२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

बुटवल । संसद विघटनपछि नेपालमा विकसित राजनैतिक अन्यौलतालाइ निकासदिन सर्बोच्च अदालतको निर्णय कुर्नुपर्ने सरोकारवालाले बताएका छन् । अदालतमा बिचाराधीन मुद्धामा बाहिर बहस र आन्दोलन गर्नुको अर्थ नरहेको उनीहरुको तर्क छ । सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)का ओली समूहका केन्द्रिय सदस्य तथा लुम्बिनी प्रदेशका सांसद भोजप्रसाद श्रेष्ठले प्रतिक्रियाबादीहरुको चलखेलले पार्टी बिभाजन भएको तर्क गरे ।

Advertisement

प्रधानमन्त्री केपि शर्मा ओलीले चालेको कदम संबैधानिक भएको तर्क गर्दै प्रधानमन्त्रीको अधिकार क्षेत्रभित्रको कुरा भएको भन्दै ओलीको बचाउ गरे । सडकमा भैरहेको आन्दोलनको कुनै तुक नभएको उनको टीप्पणी छ । सडक आन्दोलन केका लागि सर्बोच्चको बिरुद्ध की प्रधानमन्त्री ओलीको बिरुद्ध भन्दै उनले प्रश्न समेत गरे । लुम्बिनी प्रदेशमा अविश्वासको प्रस्तावबारे बोल्दै श्रेष्ठले तत्काल त्यो संभावना नरहेको दाबि गरे । यदि आइहालेमा फेस गरिने र आएपनि दूर्भाग्य नहुने समेत ठोकुवा गरे ।

कार्यक्रममा बोल्दै नेपाली कांग्रेसका नेता युवराज गिरीले प्रधानमन्त्रीको कदम लोकतन्त्रको बिरुद्धमा रहेको आरोप लगाए । ओलीको गैरसंवैधानिक र तानाशाही शैलीले देश दुर्घटनामा पुगेकामा उनको चिन्ता थियो । सडक र सदनमा पनि सत्तारुढ दल रहेको भन्दै आफ्नो बिबाद मिलाउन नसक्नेले कांग्रेसलाई दोष दिन नहुने तर्क गरे । सर्बोच्च अदालतमा बिचाराधीन मुद्धामा धेरै बहस र बिरोध गर्न नहुने भन्दै अदालतलाइ प्रभाव पार्ने काम कसैले पनि गर्न नहुने बताए । नेता गिरिले अदालतको निर्णयको प्रतिक्षामा कांग्रेस रहेको र त्यो निर्णय नै सर्बमान्य हुने दाबि गरे ।

नेकपाको उन्मातले संविधानमाथि आक्रमण भएको उनको तर्क छ । उनले नेकपा फुट्नु भन्दा जुट्नु नै राम्रो हुने भन्दै जुटका लागि शुभकामना दिए । कार्यक्रममा बोल्दै अधिबक्ता तथा बरिष्ठ पत्रकार बालकृष्ण चापागाइले प्रधानमन्त्री ओलीले चालेको कदम संबैधानिक, अप्रजातान्त्रीक, जनघाती, आत्मघाती जघन्य अपराध भएको टिप्पणी गरे । दुनियामा सत्य एउटा मात्रै हुने भन्दै चापागाइले सत्यका पछि नलाग्ने पद,शक्ति र सत्ताका पछि लाग्नेहरु अपराधिक काम भएको समेत आरोप लगाए।

मुलुकमा अनिष्ट निम्त्याउने काम क्षमायोग्य नहुने भन्दै गलत काम गर्ने ओलीकापछि लाग्नेहरु आत्मघाती र संविधान बिरोधी भएको आरोप लगाए ।अध्यक्ष रामकुमार क्षेत्रीको अध्यक्षतामा भएको साक्षात्कार कार्यक्रमको संचालन क्लवका सचिव कपिल ज्ञवालीले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मामाघर जाँदा खोलाले बगाएका बालकको शव फेला निरन्तर वर्षा हुन थालेपछि किसान चिन्तामा प्रचण्डले चितवन–३ छाडे, गोरखा–२ बाट निर्वाचन लड्ने एमाले लुम्बिनीमा ११ जिल्लाका उम्मेद्वारको टुङ्गो, यस्तो छ नामावली पश्चिम नवलपरासीमा निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय एमाले दाङमा तीन मध्ये दुई महिला उम्मेदवार बाढी र पहिरोले गुल्मीमा ६ घरका २० जना विस्थापित प्युठानमा पहिरोले घर बगाउँदा ६ जना बेपत्ता राप्ती नदीको सतह उच्च, सुरक्षित स्थान जान आग्रह एमाले उम्मेदवार धमाधम सार्वजनिक हुँदै खोलामा बगेर महिला वेपत्ता यस्त छन् उम्मेद्वारले गर्नुपर्ने स्वघोषणा लेक लागेर श्रीमान्‌को मृत्यु, श्रीमती बेपत्ता महिला एसिया कप : पाकिस्तानद्वारा भारत पराजित ‘सम्भावना खाडीमा होइन, झाडीमा’ यस वर्षको नोबेल शान्ति पुरस्कार एक व्यक्ति र दुई संस्थालाई निरन्तर वर्षा, बाढी र पहिरो : सतर्क बनौं, सुरक्षित हौं फिफा वरीयतामा नेपालको सुधार गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार