२९ श्रावण २०७९, आईतवार

Aug 14, 2022

कपिलवस्तु । सरकार ढल्ने र गठन हुने प्रक्रियासँगै देशमा अर्ली इलेक्सन र स्थानीय निर्वाचनको चर्चा चल्न सुरु गरेको छ । निर्वाचन कहिले हुने भन्ने टुंगो नलागे पनि कपिलवस्तुमा मतदाता नामावली दर्ता गर्न उत्साह छाएको छ । नामावली दर्ताका लागि दैनिक सयभन्दा धेरै जनता आउने गरेको जिल्ला निर्वाचन कार्यालय कपिलवस्तुका प्रमुख ज्ञानुराम पन्थीले बताए । 

Advertisement

कार्यालयका अनुसार चालू आर्थिक वर्षमा मात्र नौ हजार ६७७ मतदाता थपिएका छन् । कार्यालयमा नामावली दर्ताका लागि महिलाको चहलपहलसमेत बढेको छ । सरकारले बाल पोषण अनुदानका लागि कपिलवस्तु जिल्ला छनोट गरेपछि मधेसी र मुस्लिम समुदायका महिलाले नागरिकता बनाउन चासो दिएका थिए । नागरिकता बनेसँगै उनीहरू मतदाता नामावलीमा दर्ताका लागि कार्यालयमा आउने गरेको बताइएको छ । 

जिल्लाका तीनवटा निर्वाचन क्षेत्रमा चालू आर्थिक वर्षमा चार हजार ४६८ महिला मतदाता थप भएका छन् । यसैगरी पाँच हजार २०९ पुरुष मतदाता थप भएका छन् । जिल्लाभर कुल मतदाताको संख्या तीन लाख ५० हजार ११४ रहेको छ, जसमध्ये एक लाख ५९ हजार ९३ महिला र एक लाख ९१ हजार १९ जना पुरुष छन् । 

जिल्लामा दुई जना तेस्रो लिंगीसमेत मतदाता नामावलीमा समावेश भएका छन् । हाल जिल्लामा निर्वाचन कार्यालयको अलावा जिल्ला प्रशासन कार्यालय कपिलवस्तु र इलाका प्रशासन कार्यालय चन्द्रौटाबाट समेत नामावली दर्ता भएको बताइएको छ । मतदाता नामावलीमा दर्ता गर्नेको संख्या बढे पनि दर्ता केन्द्रको संख्या कम हुँदा सेवाग्राहीलाई सास्ती भएको सामाजिक अभियन्ता शिवलाल यादवले बताए । -न्यूज कारखाना

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

गणपूरक संख्या नपुगेपछि दोस्रो पटक पनि संसद बैठक स्थगित प्रचण्ड-बाबुरामबीच एउटै चुनाव चिन्हमा लड्ने सहमति एमालेले अर्थमन्त्री शर्मालाई स्वीकार्‍यो विद्यालयमा बहुउपयोगी शैक्षिक सामग्री र दृश्टिविहिन विद्यार्थीहरुलाई भोजन पहिरोले एक्स्काभेटर पुर्दा चालकको घटनास्थलमै मृत्यु रोट्रयाक्ट क्लब अफ बुटबल रामापिथेकसको अध्यक्षमा घिमिरे कर्णाली प्रदेशका उद्योगमन्त्री शाहीले लिए सपथ विवेकशील साझा पार्टी पुनर्गठन गर्ने मिलन पाण्डेको घोषणा कहिले पुग्छ कर्णालीका विद्यार्थीको हातमा पाठ्यपुस्तक ? बुटवलमा नेपाल रक्तदाता संघको केन्द्रिय कार्यालय उद्घाटन ‘मिस्टर एन्ड मिस थारु’ प्रतियोगितामा ५१ प्रतिस्पर्धी लमजुङमा एक वर्षमा २० वर्ष नपुग्दै एक सय ५५ जना आमा दागबत्ती दिन पाँच लाख माग गठबन्धन कर र डर दुवै हो: रामचन्द्र पौडेल भेन्टिलेटरमा रहेका राजु श्रीवास्तवलाई सुनाइँदैछ अमिताभको अडियो ट्रयाक्टर दुर्घटना हुँदा एक जनाको मृत्यु पौडी खेल्ने क्रममा डुबेर २६ वर्षीय निराजन पोख्रेलको मृत्यु शिक्षकका लागि राखेको पानी पिएको आरोपमा कुटिएका दलित विद्यार्थीको मृत्यु प्रवासमा रहेका नेपाली राप्रपाको एजेन्डाप्रति आकर्षित छन् : राजेन्द्र लिङ्देन महिला कैदीबन्दीलाई सेनेटरी प्याड सहयोग