२२ मंसिर २०७९, बिहीबार

Dec 8, 2022

भैरहवा । लेग स्पिनर शेन वार्नको सम्झनामा भैरहवामा “प्रो क्लब च्यम्पियनशिप” सुरु भएको छ । शुक्रबारबाट रुपन्देहीको भैरहवाको सिद्धार्थ क्रिकेट रंगशालामा प्रतियोगिता सुरु भएको हो । जोहरा इन्टरनेशनलको आयोजनामा फैन्टासी अखडा प्रो क्लब च्यम्पियनशिपमा शुक्रबार भएको उद्घाटन खेलमा घरेलु टोली रुपन्देही–११ ले मलेसिया–११ माथि ६ विकेटको सानदार जित हासिल गरेकोे छ ।

Advertisement

नेपाल र पपुवा न्यूगिनीसँग त्रिकोणात्मक टि–२० आई सिरिज खेलेर भैरहवा आएको मलेसिया–११ ले पहिलो खेलमै घरेलु टोली रुपन्देहीसँग स्तब्ध भएको छ । टस जितेर ब्याटिङ गर्ने निर्णय गरेको मलेसिया १९ दशमलव ५ ओभरमा १ सय ३१ रनमा अलआउट भएको थियो । मलेसियाका लागी ओपनर विरनदीप सिंहले ६३ बलमा ७ चौका र १ छक्कासहित सर्वाधिक ६६ रनको योगदान दिए । सईद अजिजले २१ बलमा ४ चौका सहित २५ रन जोडे ।

तल्लो क्रमका शार्विन मुनीआन्दीले १५ बलमा ३ चौका र १ छक्कासहित २८ रन जोडे । मलेसिया ८ खेलाडीले दोहोरो अंकमा रन बनाउन सकेनन् । रुपन्देहीका वशिर अहम्मदले ४ ओभरमा १७ रन खर्चेर २ विकेट लिए । कप्तान कृष्ण कार्कीले ३ दशमलव ५ ओभरमा १५ रन खर्चेर ३ विकेट लिए । अनिल खरेल, दुर्गेश गुप्ता र विक्रम भुषालले समान १/१ विकेट लिए ।

१ सय ३२ रनको विजयी लक्ष्य सहित मैदानमा आएको रुपन्देहीले १९ दशमलव २ ओभरमा ४ विकेट गुमाउँदै उक्त लक्ष्य पूरा गर्यो । रुपन्देहीको जितमा अलराउन्डर वशिर अहम्मद १८ बलमा ४ चौकासहित २७ रनमा अविजित रहे । ओपनर प्रज्वल थापाले ३२ बलमा ५ चौका र १ छक्कासहित सर्वाधिक ३८ रनको योगदान दिए । सन्दीप रजाली १४ बलमा २ चौका र २ छक्कासहित २४ रनमा अविजित रहे ।

रुपन्देहीलाई ओपनर देव खनाल र प्रज्वल थापाले ९ दशमलव ३ ओभरमा ५२ रनको साझेदारी गर्दै राम्रो सुरुवात दिलाएका थिए । नेपाली टोलीबाट अघिल्लो साता पपुवा न्युगिनीविरुद्ध डेब्यू गरेका देव खनालले ३४ बलमा २ चौकासहित २२ रन जोडे । मलेसियाका विरनदीपसिंहले ४ ओभरमा १८ रन खर्चेर २ विकेट लिए ।

रुपन्देहीले अव आइतबार नेपाल पुलिस क्लबसँग खेल्नेछ । मलेसियाले सोमबार पुश स्पोर्ट्स दिल्लीसँग खेल्नेछ । यस्तै आजै सम्पन्न दोश्रो खेलमा नेपाल पुलिस क्लबलाई एक रनले पराजित गर्दै पुस स्पोर्ट दिल्लीले रोमाञ्चक जित निकालेको छ । टस जितेर व्याटिङ गरेको दिल्लीले आठ विकेटको क्षतिमा १ सय ३३ रन बनायो । जसमा आदित्य जैनले ३८, मयंक गुप्ता २३, इशान पाण्डे २१ र स्पर्शले १६ रन बनाए । मन्जित श्रेष्ठले चार र पवन सर्राफले दुई विकेट लिए ।

१ सय ३४ रनको लक्ष्य पछ्याएको नेपाल पुलिस क्लबले ९ विकेटको क्षतिमा एक सय ३२ रन मात्र बनाउन सक्यो । गुल्सन झाले ३६, पवन सर्राफले ३३, प्रेम तामाङले २० र दिलिप नाथले १९ रन बनाए पनि जितकालागि पर्याप्त भएन । भारतका लागी सचिन कुमारले ६ विकेट तथा भिसेस सारोहले दुई विकेट लिए ।

भोलीको खेल उत्तर प्रदेश–११ र ट्यालेन्ट हन्ट ढाका तथा दोस्रो खेल नेपाल आर्मी र एपिएफ क्लबबीच प्रतिस्पर्धा हुने आयोजकले जानकारी दिए । जोहरा ईन्टरनेशनलका प्रवन्ध निर्देशक आमिर अख्तरले क्लब क्रिकेटलाई जोगाउने उद्देश्यले प्रतियोगिताको आयोजना भई रहेको बताए । क्रिकेटको मुख्य आधार क्लब क्रिकेट रहे पछि पछिल्लो केही बर्ष देखी यस्तो प्रतियोगिताहरु हुन नसकिरहेको जनाए ।

भैरहवामा राम्रो क्रिकेट मैदान, पर्याप्त होटल, अन्र्तराष्ट्रिय बिमानस्थल र रुपन्देही क्रिकेट संघको सहयोगले प्रतियोगितालाई भैरहवामै गर्न प्रेरित गरेको उनको भनाई थियो ।

काठमाडौंको जोहरा इन्टरनेशनल प्रालिको आयोजनामा भएको प्रतियोगितामा नेपालका चारसहित भारतका दुई तथा मलेसिया र बंगलादेशका १–१ क्लब गरि जम्मा ८ टिम सहभागी छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बुटवलको प्रदर्शनीलाई प्रविधि र दर्शक मैत्री बनाउने प्रतिवद्धता अन्तरविद्यालय क्रिकेटः सेमिफाइनल समीकरण पूरा बजारमा नक्कली मल, ‘ग्रीन च्यानलमा’ राखेर पास गर्दै भैरहवा भन्सार भैरहवाको मेडिकल कलेजले उपचारमा लापरबाही गरेको आरोप, पीडितले गरे क्षतिपूर्ति माग एनसेलले माग्यो माफी, सडक विस्तारका क्रममा फाइबर काटिएकाे भनाइ विदेशी सामानकाे आयात खुले पनि अटो व्यवसायमा कर्जा सीमा नहटेको भन्दै व्यवसायीको विरोध ज्यास्मिन ओझाले दिइन् महिला आयोगमा ज्यान सुरक्षाको निवेदन स्ववियु निर्वाचनको तयारीमा त्रिवि सवारी दुर्घटना हुँदा एकजनाको मृत्यु, ११ घाइते बागमती प्रदेशसभामा प्रत्यक्षतर्फ ५ महिला विजयी, कूल ६६ मध्ये ६१ सिटमा पुरुष गण्डकी प्रदेशसभामा प्रत्यक्षतर्फ पुरुष सांसदकै बाहुल्यता, महिला न्यून कञ्चनपुरमा जंगली हात्तीको आतंक, अन्नबाली जोगाउन मुस्किल एमालेकाे सचिवालय बैठक शुक्रबार बस्ने आलै छ कोरोनाले बनाएको घाउ कृषि अर्थतन्त्रको विकासमा ज्यापु समुदायको भूमिका महत्वपूर्ण छ : प्रधानमन्त्री देउवा समानुपातिक सांसद चयनमा रास्वपाभित्र असन्तुष्टि कांग्रेसले बोलायो केन्द्रीय समिति बैठक दुई तिहाइ र बहुमतको कीर्तिमान कांग्रेसका नाममा सीमित तीन वर्षमा ३५० गर्भवती तथा सुत्केरीको हेलिकप्टरमार्फत उद्धार एक वर्षमा २४ हजार ५३८ सवारी दुर्घटना: २८८३ जनाको मृत्यु, ७२८२ घाइते