५ जेष्ठ २०७९, बिहीबार

May 19, 2022

गुल्मी । गुल्मीमा पछिल्लो समय यता भारतबाट आउनेको संख्यामा दैनिक जसो बढ्दै गएको छ । जिल्लामा कोरोना संक्रमणबाट १ जनाको मृत्यु भइसकेको पनि छ । त्यसमाथी ३ जना संक्रमित छन् ।जिल्लामा कोरोना संक्रमित बढेसँगै उच्च जोखिम बढदै गएको हो । जिल्लामा २ वटा स्थानिय तहमा कोरोना संक्रमित ४ जना फेला परेका हुन् ।

Advertisement

मदाने गाउँपालिका र धुर्कोट गाउँपालिका कोरोना संक्रमण देखिएको छ । यसले गर्दा जिल्लामा कोरोना संक्रमणको उच्च जोखिम पनि बढदै गएको छ । त्यसमाथी जिल्लामा हप्तामा २ दिन बैंक सेवा सञ्चालन गर्ने निर्णयले कोरोना संक्रमणको जोखिम झनै बढाएको छ । हप्तामा २ दिन आइतवार र बुधवार १० बजेदेखि १ बजेसम्म बैंक खोल्दा मानिसहरुको चाप बढेसँगै कोरोना संक्रमणको उच्च जोखिम बढेको हो । जिल्लामा बुधवारका बैंकहरुमा देखिएका दृश्यहरुले कोरोना संक्रमणको जोखिम बढाएको देखिन्थ्यो । बैंकमा बिभिन्न कारणले पुग्नेहरुले बैंक अगाडी लाइनमा लामबद्ध भएर बस्दा संक्रमणको जोखिम बढाएको हो । २ दिन मात्रै खुल्ने भएपछि एकैपटक धेरै जसो बैंकमा पुग्ने गर्नाले संक्रमणको जोखिम बढाएको छ । जिल्लामा खाद्यान्न तथा तरकारी पसलहरु पनि प्रत्येक दिन ११ बजेदेखि १ बजेसम्म खुल्ने गर्दछन् । सो समयमा सबै एकै पटक किनमेल गर्न बजारमा निस्किने गर्नाले पनि बजारमा चहलपहल बढने गर्दछ ।

जिल्लामा हाल संक्रमण देखिएका गाउँपालिका सिल गरिएको छ । संक्रमितको संख्या बढ्न थालेसँगै जिल्ला प्रशासन कार्यालय गुल्मीले चन्द्रकोट, सत्यवति, रुरुक्षेत्र, छत्रकोट र मुसिकोटमा आइसोलेसन वार्ड स्थापना गरिएको छ । जिल्लामा हाल २०३६ वटा वेडको क्वारेन्टिन निर्माण गरिएको छ । जसमा १ हजार ६३ जना व्यक्तिहरु रहेका छन्

जिल्लामा हालसम्म संक्रमित संख्या ४ जना मध्ये १ जनाको मृत्यु भएको छ । पछिल्लो धुर्कोट गाउँपालिकामा गाउँपालिका अध्यक्ष र अर्का भारतबाट आएर क्वारेनटाइनमा बसेका एक युवामा कोरोना भाइरस पोटिजिभ देखिएपछि संक्रमित व्यक्तिको सम्पर्कमा आएका जनप्रतिनिधी, सिडीयो सहित सुरक्षा निकाय प्रमुखहरु होम क्वारेन्टाइनमा रहेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेपालमा थपिए १२ कोरोना संक्रमित पत्रकारिता पुरस्कार भैरहवाका तीन पत्रकारलाई सेयर बजार २३ अंकले ओरालाे अहिलेसम्म ५७९ स्थानीय तहको मतगणना सकियो, २९ हजार ३०३ उम्मेदवार निर्वाचित सुस्ता गाउँपालिकाको अध्यक्ष र उपाध्यक्ष कांग्रेसले जित्यो नेपालले दुई खेलअगावै गुमायाे युगान्डाविरूद्धकाे शृंखला सैनामैनामा कांग्रेसका शर्माको अग्रता कायमै ‘ब्युटी प्याजेन्ट’ का नाममा याैन हिंसामा परेकी युवतीको पीडा- बेहोस बनाएर बलात्कार गरेका थिए काठमाडौंमा स्थापितभन्दा बालेन १० हजार बढी मतले अगाडि केन्द्रीय नेताले आफ्नै वडा र पालिका हारे अबदेखि जेठ १० गते नेपाल परराष्ट्र सेवा दिवस मनाइने दुःखीका दुई साक्षत ‘भगवान’ ! कर्णालीका कान्छा मेयर विष्णु भाम भन्छन्- छायाँनाथ रारालाई नमुना पालिका बनाउँछु ५७० पालिकाको सकियो मतगणना, कुन दलले कति पालिका जिते ? पश्चिम नवलपरासीको रामग्राम नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका गुप्ता निर्वाचित नवलपरासीको प्रतापपुर गाउँपालिकामा नेपाली कांग्रेसका मियाँ विजयी नेपाल टस जितेर बलिङ गर्दै संसद् बैठकमा उपस्थित हुन अर्थमन्त्री शर्मालाई सभामुखको निर्देशन छुट्टाछुट्टै स्थानमा भएको सवारी दुर्घटनामा ६ जनाको मृत्यु तीन दिन मनाइने गणतन्त्र दिवस