२१ माघ २०७९, शनिबार

Feb 4, 2023

बुटवल । रुपन्देहीको सुद्धोधन गाउँपालिकामा स्थानीयले जातीय एकता र पर्यटन प्रवर्द्धनलाई टेवा पुग्नेगरी मेला आयोजना गरेका छन् । सुद्धोधन मगर संघको आयोजनामा वडा नम्बर-५ मानपकडीमा रहेको कोटिमाई मन्दिर प्राङ्गणमा ३ दिने रमाइलो मेला सञ्चालन गरेका हुन् ।

Advertisement

३९ औं मगर एकता दिवसको अवसरमा मगर संघ सुद्धोधन गाउँपालिकाले विविध साँस्कृतिक कार्यक्रम, खेलकूद प्रतियोगिता, मगर तथा थारु समुदायका परिकारहरुका साथै बाल उद्दानहरुसहितको मेला आयोजना गरेको हो । सुद्धोधनलाई पर्यटकीय क्षेत्रमा विकास गर्दै सम्पूर्ण सम्पूर्ण जातजातीहरु बीचको एकता कायम गर्नका लागि मगर एकता दिवसको अवसरमा पहिलो पटक मेला आयोजना गरिएको कार्यक्रम संयोजक मोतिबहादुर थापाले जानकारी गराए । कोभिड–१९ को महामारीले यो वर्ष हरेक ठाउँका मेला महोत्सवहरु स्थगित भएको बेला जनजीवन सामान्यतर्फ उन्मुख भएको महशुस गराउन मेलाले सहयोग गर्ने मगर संघ सुद्धोधनका सचिव मानबहादुर थापाले विश्वास व्यक्त गरे ।

विगतका वर्षहरुमा सामान्य रुपमा मगर एकता दिवस तथा फागुन १५ मनाउँदै आएको संघले कार्यक्रमलाई परिमार्जित गरी सँस्कृतिको जगेर्ना तथा पर्यटन प्रवर्द्धनमा टेवा पुग्नेगरी स्थानीयहरुको पहलमा मेला आयोजना गरिएको मगर संघ जिल्ला सदस्य मानबहादुर बुढाथोकीले बताए । स्थानीय ऐतिहासिक कोटिमाई मन्दिरको संरक्षण तथा प्रचार प्रसारमा टेवा पुग्नेगरी मन्दिर प्राङ्गणमा आयोजना गरिएको मेलाले स्थानीयले आर्थिक लाभ लिन सक्ने आयोजकको अपेक्षा रहेको छ ।

मेलामा गाउँपालिका स्तरीय महिला तथा पुरुष भलिबल प्रतियोगिता समेत आयोजना गरिएको छ । प्रतियोगिताको फाइनल प्रतिस्पर्धा शनिबार हुने खेल संयोजक मोतिबहादुर थापाले जानकारी दिए । यसैगरी साँस्कृतिक कार्यक्रममा राष्ट्रिय तथा स्थानीइ कलाकारहरुको प्रस्तुती रहने साँस्कृतिक संयोजक रवि रानाले जानकारी दिए । मेला शनिबारसम्म सञ्चालन हुने छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

संघीयताको मर्म अनुसार काम गर्छु: मुख्यमन्त्री गिरी गुल्मी जिल्ला समाज युकेद्वारा अपाङ्ग असहायहरुलाई सहयोग बुटवलमा उपमहानगरहरुको राष्ट्रिय सम्मेलनको तयारी पुरा अर्थमन्त्री पौडेललाई नगर प्रमुख यादवको ध्यानाकर्षण, रामग्राम स्तुपको गुरुयोजना कार्यान्वयनमा ल्याउने प्रतिवद्धता सामुदायिक विद्यालयमा विद्यार्थी उपस्थिती बढाउन प्रति विद्यार्थी दैनिक दश रुपैयाँ रास्वपालाई गृह मन्त्रालय दिने नदिने वारेमा माओवादीले निर्णय लिदैँ गठबन्धनमा समस्या पछि बिपक्षी दल बोल्न थाले, माधव नेपालले प्रचण्ड सरकारको भविश्यमा प्रश्न उठाए राष्ट्रिय सहमतिबाट मात्र चुनौतीपूर्ण अवस्थालाई अवसरमा बदल्न सकिन्छः प्रधानमन्त्री बिपक्षी दलवाट राष्ट्रियसभा उपाध्यक्ष उम्मेदवार टुंगो लागेन, बैठक भोली पनि बस्ने जनताले महसुस गर्नेगरी स्वास्थ्य क्षेत्रमा सुधार हुनेछः स्वास्थ्य मन्त्री पाल्पामा सडक दुर्घटनामा परी आमा छोराको मृत्यु राष्ट्रियसभा उपाध्यक्ष चयनः बिपक्षी दलको बैठकवाट माधव नेपाल निस्किए प्रधानमन्त्री र एमाले अध्यक्ष ओलीबिच भेटवार्ता, उच्चस्तरीय संयन्त्रको बैठक अझै अनिर्णित लहिया, आइसीपी निर्माणको काम छिटो अगाडि बढाउने अर्थमन्त्री पौडेलको भनाई किसानले तरकारी फालेको घटनाप्रति प्रधानमन्त्रीको ध्यानाकर्षण एक दिन एउटा प्रकाशसँग अर्को दिन अर्को प्रकाशसँग विवाह भएपछि… वडाले जग्गा लिजमा लिएर किसानलाई दिने लुम्बिनी प्रदेश सभाको छैठौं स्थापना दिवस आज मनाइँदै रुपन्देहीमा पूर्वाधार निर्माणसँगै दुर्घटना पनि बढ्यो, तिलोत्तमा सडकमा बढी दुर्घटना पटक-पटक स्थगित दुँदै आएको माओवादी स्थायी समिति बैठक अपरान्ह १ बजे बस्दै