२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

बुटवल । प्रदेश नं ५ मा भारतबाट नेपालीहरु भित्रिने क्रम बढेसँगै विभिन्न क्वारेन्टायन तथा आईसोलेसन केन्द्रमा बस्ने व्यक्तिहरुको संख्या दिनानुदिन बढ्दो छ । विशेषगरी भारतसंग सिमाना जोडिएका तराईका जिल्लाहरु बाँके, रुपन्देही र कपिलवस्तु जहाँ कोभिड १९ को बढी प्रभाव रहेको छ, ती जिल्लाहरुमा लामखुट्टेको टोकाईका कारण औलो रोगको स्थानीय संक्रमणको रोकथामलाई मध्यनजर गरि सेभ द चिल्ड्रेनले ८ सय थान झुल प्रदेश सरकारलाई प्रदान गरेको छ ।

सेभ द चिल्ड्रेनका बरिष्ठ कार्यक्रम व्यवस्थापक मिम बहादुर सिंहले स्वास्थ्य निर्देशनालयको सुझाव र अनुरोधमा झुलहरु बुधबार हस्तान्तरण गरेका हुन् । प्रदेश नं ५ का सामाजिक विकास मन्त्री माननीय सुदर्शन बरालले उक्त झुलहरु ग्रहण गर्दै यो सानो सहयोगले पनि कोभिडको संक्रमण रोकथाममा थप सहयोग पुग्ने र आगामी दिनमा पनि यस्तै सहकार्यका लागि सुझाव दिए । त्यस्तै कोभिड १९ का संक्रमित तथा शंकास्पद व्यक्तिको स्वाव परिक्षणमा छिटो र सहज होस भनि सेभ द चिल्ड्ेनले प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला रुपन्देहीलाई एउटा माईक्रो सेन्ट्रीफ्युज पनि हस्तान्तरण गरेको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेपालमा एमबीबीएस अध्ययन गर्ने विदेशी विद्यार्थीको संख्या ६ गुणाले बढ्यो बुबाले जंगलमा छोडेकी १५ महिनाकी बच्चीको गयो ज्यान भारतीय पर्यटकमा कोरोना, नेपाल प्रवेश गर्न रोक नहरको बाध भत्किँदा दर्जनौँ घर डुबानमा, सयौं बिघा धानबाली नष्ट अपमानजनक शब्द राखी बनाइएका नागरिकता सच्याउन गृहमन्त्रालयको निर्देशन उपमेयरले ढुवानी नगर्दा चामल अभाव चौराहा-गोलपार्क सडकः भदौ मसान्तसम्म पिच गर्ने प्रतिबद्धता सरकारी मूल्याङ्कनमा कति छ दरबारमार्ग र न्यूरोडको जग्गाको भाऊ ? पार्टी बैठक सानेपामा मात्र गर्ने निर्णयबाट पछि हट्यो कांग्रेस, फेरि बालुवाटारमा बस्न थाले बैठक राष्ट्रियसभामा तीन प्रतिवेदन पेश थप ९३४ जनामा कोरोना, एकको मृत्यु फोहर व्यवस्थापन : सोचमा नै छ खोट बजेट भाषण अनुसार नै तलब वृद्धि हन्छ : अर्थमन्त्री शर्मा काँग्रेस नेताहरूकाे बैठकः सय सिट राखेर मात्र गठबन्धन गर्न सुझाव भोलि देशैभरका नासु बिदामा बस्ने पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि…