१२ जेष्ठ २०७९, बिहीबार

May 26, 2022

भैरहवा । भैरहवामा २० रुपैयामै स्वादिष्ट चाउमिन बिक्री सुरु भएको छ । २ युवाहरुले भैरहवा बैंकरोडमा रहेको बुद्धबजारमा २० रुपैयाँमै चाउमिन बिक्री सुरु गरेका हुन् ।

Advertisement

“भैरहवामा बिभिन्न ग्रामीण क्षेत्रबाट काम गर्ने श्रमिकहरु आउने गरेका छन्, उनिहरुले पनि स्तरिय रेष्टुरेन्टको स्वाद लिन पाउन भनेर न्यून रकममा खाजा खुवाउन सुरु गरेका छौं ।” शवर्मा क्याफेका सन्चालक बिमल सेन ठकुरीले भने “श्रमिकलाई लक्षित गरिएको भए पनि यसको स्वाद र परिमाणसंग भने कुनै सम्झौता गरिएको छैन ।”अन्य रेष्टुरेण्ट भन्दा यसको स्वाद र परिमाण कुनै पनि तरिकाले कम नहुने बताउँदै उनीहरुले ग्राहकले चाहेमा प्याक गरेर पनि दिन सकिने जानकारी दिए ।

यसको साथै रेष्टुरेण्टमा भैरहवामै पहिलो पटक “बबल टी” को बिक्रि भै रहेको क्याफेका अर्का सञ्चालक अभिषेक केसीले जनाए । मूल रुपमा ताईवानमा सुरु भएको तरुलबाट बिशेष बिधिबाट बनाईने यो चियाको आफ्नै बिशेषता रहेको उनको दावी छ । भैरहवामै पहिलो पटक बिक्रि भै रहेकोले यसको आकर्षण बढ्दै गई रहेको केसीले जनाए ।

चाउमिन र बबल टी संगै रेष्टुरेण्टको बिशेष परिकारको रुपमा सोरमा समेत रहेको सञ्चालकद्वयको भनाई छ । कुखुराको मासुबाट बन्ने यो परिकार पनि थोरै रकममा उपलब्ध हुने उनिहरुको भनाई छ । सञ्चालक मध्येका एक ३० वर्षिय अभिषेक केसी १२ वर्ष दुबई बसेर आएका युवा हुन् । उनले त्यहाँ “स्टार बक्स कफी” भन्ने चेन व्यवसायमा काम गरि कफि बारे सिकेका कुराहरु नेपालमा प्रयोग गरेको बताए । “बिदेशमा रहेर धेरै काम गरियो, अब नेपालकै आफुले सिकेको काम गर्छु भन्ने अठोटसहित यो व्यवसाय सुरु गरेको छु ।” अभिषेकले भने

उनको यो अठोठलाई उनकै बाल्यकालको साथी विमलले पनि साथ दिए र दुवै जना मिलेर करिब २२ लाखको लगानीमा खोलेको रेष्टुरेण्ट हो शवर्मा क्याफे । “खोलेको एक बर्ष भए पनि कोभिडको कारण राम्ररी सञ्चालन गर्न सकिरहेका थिएनौ ।” विमलले भने “अहिले नया र किफायती दरका परिकार सहित फेरी सुरुवात गरेका छौं । यसले राम्रो नतिजा पनि दिएको छ ।”

बैंकरोडमा पहिला आदर्श बिद्या मन्दिर बिद्यालय रहेका स्थानमा बुद्ध बजार स्थापना भएको छ । बैंकरोडमै रहे पनि शान्त र रमणिय वातावरण रहेको कारण ग्राहकले यो स्थानलाइ अहिले रुचाईरहेको उनिहरुको भनाई छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तिलोत्तमामा खाँण ८४५ मतले अगाडि, अब ३ हजार मत गन्न बाँकी ओलीले नीति तथा कार्यक्रममा लिम्पियाधुरा, लिपुलेक खोजेपछि प्रकाशमानले दिए जवाफ निर्वाचन शान्तिपूर्ण र धाँधलीरहित सम्पन्न भाे: झलनाथ शुक्रबारबाट क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा ‘कबड्डी-४’ सत्तारुढ गठबन्धनले नेपालको स्वतन्त्र र असंलग्नता परराष्ट्र नीति परित्याग गरेको हो : रावल दश महिनामा एक अर्ब २१ करोडको फेसमास्क नेपाल भित्रियो इपीजी प्रतिवेदन बुझ्न प्रधानमन्त्री देउवालाई ओलीको आग्रह विद्यालय जाँदै गरेकी बालिकामाथि बलात्कार प्रयास वाइडबडी र सुनकाण्ड छानबिन गर्न सरकारलाई ओलीको चुनौती आगोले जलेकी विरामीलाई छाडेर फर्कियो बुद्ध एयर, चर्को आलोचनापछि प्रस्टीकरण हवाइजहाजको टिकट पाउन पनि शक्ति केन्द्रको भर ३५ हजार ३४ जनप्रतिनिधि निर्वाचित, कुन दलले कति जिते ? परराष्ट्र नीतिलाई असन्तुलित र सत्ता स्वार्थमा संकुचित गरिएकाे ओली आराेप एमाले सत्यसँग लड्दैन, शक्तिसँग झुक्दैन : ओली विश्वव्यापी मन्दी आउन सक्ने विश्व बैंकको चेतावनी सरकारको नीति तथा कार्यक्रम चास्नीमा नडुबाएको जेरी जस्तो : ओली त्रिवि शिक्षण अस्पतालमा एमबीबीएसमा भर्ना गरिदिन्छु भन्दै १७ लाख ठगी विदेश पठाई दिन्छु भनि २५ लाख ठगी गर्ने एक जना पक्राउ निर्वाचनमा प्रतिपक्षी दलमाथि सरकार निर्मम ढंगले प्रस्तुत भएको ओलीको आरोप अस्वस्थ भएपछि ओलीले प्रतिनिधिसभामा बसेरै गरे सम्बाेधन