२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

भैरहवा । लुम्बिनी सांस्कृतिक नगरपालिकाबाट १९ जनाले उप–प्रमुख पदका लागी उम्मेदवारी दिएका छन् । दलगत र स्वतन्त्र गरि उम्मेदवारी दिएका उप–प्रमुख पदका उम्मेदवारहरुको आ–आफ्नै एजेण्डा एवम प्रतिवद्धता रहेका छन । यिनै उम्मेदवारहरु मध्ये एक हुन युवा उम्मेदवार अर्जुन कुर्मि ।

Advertisement

लामो समय देखी बिभिन्न गैरसरकारी र सरकारी निकायमा सामाजिक क्षेत्रमा काम गरेका अर्जुनले यिनै सामाजिक कामलाई आफ्नो जितको आधार मानेका छन् । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी, स्थानिय शासन तथा साममुदायिक बिकास कार्यक्रम, वास, ग्रीन युथ क्लब लगायतका संस्थाहरुमा काम गर्ने क्रममा अर्जुन लुम्बिनीको सबै टोल पुगेका छन् । उनि टोल टोलका आवश्यकता र त्यहासका समस्या बारे परिचित छन् । यसले उनलाई योजना बनाउन सहज बनाउने उनको भनाई छ ।

स्थानिय शासन तथा सामुदायिक बिकास कार्यक्रम अन्र्तगत सामाजिक परिचालक भई काम गर्ने क्रममा त्यहाका अति विपन्न तथा सिमान्तकृत समुदायका जनतासंग भिज्ने मौका पाए अर्जुनले । उनले आफु गरेका यी कामहरुले जनप्रतिनिधि बन्न प्रेरित गरेका बताउछन । “ लुम्बिनी धेरै पिछडिएको छ, गर्नु पर्ने धेरै काम छन ।” अर्जुनले भने “ भौतिक पूर्वाधारको विकास संगै यहा सामाजिक विकासको पनि त्यति नै महत्व छ । विजयी भए भौतिक पूर्वाधारको साथै सामाजिक बिकासमा पनि उत्तिकै ध्यान दिनेछु ।”

उनले लुम्बिनीका युवाहरु पनि आवश्यकता अनुसार रोजगारीमा परिचालन हुन नसकेको बताउछन् । नेपालमै रोजगारीको वातावरण बन्न नसक्दा लुम्बिनीको अधिकांश युवाहरुको रोजाई बैदेशिक रोजगारी हुने गरेको बताउदै उनले विकासको लागी युवाहरु अगाडी ल्याउनु पर्ने आवश्यकता औल्याए । उनले विकासका लागी युवाहरुले नेतृत्व लिन आवश्यक रहेको बताउदै त्यसैको लागी आफुले उप–प्रमुख पदमा उम्मेदवारी दिएको बताए ।

यसको साथै लुम्बिनी सांस्कृतिक नगरपालिकामै रहेको गौतम बुद्धको जन्मस्थल लुम्बिनी जुन प्रकारले अन्र्तरािष्ट्रय स्तरमा नाम रहेको छ सोही अनुसार यसको पहिचान दिलाउन उम्मेदवारी दिएको बताए । एक घर एक उद्यम, प्रत्येक वडामा ब्ययामशाला, युवाहरुको लागी खेलकुद मैदान, किशोरीहरुका लागी प्राविधिक शिक्षा, सिंचाईको लागी स्थाई रुपमा नहरको ब्यवस्थापन, लुम्बिनीलाई सफा सुग्घर पर्यटकिय स्तरको नगरपालिका बनाउन तथा समग्र युवाहरुलाई सक्षम र आर्थिक रुपमा समृद्ध बनाउने उनको एजेण्डा छ ।

लुम्बिनीमा बिकास ल्याउन तथा लुम्बिनीबाट स्थानियहरु लाभान्वित हुनको लागी लुम्बिनीका मतदातालाई युवा उम्मेदवार चयन गर्न उनले आग्रह गरे । यसको लागी स्वतन्त्र उम्मेदवारी दिएका आफुलाई भुईकटहर चुनाव चिन्हमा मतदान गर्न उनले लुम्बिनीका मतदातालाइ आग्रह गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

फोहर व्यवस्थापन : सोचमा नै छ खोट बजेट भाषण अनुसार नै तलब वृद्धि हन्छ : अर्थमन्त्री शर्मा काँग्रेस नेताहरूकाे बैठकः सय सिट राखेर मात्र गठबन्धन गर्न सुझाव भोलि देशैभरका नासु बिदामा बस्ने पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि… चितवनमा दुई अर्ब लगानीमा क्यान्सर अस्पताल निर्माण ‘तिम्रै मान्छे हुम कर’ सार्वजनिक नेपाल समाजवादी पार्टीको लुम्बिनी इन्चार्जमा खनाल जापानको आधुनिक प्रविधि नेपालमा भित्र्याउनका लागि पहल गर्न प्रचण्डकाे आग्रह नेपाल खेलकूद महासंघ तिलोत्तमा ११ मा वडा कमिटि, अध्यक्षमा पुन आज कतिमा कारोबार भैरहेको छ सुनचाँदी ? ज्ञानेन्द्र शाही जुम्लाबाट चुनाव लड्ने इजरायलद्वारा गाजा युद्धविरामको प्रस्ताव स्वीकार भूमि आयोगः सम्झौतामा स्थानीय तहहरुको वेवास्ता, भूमिहीनहरु निराश सत्ता गठबन्धनलाई सिट बाँडफाँट मिलाउन कति सहज? गरिब किन गरिब भए !