५ माघ २०७८, बुधबार

Jan 19, 2022

तिलोत्तमा । रुपन्देहीको तिलोत्तमा नगरपालिकाले क्यासलेस (बिना नगदी) कारोबारका लागि नगरभरीका सबै व्यापार व्यवसायमा क्यू आर कोड राख्ने भएको छ । डिजिटल नगर निर्माणको अभियान स्वरुप वडा तथा टोलमा रहेका सम्पूर्ण साना-ठूला व्यापार व्यवसायहरुमा क्यूआर कोड अनिवार्य गर्नका लागि सेवाप्रदायक संस्थाको नाममा सूचना जारी गरेको छ ।

सेवा प्रदायक बैंक तथा वित्तीय संस्थाले निःशुल्क रुपमा क्यू आर कोड वितरण गर्नुका साथै निःशुल्क खाता खोल्ने गरि ७ दिनभित्र नगरको कार्यालयमा आवेदन दर्ता गर्न आग्रह गरेको छ । नगरपालिकाले आइतबार एक सूचना जारी गर्दै सेवा प्रदायक संस्था बैंक तथा वित्तीय संस्थाहरुको निवेदन मिति तथा त्यसका सेवा कार्यालयको संख्या र स्थानको अध्ययन गरी छनोट गरिने जनाएको छ । छनोट भएका बैंक तथा वित्तीय संस्थाले छनोट भएको २ महिनाभित्र आफूले जिम्मा लिएका नगर क्षेत्र तथा वडाका व्यापार, व्यवसायहरुमा निःशुल्क खाता खोल्नुका साथै उपभोक्तालाई निःशुल्क क्यू आर कोड वितरण गर्नूपर्ने छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रहेनन् विश्वका सबैभन्दा जेष्ठ व्यक्ति संक्रमण मुक्त भएपछि मात्र काममा नवलपुर जेसीजको पदहस्तान्तरण,‘महिला सवल र सक्षम छन्’ पशुपतिसहितका मठमन्दिरमा आजदेखि नित्य पूजा मात्र कवाड पसलको नाममा प्रतिवन्धित जडिबुटी कारोबार : प्रहरीको छापा, ठूलो परिमाणमा बरामद दर्शकले महोत्सवको स्टेज भत्काए, गाडीमा आगजनीपछि प्रहरीद्वारा अश्रु ग्याँस प्रहार ४२ तोला अवैध सुनसहित दुई जना पक्राउ ३ मितेरी गाउँपालिका बीच ४ वर्षको अनुभव साटा-साट प्रेस युनियन सुनसरीले सञ्चारकर्मीको ७ लाखको दुर्घटना बीमा गर्ने १० करोड मानिसमा कोभिडको दीर्धकालिन लक्षण सर्लाहीमा बस दुर्घटना, १७ जना घाइते गड्यौली मलको व्यवसायिक उत्पादनतर्फ सैनामैनाका कृषक समावेशी अर्थतन्त्र वाम पक्षधरहरु एक ठाउँमा होउ ! बुटवलकाे बुद्धनगर खानेपानी संस्थाद्वारा रक्तदान सैनामैनामा बुधवारदेखि एन्टिजेन परीक्षण, कुन वडामा कहिले ? जानकारीसहित प्रधानमन्त्री कपको फाइनलमा एपीएफ र पुलिस भिड्ने प्रदेशको नाम मधेस राखेको विरोधमा जनकपुरमा पुत्ला दहन काठमाडौं उपत्यकामा माघ मसान्तसम्म आमसभा, जुलुसमा रोक, सरकार भन्छ- लकडाउन हुन्न एकैदिन १० हजार २५८ जनामा कोरोना संक्रमण