५ माघ २०७८, बुधबार

Jan 19, 2022

बुटवल । आज तराइमा होली । तर,कोभिड–१९का कारण गतवर्ष जस्तै यस वर्षपनि प्रभावित बनेको छ । विश्वव्यापी महामारीका रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस कोभिड– १९ कारण गत वर्षदेखि प्रभावित होली यस वर्ष पनि प्रभावित छ । जसका कारण विगतका वर्षहरुमा जस्तो यसवर्ष यस पर्वको रौनक र उत्साह छैन । रङ्गहरुको पर्व होली अर्थात् फागुपूर्णिमामा विभिन्न टोल,छिमेक,चोकहरुमा भिडभाड हुने,सांगीतिक,घैटोफोड जस्ता कार्यक्रमहरु हुने गर्थे ।

विभिन्न संघसंस्थाले आयोजना गर्ने होली मिलन कार्यक्रम पनि न्यून रुपमा भएका छन् । पहाडी,हिमाली र तराइमा फरक दिन मनाइएपनि होलीको उत्साह निरन्तर रहने गथ्र्यो । तर, गतवर्ष र यसवर्ष भने एक दिनपनि खासै उत्साह देखिएको छैन । बिहानैदेखि रङ्ग,पिच्कारी,टिसर्ट, लगाएतका होली सामग्री विक्री हुने ट्राफिक चोक,मिलनचोक,तिनकुने लगाएतका बुटवलका स्थानहरुमा यस वर्ष भने न्यूनउपस्थिति रहेको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

क्षितिज लोहनी जसले प्रतिष्ठित एप्पल कम्पनीभित्र नेपाली समूह खडा गरेका छन् रहेनन् विश्वका सबैभन्दा जेष्ठ व्यक्ति संक्रमण मुक्त भएपछि मात्र काममा नवलपुर जेसीजको पदहस्तान्तरण,‘महिला सवल र सक्षम छन्’ पशुपतिसहितका मठमन्दिरमा आजदेखि नित्य पूजा मात्र कवाड पसलको नाममा प्रतिवन्धित जडिबुटी कारोबार : प्रहरीको छापा, ठूलो परिमाणमा बरामद दर्शकले महोत्सवको स्टेज भत्काए, गाडीमा आगजनीपछि प्रहरीद्वारा अश्रु ग्याँस प्रहार ४२ तोला अवैध सुनसहित दुई जना पक्राउ ३ मितेरी गाउँपालिका बीच ४ वर्षको अनुभव साटा-साट प्रेस युनियन सुनसरीले सञ्चारकर्मीको ७ लाखको दुर्घटना बीमा गर्ने १० करोड मानिसमा कोभिडको दीर्धकालिन लक्षण सर्लाहीमा बस दुर्घटना, १७ जना घाइते गड्यौली मलको व्यवसायिक उत्पादनतर्फ सैनामैनाका कृषक समावेशी अर्थतन्त्र वाम पक्षधरहरु एक ठाउँमा होउ ! बुटवलकाे बुद्धनगर खानेपानी संस्थाद्वारा रक्तदान सैनामैनामा बुधवारदेखि एन्टिजेन परीक्षण, कुन वडामा कहिले ? जानकारीसहित प्रधानमन्त्री कपको फाइनलमा एपीएफ र पुलिस भिड्ने प्रदेशको नाम मधेस राखेको विरोधमा जनकपुरमा पुत्ला दहन काठमाडौं उपत्यकामा माघ मसान्तसम्म आमसभा, जुलुसमा रोक, सरकार भन्छ- लकडाउन हुन्न