२१ मंसिर २०७८, मंगलवार

Dec 7, 2021

युएई । बल्कोट सेवा समाज युएईले गाउँका मठमन्दिरमा सहयोग प्रदान गरेको छ । समाजले गाउघरमा बडा दसैंको अवसरमा मठमन्दिरमा नाचिने सराय नाँचका लागि गाउँका बिभिन्न ४ वटा मन्दिरका लागि खुडा सहयोग गरेको हो ।

Advertisement

अर्घाखाँचीको बल्कोटमा दसैंका बेला विभिन्न मठमन्दिरमा सराय नाच्दा यस् अघी दबदगे तथा बिभिन्न काठबाट बनाईएका प्रतिकारात्मक हतियारको प्रयोग गरेर सराय नाच्ने गरिन्थ्यौ । युएई आएका सोही गाउका युवाहरुले स्थापना गरेको संस्था बल्कोट सेवा सवाजले सोही नाचका लागि आवश्यक पर्ने खुडा हस्तान्तरण गरेको समाजले जनाएको छ ।

समाजले ुमौलिक संस्कृतिको सरक्षण गर्दै सराय नाचमा प्रयोग हुने खुडाु बल्कोटको ठुलारुख छत्रमहाराज मन्दिरमा १५ वटा, छत्राथान मन्दिर हाइस्कुलमा १० वटा, आलमदेवी मन्दिर आलीडाडामा २२ वटा र साजबोटको मालिकादेवी मन्दिरमा २२ वटा गरी जम्मा ६९ वटा खुडा अलग अलग कार्यक्रम गरी हस्तान्तरण गरेको हो ।

स्थानीय अगुवा तथा विभिन्न वार्डका जनप्रतिनिधी तथा सस्थाका प्रतिनिधि र उनीहरुको परिवारका सदस्यहरुको उपस्थितीमा भएको कार्यक्रममा समाजले प्रदान गरेको खुडा मन्दिरको ब्यवस्थापन समितिलाई हस्तान्तरण गरिएको समाजका कोषाध्यक्ष तथा कार्यक्रम संयोजक मधुरानाले जानकारी दिए ।

अर्घाखाँचीको छत्रदेब गाँउपालिका वार्ड नम्बर दुई र तिन भित्र भएका चार मन्दिरहरुमा गरेर जम्मा ७९ वटा खुडा सहयोग गरिएको हो । समाजका बिभिन्न सदस्य तथा पदाधिकारीले एक महिनामा पैसा उठाएर सो सहयोग गरेको समाजका सचिव अमित पाण्डेले बताए ।

यसै बिच खुडा हस्तान्तरण कार्यक्रममा छत्रदेब गाँउपालिका वार्ड नम्बर २ का अध्यक्ष राजेश पन्थीलेले संस्थालाई धन्यवाद सहित प्रशंसा गरे । त्यस्तै छत्रदेव गाउँपालिका वार्ड नम्बर ३ का अध्यक्ष तेजप्रसाद खनालले खाडी मुलुकमा भएतापनि हरेक समयमा यो सस्थाले समाजको हितमा स्थानीय तवरमा राम्रो समन्वय गरेर काम गरेको बताउदैँ सस्थाका काम अन्य संस्थाका लागि पनि प्रेरणा भएको बताउँदै थप सहयोगको अपेक्षा राखेको बताए ।

खुडा हस्तान्तरण कार्यक्रममा मन्दिर ब्याबस्थापन समिति, समाजका अग्रज व्यक्तित्व तथा संस्थाका अध्यक्ष दिनामणी पाण्डे, उपाध्यक्ष इन्दिरा पराजुली, कोषाध्यक्ष मधु राना, सदस्य राजन पाण्डे, धिरन सुनार, भानु खनाल, आर्यन पाण्डे लगाएतको उपस्थिती रहेको थियो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बुटवलको दीपमा बोर्डिङ्ग स्कूलमा ‘दीप स्वाट’ सैनामैनामा कर्मचारी संगठनको नयाँ नेतृत्व रुपन्देहीमा ‘ओमिक्रोन’ भित्रिन नदिन उच्च सर्तकता काँग्रेस केन्द्रिय सदस्यमा लुम्बिनीका ऊर्जा, जलस्रोत मन्त्री रानाको उमेद्वारी झापामा वर्षमा आठ सय बढी हराउँछन्, मान्छे हराउँदा आधा मात्र भेटिन्छन् राष्ट्रियसभा निर्वाचन कार्यतालिका : २० पुसमा मनोनयन, ५ दिनपछि अन्तिम नामावली, ६ घण्टा मतदान सभापतिको साझा उम्मेदवार चयन गर्न चाक्सीबारीमा पौडेल-कोइराला समूहको बैठक सुरु इन्डोनेसियामा ज्वालामुखी विस्फोटमा परी ३४ को मृत्यु सीमा नाकामा ओमिक्रोनको त्रास : भारतबाट भित्रिनेहरू विशेष निगरानीमा ओमिक्राेन बिरामीले भरिए अस्पताल मालीमा भएको आतङ्कवादी हमलाको संयुक्त राष्ट्रसंघको सुरक्षा परिषदद्वारा निन्दा राप्रपालाई ज्ञानेन्द्र शाहको भजनमण्डली बनाउन दिन्नँ : कमल थापा तीन जोनका लागि रु पाँच करोड विनियोजन न्यानो घर निर्माणमा आर्थिक अभाव कमल थापालाई पार्टी फुटाउन पाथीभारा देवीको कसम बाधक ! कांग्रेस महाधिवेशन : १३ पदाधिकारीसहित एक सय ३४ जना निर्वाचनबाट चुनिँदै नारायणी नदी तटबन्धनका लागि पाँच अर्ब जुटाइँदै, भरतपुर महानगरको सक्रियता मकवानपुरमा कोरोना विरुद्धको खोप लगाएकी महिलाको मृत्यु ओली भेट्न बालकोट जाँदै बारका पदाधिकारी, प्रधानन्यायाधीश हटाउन अनुरोध गर्ने प्रधानमनन्त्री कप प्रदेशस्तरीय टि २० : आज सिरहा र महाेत्तरी तथा सर्लाही र बाराबीच भिडन्त