२० मंसिर २०७८, सोमबार

Dec 6, 2021

बुटवल ।  लुम्बिनी प्रदेशका प्रतिपक्षी दलहरूले लुम्बिनी प्रदेश सरकारको बैद्यता देखाउन माग गर्दै बैठक बहिष्कार गरेका छन् । आइतबार प्रदेशसभामा विशेष समय माग गरेर बोल्दै कांग्रेसका संसदीय दलका नेता वीरेन्द्र कनौडियाले  सरकार आफै वैद्य नभएको बताउँदै आफ्नो बैद्यतालाई प्रदेशसभामा प्रस्तुत गर्न सरकारलाई आग्रह गरेका हुन् । 

Advertisement

विपक्षी गठबन्धनले लुम्बिनी प्रदेश सरकार वैध कि अवैध भनेर पहिलो छुट्याइनुपर्ने माग गरेको छ । त्यसपछि मात्रै प्रदेश सरकारले ल्याएको बजेट पास गर्नतिर सोच्न सकिने विपक्षी गठबन्धनको अडान छ । 

यता लुम्बिनी प्रदेश नेपाली कांग्रेस संसदीय दलका प्रमुख सचेतक फकरुद्धिन खानले सरकार आफै अबैध रहेको समयमा आएको बजेट मान्य नहुने बताउँदै उनले भने – ‘अहिले सरकारले बजेट पूर्वको छलफलमा कुनेपनि नयाँ कार्यक्रम नपर्ने, पूर्ण कोभिड केन्द्रित हुने र पुराना कार्यक्रमलाई मात्रै निरन्तरता दिने भनेपनि सबै मन्त्रीले कार्यकर्ता पोस्ने खालको बजेट आएको छ । ’ ग्लाेवल आवाजसंग भने –‘एक त सरकार आफै अबैद्य छ, त्यसैमा अएको बजेट जनताको लागि भन्दा पनि आफ्ना कार्यकर्ता पोस्नमा केन्द्रित छ ।’

उनीहरूले बजेटलाई पुनर्लेखनको समेतको माग गरेका छन् । यता लुम्बिनाी प्रदेश संसदीय दल माओवादीका प्रमुख सचेतक तुलाराम घर्तिले बैशाख १९ गतेबाट माग राख्दै आएपनि असार सम्म आइपुग्दा बैद्यता नदेखाउनु सरकारको कदम गलत भएको बताए । उनले आफुहरुको गठबन्धनबाट कांग्रेस दलका नेताले बोलेको बताउँदै यथाशीघ्र सरकारले आफूलाई वैद्य बनाउन आग्रह गरेका हुन् । 

विपक्षी गठबन्धनले मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलको नियुक्तिको वैधानिकतामाथि निरन्तर प्रश्न उठाउँदै आएका छन् ।  उनीहरुले जेठ १९ गते प्रदेश प्रमुखबाट पोखरेल नियुक्त भएपनि विश्वासको मत लिनुपर्ने बताउँदै आएका छन् । विपक्षीको दावी अनुसार मुख्यमन्त्रीसँग प्रदेशसभामा विश्वासको मत छैन । यही विवादका बीच काँग्रेस, माओवादी, जसपा सहितका विपक्षी गठबन्धनले आइतबारको प्रदेशसभा बैठकमा आफ्नो धारणा राखेर बहिष्कार गरेको छ । बैठकमा आय व्ययको छलफल भएपछि आजै विनियोजन विधेयक पेश हुने कार्यसूची रहेको थियो । यही विवादको कारणले अर्को प्रदेश सभाको बैठक असार ९ गते बुधबार बस्ने सचिवालयले जनाएको छ । 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेपालमा पनि भेटियो कोरोनाको नयाँ भेरियन्ट ओमिक्रोन बालुवाटारबाट देउवाको सन्देश : पार्टीको आन्तरिक चुनावमा मै बलियो देखिएँ, सभापतिमा उठ्छु प्यानलकै घातको कारण पराजित भए: पाठक एशिया कप क्रिकेटका लागि खेलाडी छनोट प्रदेश २ मा कांग्रेस अधिवेशन केन्द्रीय महाधिवेशनपछि चिसो बढेसँगै जाडो छल्न बेँशी झार्दै भेडीगोठ इन्डोनेसियामा ज्वालामुखी विस्फोटमा परी १४ को मृत्यु, ९ जना बेपत्ता कांग्रेस लुम्बिनी: रुपन्देहीको शून्य सहभागिता ! भारतमा ओमिक्रोनका २१ संक्रमित भेटिए नयाँ भेरियन्टबाट बच्न प्रदेश सरकार सक्रिय गृहमन्त्री खाँणलाई आफ्नै प्रदेशमा ठूलो धक्का अछामका १० वटै पालिकामा माओवादी केन्द्रको संगठन विस्तार सान्जेन जलविद्युत कम्पनीले बोलायो साधारणसभा अछामका कैदीबन्दीहरूका लागि सिपमूलक तालिम बुटवल-नारायणगढ सडकखण्डको म्याद थप गर्न माग एनएआरएनएका महासचिवकाे आग्रह- निर्वाचनको वातावरण तयार हाेस् इजाजत नलिई बैकिङ कारोबार गर्ने पक्राउ नदीजन्य पदार्थको अवैध उत्खनन रोक्न माग गृहमन्त्री खाँण काँग्रेस भित्र असफल, जोगिएन रुपन्देहीको विरासत रुपन्देही देवदहको एक कलर हाउसमा आगलागी, ५० लाख बढीको क्षति