमै, स्थापितभन्दा करिब दोब्बरले अघि गैंडाकोट नगरपालिकाको मेयर र उपमेयरमा कांग्रेस उम्मेदवार निर्वाचित बालेन र सुनिता हजारौं मतले अगाडि रुपन्देहीको कञ्चनमा कांग्रेसका ढकाल विजयी उम्मेदवारको मृत्युपछि स्थगित तुलसीपुर उपमहानगर-१७ मा मँगलबार मतदान सम्पन्न लुम्बिनीको घोराही उपमहानगरमा एमालेको अग्रता कायमै, ४०११ को मतान्तर