५ माघ २०७८, बुधबार

Jan 19, 2022

भैरहवा । राजस्व अनुसन्धान विभागले कबाड कारोबारीलाई ४४ करोड ७३ लाख ८५ हजार ९५८ रुपैयाँ सजाय माग दावीसहित राजस्व अनुसन्धान कार्यालय बुटवलबाट उच्च अदालतमा मुद्दा दायर गरेको छ ।

Advertisement

सम्मरीमाई गाउँपालिका–६ स्थायी ठेगाना भएका कशौधज कबाड सप्लायर्स (स्थायी लेखा नम्बर ३०५१४३०२४) का प्रोपाईटर ३२ वर्षिय प्रमोद कुमार गुप्ता र गोविन्द कुमार कसौधन समेतको नाममा उक्त बिगो बराबरको सजाय माग गर्दै कार्यालयले मुद्दा दायर गरेको हो । कार्यालयले आईतबार एक प्रेस विज्ञप्ती जारी गर्दै उक्त फर्मले राजस्व चुहावट गर्ने मनसायले अन्य फर्मको नामबाट सामान खरिद गरि उक्त समान बिभिन्न ब्यक्तिहरुलाई बिक्रि गरि सोको लेखांकन नगरि मूल्य अभिवृद्धि कर तथा आयकर छली गरेको आरोप लगाएको छ ।

कार्यालयले राजस्व अनुसन्धान (अनुसन्धान तथा नियन्त्रण) ऐन २०५२ को दफा ३ ले निषेधित सोही ऐनको दफा ४ (क), (ख) (ज) र (झ) बमोजिमको कसुर पुष्टि भएकोले सोही २ (छ १)ले हुन आउने मूल्य अभिवृद्धि कर तर्फ ६ करोड ३१ लाख ४८ हजार २ सय ६६ रुपैया र आयकर तर्फ १६ करोड ५ लाख ४५ हजार २ सय १३ रुपैया समेत गरि २२ करोड ३६ लाख ९३ हजार ४ सय ७९ रुपैया विगो असुल उपर हुने गरि मुद्दा दायर गरेको हो ।

यस्तै विगो बराबर नै शत प्रतिशत २२ करोड ३६ लाख ९३ हजार ४ सय ७९ रुपैया गरि जम्मा ४४ करोड ७३ लाख ८५ हजार ९५८ रुपैयाँ र ३ बर्ष सम्मको कैद सजायको मागदावी सहित मुद्दा दायर गरिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

क्षितिज लोहनी जसले प्रतिष्ठित एप्पल कम्पनीभित्र नेपाली समूह खडा गरेका छन् रहेनन् विश्वका सबैभन्दा जेष्ठ व्यक्ति संक्रमण मुक्त भएपछि मात्र काममा नवलपुर जेसीजको पदहस्तान्तरण,‘महिला सवल र सक्षम छन्’ पशुपतिसहितका मठमन्दिरमा आजदेखि नित्य पूजा मात्र कवाड पसलको नाममा प्रतिवन्धित जडिबुटी कारोबार : प्रहरीको छापा, ठूलो परिमाणमा बरामद दर्शकले महोत्सवको स्टेज भत्काए, गाडीमा आगजनीपछि प्रहरीद्वारा अश्रु ग्याँस प्रहार ४२ तोला अवैध सुनसहित दुई जना पक्राउ ३ मितेरी गाउँपालिका बीच ४ वर्षको अनुभव साटा-साट प्रेस युनियन सुनसरीले सञ्चारकर्मीको ७ लाखको दुर्घटना बीमा गर्ने १० करोड मानिसमा कोभिडको दीर्धकालिन लक्षण सर्लाहीमा बस दुर्घटना, १७ जना घाइते गड्यौली मलको व्यवसायिक उत्पादनतर्फ सैनामैनाका कृषक समावेशी अर्थतन्त्र वाम पक्षधरहरु एक ठाउँमा होउ ! बुटवलकाे बुद्धनगर खानेपानी संस्थाद्वारा रक्तदान सैनामैनामा बुधवारदेखि एन्टिजेन परीक्षण, कुन वडामा कहिले ? जानकारीसहित प्रधानमन्त्री कपको फाइनलमा एपीएफ र पुलिस भिड्ने प्रदेशको नाम मधेस राखेको विरोधमा जनकपुरमा पुत्ला दहन काठमाडौं उपत्यकामा माघ मसान्तसम्म आमसभा, जुलुसमा रोक, सरकार भन्छ- लकडाउन हुन्न