१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुटवल । नेपाल मगर संघ शुद्धोन गाउँपालिकाको आयोजनामा विहिबारदेखि रमाईलो मेला सुरु भएको छ । ३९ औं मगर एकता दिवसको अवसरमा सुद्धोधन-५ मानपकडीको कोटहीमाइ मन्दिर दरबहवाको प्राङ्गणमा आयोजित मेलाको लुम्बिनी प्रदेशसभा सदस्य तुल्सीप्रसाद चौधरीले परेवा उडाएर उद्घाटन गरे ।

उद्घाटनका अवसरमा बोल्दै चौधरीले एकताको दिवस मनाउने मगर समुदायको एकमात्र परम्परालाई जोगाई राख्न र सम्पूर्ण आदिवासी जनजातिको अधिकारका लागि सबै एक ठाउँमा उभिन आह्वान गरे । लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य पुष्पा चौधरीले मगरहरु र थारु समुदायमा शिक्षाको कमीकमजोरीका कारण पिछडिएको बताउँदै सरकारले यी समुदायहरुलाई निःशुल्क शिक्षाको व्यवस्था गर्नुपर्नेमा जोड दिइन् । यस्तै गाउँपालिकाका अध्यक्ष किसुनचन्द चौधरीले कार्यक्रम सफलताको शुभकामना व्यक्त गर्दै मेलाले एकता झल्काएको बताए ।

तीन दिनसम्म चल्ने मेलामा विभिन्न खेलकूद प्रतियोगिता, साँस्कृतिक कार्यक्रम तथा बाल उद्यानहरु समेत सञ्चालनमा आएका छन् । मेलामा राष्ट्रिय तथा स्थानीय कलाकारहरुको विशेष साँस्कृतिक प्रस्तुतीका साथै मगर परम्पराका विभिन्न परिकारहरु चाख्न पाइने संघका सदस्य रवि रानाले जानकारी दिए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड