२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

जेठ २२, बुटवल । गायक भोजराज सापकोटाले फेरी एक पटक १४ वर्षअगाडिको स्मरण गराएका छन् । आमाले रातो सारी किन नलगाएको भन्ने प्रश्न गर्दै उनले दर्शकदीर्घमा रहेका आमा दिदीबहीनीको आँखा टिल्पिलाउने बनाएका हुन् ।

Advertisement

रुपन्देहीको कञ्चन गाउँपालिका वडा नम्बर ४ हर्नाटामा अवस्थित शान्ति पार्क स्थापनार्थ सञ्चालित व्यापार तथा साँस्कृतिक महोत्सवको पाँचौं दिन हिजो उनले रुवाएनन् मात्र बोतलको पानी सम्झाउँदै छमछमी नचाए । रेडियो नेपालका गायत भोजराजले तत्कालीन द्वन्दको समयमा चर्चित गीत आमा रातो सारी, चुरा पोते किन नलाको बोलको गीत गाएर महिलाहरुको वेदना समेटेका थिए ।

बोतलको पानीले आँखा सन्काई नानीले लगायत बोलका गीतमा दर्शकलाई झुमाएका भोजराजको साथमा उपस्थित लोक दोहोरी गायीका बिष्णु श्रीपालीले बोल माया, सुन दिएको सुनार दाइले पायल बनाइदियो लगायत गीत गाएर महोत्सवमा दर्शकको मन जीतेका थिए ।


सुनगाभा सामुदायिक बिकास केन्द्र, कञ्चन–४, रुपन्देहीको आयोजना तथा नेपाल मेला महोत्सब संघ, काठमाण्डौको ब्यबस्थापनमा संचालन भएको पाचौं दिन ५ हजार दर्शकहरुको उपस्थिति रहेको र करिब ५ लाख बराबरको आर्थिक कारोबार भएको आयोजकले जनाएको छ ।


महोत्सबमा २५ गते देखि प्रथम कञ्चन डान्स प्रतियोगिता शुरु हुने र अहिले सम्म २५ जना प्रतियोगिहरुले आबेदन गरेको र सो प्रतियोगितामा प्रथम हुनेले रु.२५ हजार, दोस्रो हुनेले १५ हजार र तेश्रो हुनेले १० हजार नगद पुरस्कार र मेडल तथा प्रमाण पत्र पाउनेछन् ।

जेठ ३२ सम्म सञ्चालन हुनेछ महोत्सबको छैठौं दिन आजको आकर्षकको रुपमा लोक दोहोरी गायक शर्मिला श्रेष्ठ, लोक पप गायक दुर्गेश थापा र आधुनिक तथा पप गायक लोकेन्द्र सापकोटा लगायतको प्रस्तुति रहने आयोजकले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दिल्लीको तापक्रम ४९ डिग्री सेल्सियस, सर्वसाधारणलाई घरभित्रै बस्न अनुरोध भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी आज ६ घण्टाको लागि नेपाल आउँदै बुटवलमा खेलराज पाण्डेय १८१४ मतले अघि तिलोत्तमामा एमालेको विजयी सुरुवात, गठबन्धनलाई हराउँदै वडा १ को अध्यक्षमा गिरी सैनामैना २ मा गठबन्धनलाई हराउँदै एमालेका कंडेल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस २०९ मतले पछाडी चितवनका २० वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कांग्रेस ९ र एमाले ६ वडामा विजयी पोखराको पहिलाे नतिजा : १ मा एमाले, २ मा कांग्रेस विजयी तिलोत्तमामा खाँण र चापागाईं बीच कडा प्रतिस्पर्धा जारी गौतमबुद्ध विमानस्थलमा पहिलाे अन्तर्राष्ट्रिय उडान, जजिरा एयरबेजको जहाज अवतरण बुटवल उपमहानगर-१९ मा प्यानलसहित एमाले विजयी लुम्बिनी प्रदेशसहित यी स्थानमा वर्षाकाे सम्भावना, भाेलि हावाहुरी चल्नसक्ने दाङको बङ्गलाचुलीमा गठबन्धन दल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस १६९ मतले पछाडी तिनाउमा गठबन्धनलाई हराउँदै बहुमत वडासहित एमालेको जित लुम्बिनी भ्रमणले नेपाल–भारत सम्बन्ध अझ मजबुत बनाउने छ : भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी तिलोत्तमामा एमालेका चापागाइँ र कांग्रेसका खाँणबीच कडा प्रतिष्पर्धा देवदह–२ मा एमालेका रास्कोटी प्यानलसहित विजयी बुटवलमा खेलराज पाण्डेयले अग्रता फराकिलो बनाउँदै, १५०८ मतले अघि जेठ ३ देखि भैरहवामा अण्डर १४ लिटिल स्टार क्रिकेट प्रतियोगिता