३ जेष्ठ २०७९, मंगलवार

May 17, 2022

तुलसीपुर । दाङका एक युवा ब्यवसायीले तुलसीपुर ४ मा रहेका असहाय २ बालबालिकाको लागि घर निर्माण गरिदिन लागेका छन् । दंगीशरण ६ निवासी युवा ब्यवसायी जयराम वलीले तुलसीपुर ४ नयाँबस्तीमा बस्ने १२ बषीय तिला पुन र ६ बर्षीय जिवन पुनको लागि घर निर्माण गर्न लागेको वलीले बताए ।

Advertisement

विगत ३ वर्षदेखि बेसहारा जीवन विताई ति बालबालिकाको लागि करिब २ लाखको लागतमा घर बनाउन सुरु गरिएको उनले बताए । साथै घरको सोमबार शिलान्यास गरिएको छ । वडा कार्यालय र समाजसेवी वलीको सहकार्यमा घर निर्माण गर्न लागिएको हो । आमाको हत्या गरी बुवा जेल चलान भएकै वर्ष घर भत्किएपछि उनीहरु टिनले बारेको घरमा बस्दै आएका थिए । टिनले अत्याधिक पोल्ने, हावाहुरी र वर्षातको कारण बस्न समस्या भएपछि छिमेकीहरुको घरमा बस्दै आएको बालिका पुनले बताईन् । ‘भएको घर पनि भत्किएपछि कहिले कता, कहिले कता बस्दै आएका थियौँ’ उनले भनिन् ‘घर बन्ने भएपछि धेरै खुशी छु, अब त आफ्नै घरमा बस्न पाइने भयो ।’ उनीहरु तीन वर्षदेखि छिमेकीहरुको सहारामा बस्दै आएका छन् ।

छरछिमेकका घरमा बस्दै आएका उनीहरुका लागि आवश्यक टिन र खाद्यान्न वडा कार्यालयले उपलव्ध गराएको ४ का वडा सदस्य जयबहादुर गिरीले बताए । उनले बालबालिकाहरुको सहयोगका लागि उपनगरपालिकामा पहल गर्ने तयारी भइरहेको समेत बताए । मदन भण्डारीको व्यवस्थापनमा घर बनाउन सुरू गरिएको छ । असहाय बालबालिकाहरुका लागि घर निर्माण कार्य सुरु गरिएको छ । तुलसीपुर उपमहानगरपालिका वडा नं. ४ नयाँबस्तीमा बसोबास गर्दै आएका असहाय बालबालिकाहरुको लागि दुई लाखको लागतमा घर निर्माण गर्न लागिएको हो । घरको सोमबार शिलान्यास गरिएको छ ।
विगत तीन वर्षदेखि बेसहारा जीवन विताई रहेका १२ वर्षिय तिला पुन र ६ वर्षिय टिकाराम पुनका लागि घर बनाउन सुरु गरिएको छ ।

वडा कार्यालय र समाजसेवी जयराम ओलीको सहकार्यमा घर निर्माण गर्न लागिएको हो । बुवा जेल चलान भएकै वर्ष घर भत्किएपछि उनीहरु टिनले बारेको घरमा बस्दै आएका थिए । टिनले अत्याधिक पोल्ने, हावाहुरी र वर्षातको कारण बस्न समस्या भएपछि छिमेकीहरुको घरमा बस्दै आएको बालिका तिला पुनले बताइन् । ‘भएको घर पनि भत्किएपछि कहिले कता, कहिले कता बस्दै आएका थियौँ’ उनले भनिन् ‘घर बन्ने भएपछि धेरै खुशी छु, अब त आफ्नै घरमा बस्न पाइने भयो ।’ आमाको हत्या गरी बुवा कारागार चलान भएपछि उनीहरु तीन वर्षदेखि छिमेकीहरुको सहारामा बस्दै आएका छन् ।


छरछिमेकका घरमा बस्दै आएका उनीहरुका लागि आवश्यक टिन र खाद्यान्न वडा कार्यालयले उपलव्ध गराएको वडा नं. ४ का वडा सदस्य जयबहादुर गिरीले बताए । उनले बालबालिकाहरुको सहयोगका लागि उपनगरपालिकामा पहल गर्ने तयारी भइरहेको बताए । मदन भण्डारीको व्यवस्थापनमा घर बनाउन सुरू गरिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भरतपुरमा रेनु विजय सुवेदी भन्दा ५९ मतले अघि गाउँपालिकाका निवर्तमान अध्यक्ष वडा सदस्यमै पराजित ललितपुर महानगरमा चिरिबाबुकाे फराकिलाे अग्रता श्रीलंकामा पेट्रोल हाहाकार, तत्काल ७५ मिलियन डलर आवश्यकः प्रधानमन्त्री बुटवलमा गठबन्धन दलबाट पाण्डेको अग्रता, मतान्तर बढ्दो सैनामैनाको प्रमुखमा गठबन्धन, उप-प्रमुखमा एमालेको अग्रता गुल्मीको रुरु गाउँपालिका अध्यक्षमा यदु ज्ञवाली निर्वाचित स्थानीय निर्वाचन : आज कहाँ-कहाँ हुँदैछ मतदान ? देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस ४४४ मत पछाडी बालेनले बनाए साढे ४४ सयको मतान्तर भरतपुरमा ४ वटा वडाको मत गणना सकियो, रेणु दाहाल ३० मतले अघि बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डे र एमालेका भट्टराईबीच करिब ३ हजार मतको फरक भरतपुरमा पुनः गठबन्धनकी रेनुको अग्रता धुर्कोट गाउँपालिकाको अध्यक्षमा माओवादीका पोखरेल विजयी पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि