८ आश्विन २०७९, शनिबार

Sep 24, 2022

बुटवल । कफीलाई व्यवसायिक तथा कफी पिउने संस्कारको विकास गर्ने उद्देश्यले सञ्चालित रुपन्देहीको तिलोत्तमास्थित ‘द कफी हब’ ले हजारौंलाई कफी पिलाउनुका साथै एक सय बढी जनालाई कफी तालिम प्रदान गरेको जनाएको छ ।

Advertisement

गत वर्षदेखि सञ्चालनमा आएको कफी हबले विभिन्न प्रकारका कफीका स्वाद बिक्री गर्नुका साथै कफी बनाउन सिक्ने युवाहरुलाई सीपमूलक तालिम प्रदान गर्दै आएको कफी हबका सञ्चालक तिरास लाम्टाङ्गे मगरले बताए ।

पछिल्लो समय कफी पिउने बानीको विकास भएको छ । सोही कुरालाई मध्यनजर गर्दै कफी हब सुरुवात गरेका मगर आँफै होटल म्यानेजमेण्ट अध्यापन पनि गराउँदै आएका छन् ।

कोरोना महामारीकाबीच करिब ३५ लाख लागतमा कफी हब सुरु गरेका उनले स्थापनाको एक वर्षमा सन्तसुष्टिजनक सफलता प्राप्त गरेको बताए । कफी हबले स्थापनाको अवसरमा बुधबार एक समारोहको आयोजना गरी वार्षिक उत्सव समेत मनाएको हो ।

समारोहमा होटल तथा रेष्टूरेण्ट व्यवसायी संघ, रुपन्देहीका अध्यक्ष रामप्रसाद गौतम, महासचिव माधव कुमार खनाल, लेखकत्रय हुमराज भुसाल, माधवकुमार पौडेल र मोहन भट्टराई,कफी हबकी सञ्चालिका शर्मिला गलामी लामटाङ्गे लगाएतको सहभागिता रहेको थियो ।

सो अवसरमा होटल तथा रेष्टूरेण्ट व्यवसायी संघ रुपन्देहीका अध्यक्ष गौतमले विषम परिस्थितिमा शुभारम्भ गरेर एक वर्षमै धेरै ग्राहकको मन जित्न र तालिम दिई सय बढीलाई कफी बनाउने सीप सिकाउन सफल भएको जानकारी पाउँदा खुशी लागेको बताउँदै अन्य स्थानमा पनि सेवा विस्तार गर्न सुझाय ।

तिलोत्तमा–३ योगीकुटी,शान्तिचोकमा सञ्चालित ‘द कफी हब’ को गर्त वर्ष भदौ १ मै होटल तथा रेष्टूरेण्ट व्यवसायी संघ,रुपन्देहीका अध्यक्ष गौतम,भ्वाइस अफ नेपाल–३ का फाइनलिष्ट गोभिन पुन र सञ्चालक शर्मिला गलामी लामटाङ्गे ले संयुक्त रुपमा उद्घाटन गरेका थिए ।

कफी हबबाट तालिम लिएका युवा तथा युवतीहरु मध्ये कोहीले आँफै व्यवसाय सुरु गरेको, कोही स्वदेशमै रोजगार भएको र कोही अष्ट्रेलिया,जापान , यूके लगाएतका देश गएको सञ्चालक मगरले बताए ।

कफी हबमा हाल ८ जना कार्यरत र दैनिक १० देखि २० जनाले तालिम लिने गरेको बताउँदै छिट्टै बुटवल लगाएत अन्य स्थानमा पनि सेवा विस्तार गर्ने योजना रहेको उनले जनाए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

चारपाला सामुदायिक वनमा गठबन्धनलाई पराजित गरी एमालेको प्यानलनै विजयी कपिलबस्तुमा बस र ट्रक ठोक्किए : एकको मृत्यु, ३१ जना घाइते भरुवा बन्दुकसहित कपिलवस्तुका २७ वर्षीय प्रेम पक्राउ दशैं आयो, खाद्य डिपो केन्द्रमा चामल आएन देशभर ७४ कोरोना संक्रमित थपिए, थप एकको मृत्यु एमाले देवदह अध्यक्ष चापागाईंद्वारा पार्टी परित्याग, स्वतन्त्र उम्मेदवारीको घोषणा  बुटवलको विकास माेडलका बारेमा कार्यपत्र प्रस्तुत तथा अन्तरक्रिया यसपालिको विपद् : पहिरो, आगलागी र चट्याङबाट बढी मानवीय क्षति बालबिकास र विद्यालयका कर्मचारीको तलब बढायो धुर्कोटले लिलाम नहुँदा भन्सारमा थन्किए करोडौंका गाडी पुमसे च्याम्पियनशिपमा रुपन्देहीकी रियाशा र दिपिकालाई कास्य संघीयतापछि नयाँ आर्थिक केन्द्र बन्न थालेका छन्ः वर्षमान पुन गुल्मी अर्खाबाङ्ग-रुपन्देही सम्पर्क समाजले वनवाटिकामा स्टल निर्माण गर्ने सत्यमोहन जोशीको आजिवन रेखदेख सरकारले गर्छ: खाँण ग्रामीण सडक : बर्खामा बन्द, हिउँदमा खुला यती एअरलाइन्सले सार्वजनिक गर्‍यो चाडपर्व लक्षित योजना मोटरसाइकल जुध्दा दुवै चालकको मृत्यु, एक जना घाइते भजनीका चार हजार बाढी पीडित घर फर्के पनि तीन हजार बढी अझैँ विस्थापित सिरियामा डुंगा दुर्घटना, ७७ बढी आप्रवासीको मृत्यु सिट बाँडफाँटको लागि गठबन्धन दलबीच छलफल हुँदै