१७ माघ २०७९, मंगलवार

Jan 31, 2023

पाल्पा । पाल्पाको तिनाउ गाउँपालिका-३ मा अवस्थित तिलोत्तमा माध्यमिक विद्यालय प्राविधिक धार अटोमोबाइल तर्फ लुम्बिनी प्रदेश प्रथम हुन सफल भएको छ । लुम्बिनी प्रदेशमा रहेका (प्राविधिक धार) अटोमोबाइल अध्यापन गराउने ४ वटा विद्यालय मध्ये तिनाउ-३ झुम्सामा रहेको तिलोत्तमा माध्यमिक विद्यालयले ९३.७५ प्रतिशत अंक प्राप्त गरि लुम्बिनी प्रदेश प्रथम हुन सफल भएको ब्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष टंक बश्यालले बताए ।

प्राविधिक शिक्षा १८ महिने अटाेमोबाइल इन्जिनियरिङ विषयको शैक्षिकसत्र २०७७/७८को वार्षिक परीक्षामा १६ जना विद्यार्थी मध्ये १५ जना विद्यार्थी उत्तीर्ण भई लुम्बिनी प्रदेशमै प्रथम स्थान प्राप्त गर्न सफल भएको अध्यक्ष बश्यालले जानकारी दिए । अहिले नतिजा सार्वजनिक भएको दोस्रो शैक्षिक सत्रको हो । तिलोत्तमा माध्यामिक विद्यालय अटोमोबाइल सम्बन्धि पढाई हुने जिल्लाकै एक मात्र विद्यालय हो। 

सीटीईभीटीबाट मान्यता प्राप्त आङ्गिक सामुदायिक विद्यालय तिलोत्तमा माविमा १८ महिने प्रि डिप्लोमा इन अटोमोवाइल इन्जिनियररिङ्ग सम्बन्धि विगत ३ वर्षदेखि कक्षा सञ्चालन भइरहेको छ। हाल १९ जना विद्यार्थीले अध्ययन गरिरहेका छन् । पढाई पश्चात पूर्ण रुपमा रोजगारको ग्यारेन्टी सहित कक्षा संचालन भइरहेको र अटोमोवाइल इन्जिनियरिङ्ग विषयसँग सम्बन्धि मेकानिकल ल्याब, अटोमोवाइल ल्याब , वर्कशप, आइसीटी ल्याब, मल्टीमिडिया जडित कक्षा कोठा, आफ्नै कार तथा बाइक सिक्ने ठाउँको सुविधा लगायतका विशेषता रहेको विद्यालयको दाबी छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लिदी पहिरोबाट विस्थापित ४१ घरधुरीले पाए जग्गाधनी पुर्जा नेतृत्वप्रति वितृष्णा कथनी र करनी बीचको अन्तरको प्रतिफल एसियन हाइड्रोपावरकाे २७ माघदेखि आईपीओ खुल्ने पालिकाबाटै सीसी क्यामेराले रोहिणीको निगरानी गृहमन्त्री पदले साझेदारमा खटपट : रविको प्रस्तावमा सकारात्मक देखिएनन् प्रधानमन्त्री अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता र सूचनाको हकको सुनिश्चित गर्न सरकार प्रतिबद्ध छ : प्रधानमन्त्री सुनको मूल्य ५०० रुपैयाँले घट्यो ट्रान्सपरेन्सी रिपोर्ट : नेपालमा झन बढ्यो भ्रष्टाचार, ३४ अंकसहित ११० औं स्थानमा प्रधानमन्त्री र रवि लामिछानेबीच भेटवार्ता प्रि-ओपन सेसनमा नेप्से २.९१ अंकले बढ्यो बालापन झल्काउने गणेशको ‘चियावाला’, हजुरबुवादेखिको पेशालाई नयाँ स्वरुपमा ‘ब्राण्डिङ’ मन्नतको बालकोनीमा किन जान्छन् शाहरुख ? सहकारीको ऋण चुक्ता नगर्ने आठ ऋणीको जग्गा रोक्काका लागि मालपोतमा निवेदन वृद्धाभत्ता नदिएको भन्दै छोराले गरे बन्चरोले हानेर आमाको हत्या प्रचण्डलाई नेकपा एसको ज्ञापनपत्र- चरम आर्थिक संकट पर्‍याे (पूर्णपाठ) बैतडीका २० बर्षीय युवक चार दिनदेखि बेपत्ता प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई भेट्न बालुवाटार पुगे रवि लामिछाने मर्स्याङ्दीपारीबाट वैकल्पिक सडक स्तरोन्नति गर्न पहल यस्ताे छ विदेशी मुद्राकाे विनिमय दर डिएसपीसहित ८ सुरक्षाकर्मी मारिएको टिकापुर घटनाको सर्वोच्चमा आज पेसी