१२ जेष्ठ २०७९, बिहीबार

May 26, 2022

परासी । पश्चिम नवलपरासीको सुस्ता गाउँपालिकाले कुल ६० करोड ८३ लाख ९८ हजार ८ सय ७४ रुपैया बजेट प्रस्तुत गरेको छ ।गाउँपालिका अध्यक्ष राम प्रसाद पाण्डेयको अध्यक्षतामा भएको गाउँपालिकाको १० औं गाउँ सभामा आर्थिक बर्ष ०७८०७९ को बजेटलाई संशोधित गर्दे ६० करोड ८३ लाख ९८ हजार बराबरको अनुमानित बजेट सभामा प्रस्तुत गरिएको छ ।

Advertisement

गाउँपालिकाले चालु खर्च तर्फ कुल ६ करोड ४ लाख ४३ हजार ५ सय ६२ रुपैया मध्ये आर्थिक बिकास तर्फ २४ लाख ४२ हजार २ सय ९३ रुपैया,सामाजिक बिकास तर्फ ३ करोड ९८ लाख ४७ हजार ५ सय २४ रुपैया,सुशासन तथा अन्तर सम्बन्धित क्षेत्र तर्फ १२ लाख ५३ हजार ७ सय ४८ र कार्यालय संचालन तथा प्रशासनिक खर्च तर्फ १ करोड ६८ लाख ९९ हजार ९ सय ६१ रुपैया बजेट प्रस्तुत गरिएको छ ।

त्यस्तै पुजीगत खर्च तर्फ आर्थिक बिकास तर्फ खर्च नभएको,सामाजिक बिकास तर्फ ८ लाख २१ हजार ७ सय ४६ रुपैया,पुर्वाधार बिकास तर्फ २ करोड ४९ लाख ५ सय ४२ रुपैया,सुशासन तथा अन्तर सम्बन्धित क्षेत्र तर्फ खर्च नभएको र कार्यालय संचालन तथा प्रशासनिक क्षेत्र तर्फ २ लाख ६२ हजार बराबरको खर्च तथा प्रगति बजेट गाउँपालिका उपाध्यक्ष इन्द्र कुमारी थरुनीले सभामा बजेट प्रस्तुत गरेकि थिइन । सभाले वडा कार्यालय बाट संशोधित भएको योजनाहरु र पालिकाबाट आन्तरिक तथा बाह्य श्रोत गरि थप तथा संशोधित योजनाहरुको बजेटलाई पास गरेको छ । भने सुस्ता गाउँपालिकाले बनाएको ४ वटा कार्यबिधी पनि सभाले पास गरेको छ । गाउँपालिका उपाध्यक्ष थरुनीले प्रस्तुत गरेको बजेटलाई १० औं गाउँपालिका सभाले सर्वसम्मत रूपमा पास गरेको छ ।

सभामा उठेका सवालको जवाफ तथा सभालाई सम्बोधन गर्दै गाउँपालिका अध्यक्ष राम प्रसाद पाण्डेयले सुखी सुस्ता र समृद्व सुस्ता अभियान अन्तर्गत अध्यक्ष नमुना सडक निर्माण कर्य थालनी,९० प्रतिशत सडक संजाल निर्माण,कोल्ड स्टोर,पर्यटकीय क्षेत्र मार्फत आर्थिक समृद्धि र सामुदायिक बिधालयको शैक्षिक स्तर गुणस्तरीय सुधारका लागि विद्यार्थी अनुपात अनुसारको शिक्षकको नियुक्ति लगायतका कामहरु गर्दै आएको पालिका अध्यक्ष पाण्डेयले बताएका छ्न । गाउँपालिकाको १० औं गाउँ सभाको कार्यक्रम संचालन सुस्ता गाउँपालिकाको निमित्त प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत बिष्णु प्रसाद ढकालले संचालन गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

कम उमेरमै सफलतातर्फ लम्किँदै परिश्ना १५ वर्षीया छात्रालाई बलात्कार गरी फरार रहेका प्रिन्सीपल पाँच वर्षपछि पक्राउ हजुरआमाको हत्या गरेको अभियोगमा नाती पक्राउ निजगढमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल बनाउन सर्वोच्चले लगायो रोक ६८ हजार बढी विद्यार्थीले लुम्बिनीबाट एसएलसी दिदैँ तिलोत्तमामा खाँण ८४५ मतले अगाडि, अब ३ हजार मत गन्न बाँकी ओलीले नीति तथा कार्यक्रममा लिम्पियाधुरा, लिपुलेक खोजेपछि प्रकाशमानले दिए जवाफ निर्वाचन शान्तिपूर्ण र धाँधलीरहित सम्पन्न भाे: झलनाथ शुक्रबारबाट क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा ‘कबड्डी-४’ सत्तारुढ गठबन्धनले नेपालको स्वतन्त्र र असंलग्नता परराष्ट्र नीति परित्याग गरेको हो : रावल दश महिनामा एक अर्ब २१ करोडको फेसमास्क नेपाल भित्रियो इपीजी प्रतिवेदन बुझ्न प्रधानमन्त्री देउवालाई ओलीको आग्रह विद्यालय जाँदै गरेकी बालिकामाथि बलात्कार प्रयास वाइडबडी र सुनकाण्ड छानबिन गर्न सरकारलाई ओलीको चुनौती आगोले जलेकी विरामीलाई छाडेर फर्कियो बुद्ध एयर, चर्को आलोचनापछि प्रस्टीकरण हवाइजहाजको टिकट पाउन पनि शक्ति केन्द्रको भर ३५ हजार ३४ जनप्रतिनिधि निर्वाचित, कुन दलले कति जिते ? परराष्ट्र नीतिलाई असन्तुलित र सत्ता स्वार्थमा संकुचित गरिएकाे ओली आराेप एमाले सत्यसँग लड्दैन, शक्तिसँग झुक्दैन : ओली विश्वव्यापी मन्दी आउन सक्ने विश्व बैंकको चेतावनी