२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

कपिलवस्तु । कपिलवस्तुको बुद्धभूमि नगरपालिकाले तिहार लक्षित बजार अनुगमन सुरु गरेको छ । पालिकाले सोमवारबाट बजार अनुगमन सुरु गरेको छ । आज पहिलो दिन ग्रामिण क्षेत्रमा बिक्री गर्न राखिएका म्याद गएका बस्तु र पटाका बरामद गरिएको छ । नगरपालिकाको वडा नं. ७ मानपुर सेखुनियामा रहेको आर के इलेक्ट्रिकलबाट ठुलो संख्यामा पटका वरामद गरिएको हो । पसलका संचालक राम किशोर रैदास बुद्धभुमी नगरपालिका ७ का वडा सदस्य शान्ति देवी चमाइनका छोरा समेत हुन ।

Advertisement

चाडपर्वमा नागरिकको स्वास्थ्य र सुरक्षाको लागि ग्रामिण भेगका पसलमा अनुगमन गरेको थियो । सोमबार पालिकाको वडा नं. ६ र ७ को अनुगमन भएको नगरपालिका उद्योग बाणिज्य तथा सहकारी अधिकृत विजय भुसालले बताए । अनुगमनका नियम विपरित रहेका सामाग्री जफत गर्नुका साथै पसल संचालकलाई सचेत समेत गराएका थिए । अनुगमन टोलीले पटका, खाद्य सामाग्री, श्रंगारका सामाग्री, सुर्ती तथा मदिरा जन्य पदार्थको अनुगमन गर्दै नियम विपरित भएको जपत गरिएको थियो ।

संचारकर्मी, प्रहरी, व्यवसायी तथा समाजसेवी सहितको टोलीले तिहार लक्षित गरि नेपाल भित्राइएको बिस्फोटक पदार्थ (पटाका) समेत बरामद गरिएको थियो । बरामद भएका सामाग्रीलाई खाल्टोमा पुरेर नष्ट गरिएको बताइएको छ । दसैँ अगाडी देखी सुरु भएको बजार अनुगमन प्रभावकारी देखिएकोले निरन्तरता दिनु पर्ने बुद्धभूमि उद्योग बाणिज्य संघका कोषाध्यक्ष शोभाखर बन्जाडेले बताए ।

यता पालिकाले अनुगमन सुरु गरे पछि स्थानीय जनताले समेत खुसी व्यक्त गरेका छन् । चाडपर्वको समयमा व्यापारीले गुणस्तरहिन सामाग्री बेच्दै जनताको स्वास्थ्यमा खेलवाड गर्ने गरेका पटक पटक उजागर भएकोले नगरपालिकाले समयमा अनुगमन गर्दा व्यापारी सचेत हुनुको साथै जनता लाभान्वित हुने बुद्धभुमी ४ का कृष्ण गिरीले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेपालमा एमबीबीएस अध्ययन गर्ने विदेशी विद्यार्थीको संख्या ६ गुणाले बढ्यो बुबाले जंगलमा छोडेकी १५ महिनाकी बच्चीको गयो ज्यान भारतीय पर्यटकमा कोरोना, नेपाल प्रवेश गर्न रोक नहरको बाध भत्किँदा दर्जनौँ घर डुबानमा, सयौं बिघा धानबाली नष्ट अपमानजनक शब्द राखी बनाइएका नागरिकता सच्याउन गृहमन्त्रालयको निर्देशन उपमेयरले ढुवानी नगर्दा चामल अभाव चौराहा-गोलपार्क सडकः भदौ मसान्तसम्म पिच गर्ने प्रतिबद्धता सरकारी मूल्याङ्कनमा कति छ दरबारमार्ग र न्यूरोडको जग्गाको भाऊ ? पार्टी बैठक सानेपामा मात्र गर्ने निर्णयबाट पछि हट्यो कांग्रेस, फेरि बालुवाटारमा बस्न थाले बैठक राष्ट्रियसभामा तीन प्रतिवेदन पेश थप ९३४ जनामा कोरोना, एकको मृत्यु फोहर व्यवस्थापन : सोचमा नै छ खोट बजेट भाषण अनुसार नै तलब वृद्धि हन्छ : अर्थमन्त्री शर्मा काँग्रेस नेताहरूकाे बैठकः सय सिट राखेर मात्र गठबन्धन गर्न सुझाव भोलि देशैभरका नासु बिदामा बस्ने पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि…