११ आश्विन २०७९, मंगलवार

Sep 27, 2022

बुटवल । मुलुकको ठूलो राजनीतिक दल, प्रमुख प्रतिपक्ष नेकपा एमालेको १० औं महाधिवेशनले शिर्ष दल तथा गठाबन्धनमा रहेका दलहरुको विशेष ध्यान केन्द्रित गरेको छ । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालको गृह जिल्ला चितवनमा वृहत जनसहभागितासहित सुरु भएको महाधिवेशन अहिले अन्य दललाई आलोचना गर्ने खुराक बनेको छ ।

Advertisement

यसैक्रममा लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री कुल प्रसाद केसीले पनि गुल्मी पुगेर महाधिवेशनलाई लिएर एमालेप्रति खनिएका छन् । पार्टीको कार्यक्रमका लागि गुल्मी पुगेका केसीले सरकार र विकास भन्दापनि एमालेका गतिविधिमै केन्द्रित भएर भाषण गरे । उनले नेकपा माओबादी केन्द्र गुल्मीको दोस्रो अधिवशनलाई सम्बोधने ओली नेतृत्वको एमाले कुनै पनि हालतमा कम्यूनिष्ट हुन नसक्ने आरोप समेत लगाएत । उनले भने ‘यतिबेला नेकपा एमाले नारायणी किनारमा पुगेको छ,अब बिस्तारै देवघाटमा समेत पुग्ने छ ।’ । नारायणी नदिको उद्घाटन सत्रलाई गरिब निमुखा जन्ताहरुलाई तमासा देखाएको उनको भनाइ थियो ।

उनले माओवादीले मात्रै कम्यूनिष्ट भएको बताउँदै समाजबादको नेतृत्व आफ्नै पार्टीले गरिरहेको दाबी गरे । उनले नारायणी नदिमा पुगेको एमाले धुर्कोटबाट २०६४ सालको जस्तै उदाएको माओवादी अब पहिलो पार्टी हुने जिकिर गरे । उनले धुर्कोट गाउँपालिकामा भैरहेको बिकासलाई जिल्लाको मात्र नभै देशकै नमूना भएको बताउँदै अरुले पनि सिक्न आग्रह गरे ।

माओवादी केन्द्र लुम्बिनी प्रदेश कमिटीका सह–इन्चार्ज समेत रहेका केसीले प्रदेश सरकारकै मातहतमा बैंकको स्थापना गर्ने र सहि बैंकबाट सहुलियत दरमा कर्जा प्रवाह गरि बेरोजगारहरुलाई स्वरोजगार बनाउने नीति अगाडि सारिएको जानकारी गराए ।

कार्यक्रममा सो पार्टीका प्रदेश कमिटि सदस्य बुद्धि जिसि ,धुर्कोट गाउपालिका प्रमुख लगाएतले मन्तव्य राखेका थिए । कार्यक्रममा विभिन्न पार्टी परित्याग गरि सयौं कार्यकर्ता माओवादी केन्द्रमा प्रवेश गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

डेंगु बिरामीको संख्या साढे २५ हजार नाघ्यो, हालसम्म ३२ जनाको मृत्यु निर्वाचन आचारसंहिता बुधबारदेखि लागू हुने सिलौटाले छातीमा प्रहार गरी श्रीमतीको हत्या वैकल्पिक राजनीतिक बारेको बहस ! आबेको अन्त्येष्टिअघि हजारौँ प्रदर्शनकारी विरोधमा उत्रिए अमेरिकी सहायकमन्त्री एलिजाबेथ भोलि नेपाल आउँदै लुम्बिनी प्रदेशमा पर्यटन प्रर्वद्धनका आधारहरु तीन घण्टादेखि बालुवाटारमा गठबन्धनको बैठक, सिट बाँडफाँट टुंग्याउने प्रयास दक्षिण कोरियाको असैनिकृत क्षेत्रको भ्रमण गर्दै ह्यारिस आश्रममै दशैँ राष्ट्रसंघमा परराष्ट्र सचिवले राखे युक्रेन, अफगानिस्तान, म्यानमार, लिबिया, सिरिया, प्यालेस्टाइन र यमनका विषयमा नेपालको स्पष्ट धारणा हरिकृष्ण कार्की बने कामु प्रधानन्यायाधीश ट्रयाक्टरबाट खसेर एकको मृत्यु मनास्लु हिमपहिराेः एक जनाको मृत्यु, १० को सकुशल उद्धार बेलहिया नाकामा ५ पर्यटकको भब्य स्वागत सिक्लेस हाइड्रोपावरको आईपीओ बाँडफाँट रवीन्द्र मिश्र भोलि राप्रपा प्रवेश गर्ने, वरिष्ठ उपाध्यक्ष पद पाउने लुम्बिनी शिक्षा निकेतनको अध्यक्षमा पुनः गोविन्द ज्ञवाली बंगलादेशमा डुंगा दुर्घटनाः मृत्यु हुने ५१ पुगे ‘माटोका सामग्रीलाई प्लाष्टिकले विस्थापित गरिदियो’