१७ माघ २०७९, मंगलवार

Jan 31, 2023

प्योङयाङ । दक्षिण कोरियाली र अमेरिकी चलचित्र हेरेको भन्दै उत्तर कोरियाले दुई जना माध्यामिक तहका विद्यार्थीलाई मृत्युदण्ड दिएको विवरण सार्वजनिक भएको छ ।  कोरियाली नाटकहरू हेर्न वा वितरण गर्न (के–ड्रामाको रुपमा परिचित)  उत्तर कोरियामा कडा रूपमा निषेध गरिएको छ ।

Advertisement

१६ र १७ वर्षका दुई केटाहरू उत्तर कोरियाको र्याङगाङ प्रान्तको एउटा विद्यालयमा अक्टोबरमा भेटेका र धेरै दक्षिण कोरियाली र अमेरिकी ड्रामा शोहरू हेरेका इन्डिपेन्डेन्टले रिपोर्ट गरेको छ । 

मिररका अनुसार दुई किशोरलाई सहरको एयरफिल्डमा स्थानीयहरूको अगाडि मृत्युदण्ड दिइएको थियो । घटना अक्टोबरमा भएको थियो, तर हत्याको जानकारी गत हप्ता मात्रै बाहिर आएको थियो। सरकारले ती दुई केटाले गरेको अपराध “दुष्ट“ भएको बताएको छ, त्यसैले त्रसित  बासिन्दाहरूलाई मृत्युदण्ड हेर्न लगाइएको थियो ।

गत वर्ष उत्तर कोरियाले किम जोङ उनका पिता किम जोङ इलको पुण्यतिथिमा ११ दिने शोकको घोषणा गरेको थियो । यस अवधिमा नागरिकहरूलाई हाँस्न, किनमेल गर्न वा पिउन अनुमति थिएन।

कोरियाली शोहरूमा सरकारको दमनको एक अंशको रूपमा सन् २०२० मा सरकारले कोरियाली शोहरूमा विदेशी जानकारी लिन प्रतिबन्ध लगाएको थियो । ती शो उत्तर कोरियामा लोकप्रिय हुँदै गइरहेको थियो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सुनको मूल्य ५०० रुपैयाँले घट्यो ट्रान्सपरेन्सी रिपोर्ट : नेपालमा झन बढ्यो भ्रष्टाचार, ३४ अंकसहित ११० औं स्थानमा प्रधानमन्त्री र रवि लामिछानेबीच भेटवार्ता प्रि-ओपन सेसनमा नेप्से २.९१ अंकले बढ्यो बालापन झल्काउने गणेशको ‘चियावाला’, हजुरबुवादेखिको पेशालाई नयाँ स्वरुपमा ‘ब्राण्डिङ’ मन्नतको बालकोनीमा किन जान्छन् शाहरुख ? सहकारीको ऋण चुक्ता नगर्ने आठ ऋणीको जग्गा रोक्काका लागि मालपोतमा निवेदन वृद्धाभत्ता नदिएको भन्दै छोराले गरे बन्चरोले हानेर आमाको हत्या प्रचण्डलाई नेकपा एसको ज्ञापनपत्र- चरम आर्थिक संकट पर्‍याे (पूर्णपाठ) बैतडीका २० बर्षीय युवक चार दिनदेखि बेपत्ता प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई भेट्न बालुवाटार पुगे रवि लामिछाने मर्स्याङ्दीपारीबाट वैकल्पिक सडक स्तरोन्नति गर्न पहल यस्ताे छ विदेशी मुद्राकाे विनिमय दर डिएसपीसहित ८ सुरक्षाकर्मी मारिएको टिकापुर घटनाको सर्वोच्चमा आज पेसी आजको मौसमः कर्णाली र लुम्बिनीमा पानी पर्न सक्ने, हिमाली भु–भागमा हिउँ पर्ने लुम्बिनीमा राष्ट्रियसभा उपनिर्वाचनको अन्तिम तयारी, तीन उम्मेदवार सार्वजनिक दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने