६ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 20, 2022

बुटवल ।  लुम्बिनी प्रदेशका प्रतिपक्षी दलहरूले लुम्बिनी प्रदेश सरकारको बैद्यता देखाउन माग गर्दै बैठक बहिष्कार गरेका छन् । आइतबार प्रदेशसभामा विशेष समय माग गरेर बोल्दै कांग्रेसका संसदीय दलका नेता वीरेन्द्र कनौडियाले  सरकार आफै वैद्य नभएको बताउँदै आफ्नो बैद्यतालाई प्रदेशसभामा प्रस्तुत गर्न सरकारलाई आग्रह गरेका हुन् । 

Advertisement

विपक्षी गठबन्धनले लुम्बिनी प्रदेश सरकार वैध कि अवैध भनेर पहिलो छुट्याइनुपर्ने माग गरेको छ । त्यसपछि मात्रै प्रदेश सरकारले ल्याएको बजेट पास गर्नतिर सोच्न सकिने विपक्षी गठबन्धनको अडान छ । 

यता लुम्बिनी प्रदेश नेपाली कांग्रेस संसदीय दलका प्रमुख सचेतक फकरुद्धिन खानले सरकार आफै अबैध रहेको समयमा आएको बजेट मान्य नहुने बताउँदै उनले भने – ‘अहिले सरकारले बजेट पूर्वको छलफलमा कुनेपनि नयाँ कार्यक्रम नपर्ने, पूर्ण कोभिड केन्द्रित हुने र पुराना कार्यक्रमलाई मात्रै निरन्तरता दिने भनेपनि सबै मन्त्रीले कार्यकर्ता पोस्ने खालको बजेट आएको छ । ’ ग्लाेवल आवाजसंग भने –‘एक त सरकार आफै अबैद्य छ, त्यसैमा अएको बजेट जनताको लागि भन्दा पनि आफ्ना कार्यकर्ता पोस्नमा केन्द्रित छ ।’

उनीहरूले बजेटलाई पुनर्लेखनको समेतको माग गरेका छन् । यता लुम्बिनाी प्रदेश संसदीय दल माओवादीका प्रमुख सचेतक तुलाराम घर्तिले बैशाख १९ गतेबाट माग राख्दै आएपनि असार सम्म आइपुग्दा बैद्यता नदेखाउनु सरकारको कदम गलत भएको बताए । उनले आफुहरुको गठबन्धनबाट कांग्रेस दलका नेताले बोलेको बताउँदै यथाशीघ्र सरकारले आफूलाई वैद्य बनाउन आग्रह गरेका हुन् । 

विपक्षी गठबन्धनले मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलको नियुक्तिको वैधानिकतामाथि निरन्तर प्रश्न उठाउँदै आएका छन् ।  उनीहरुले जेठ १९ गते प्रदेश प्रमुखबाट पोखरेल नियुक्त भएपनि विश्वासको मत लिनुपर्ने बताउँदै आएका छन् । विपक्षीको दावी अनुसार मुख्यमन्त्रीसँग प्रदेशसभामा विश्वासको मत छैन । यही विवादका बीच काँग्रेस, माओवादी, जसपा सहितका विपक्षी गठबन्धनले आइतबारको प्रदेशसभा बैठकमा आफ्नो धारणा राखेर बहिष्कार गरेको छ । बैठकमा आय व्ययको छलफल भएपछि आजै विनियोजन विधेयक पेश हुने कार्यसूची रहेको थियो । यही विवादको कारणले अर्को प्रदेश सभाको बैठक असार ९ गते बुधबार बस्ने सचिवालयले जनाएको छ । 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

घर फर्किए म्यादी प्रहरी उत्तर कोरियामा ‘ज्वरो’बाट २२ लाख प्रभावित मदन भण्डारी स्मृति यु–१४ लिटिल स्टार क्रिकेटको उपाधि बुटवल टाइगर्सलाई गठबन्धनलाई भारी मतले पछि पार्दै कलैया उपमहानगरमा एमाले विजयी तिलोत्तमामा गठबन्धनका खाँणलाई पछि पार्दै चापागाईं, उपप्रमुख चौधरीको फराकिलो मतान्तर कायम स्वस्थ जीवन जिउन उचित आहारमा ध्यान दिऔँ : लुम्बिनी प्रदेश प्रमुख शेरचन रुपन्देहीका ८ पालिकाका निर्वाचित जनप्रतिनिधिले लिए शपथ सैनामैनाका जनतालाई पूर्व मेयर कार्कीको प्रतिबद्धता-‘जनसेवामा जुट्न कुनै कुराले बाधा पुर्याउने छैन’ सैनामैना प्रमुखमा गठबन्धनका शर्मा, उप-प्रमुखमा एमालेकी राना रुपन्देहीको गैडहवा प्रमुख र उपप्रमुखमा एमाले विजयी लिटिल बर्ड्समा पुरस्कार वितरण तथा सांस्कृतिक कार्यक्रम एसिया कप छनोट: किरण पनि टिमबाहिर, चार खेलाडीलाई अवसर सम्मरीमाईमा अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा कांग्रेस विजयी रुपन्देहीको मर्चवारी अध्यक्षमा कांग्रेस परित्याग गरेका बरई विजयी तिलोत्तमामा खाँण भन्दा चापागाईं १८६ मतले अगाडि ६५० पालिकामा नतिजा आयो, कांग्रेसलाई २९२ पालिका पाल्हीनन्दन गाउँपालिकामा पुनःमाओवादीका बैजुप्रसाद गुप्ता शपथ ग्रहणपछि सिद्धार्थनगरका मेयरकाे घाेषणा- आफूले पाएकाे मत बराबर वृक्षारोपण गर्छु भरतपुर महानगर अपडेट : रेनुलाई ३ हजार बढी मतान्तर, पछ्याउँदै सुवेदी छुट्टाछुट्टै सवारी दुर्घटनामा चार जनाको मृत्यु