१३ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 27, 2022

मोतीपुर घटना

भैरहवा । मोतीपुर औद्योगिक कोरिडोरमा ज्यान गुमाएका परिवारका सदस्यले उचित क्षतिपूर्ति सहित दोषीलाई कार्यवाहीको माग राखेका छन् ।
तराई मधेश जनता पार्टी (टाईगर्स) ले शुक्रबार भैरहवामा पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरि आफ्नो माग अगाडी सारेका छ ।

Advertisement

मोतीपुरमा प्रहरीले आत्मरक्षाको लागी नभई निर्दोष नेपालीहरुलाई लक्षित गरि गोली चलाएको उनिहरुको आरोप रहेको छ । मोतीपुरमा दोषी रहेको भए पक्राउ गरेर आवश्यक कार्यवाही गर्ने अवश्था हुदा हुदै पनि प्रहरीले नियन्त्रणमा लिई गोली हानेको मृतक रमेश परियारका भाई बिष्णु परियारले आरोप लगाए ।

तराई मधेश जनता पार्टी (टाईगर्स) ले मोतीपुर घटनामा परि ज्यान गुमाएका परिवारलाई उचित क्षतिपूर्ति संगै जग्गाको ब्यवस्थापन, मृतकका छोराछोरीलाई शिक्षा र परिवारलाई सरकारी नोकरी दिनु पर्ने माग अघि सारेको छ । सरकार गम्भिर नभई माग पुरा नगरे पार्टी शशक्त आन्दोलनमा जाने पार्टीका केन्द्रिय सचिव मेजर पाण्डेले जानकारी दिए ।

सरकारले आवश्यक छानबिन गरि वास्तविक भुमिहिनलाई मोतीपुरमा रहेको खाली सरकारी जग्गामै जग्गाको ब्यवस्थापन गर्नु पर्ने उनिहरुमो माग रहेको छ । “सरकारी लगानीमा रहेका बुटवल धागो कारखाना, भृकुटी पेपर मिल, सुनवल चिनी मिल लगायतका उद्योगहरु सञ्चालन गर्न सकेको छैन अहिले फेरी औद्योगिक क्षेत्रको नाममा सरकारले नै अनुचित रुपमा मोतीपुरको जग्गा कब्जाको प्रयास गरेको छ ।” पुजारी समेत रहेका कोटिहवाका ध्रुव शर्माले भने ।

शर्माका अनुसार मोतीपुर घटनामा परि अझै पनि ५ जना बेपत्ता रहेका छन् । तर बेपत्ताहरुको नामबारे सञ्चारकर्मिले राखेको जिज्ञासामा उनले नाम पछि सार्वजनिक गर्ने बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आज यी क्षेत्रमा वर्षाको सम्भावना महानगर प्रमुखका ७ उम्मेदवार जसले आफैँलाई भोट हालेनन् तिलोत्तमाको मेयरमा काँग्रेसका खाँण र उपमेयरमा एमालेकी चौधरी निर्वाचित गृहमन्त्रीको वडामा कांग्रेस पराजित आमा हजुरको सम्झनामा आँसु पिएर बाँच्दैछु ! रुपन्देहीकी एक मात्र महिला वडा अध्यक्ष मिनाको १० प्रतिशत बजेट शिक्षामा छुट्टयाउने प्रतिवद्धता श्रीमतीको हत्या गरेको अभियोगमा श्रीमान पक्राउ कम उमेरमै सफलतातर्फ लम्किँदै परिश्ना १५ वर्षीया छात्रालाई बलात्कार गरी फरार रहेका प्रिन्सीपल पाँच वर्षपछि पक्राउ हजुरआमाको हत्या गरेको अभियोगमा नाती पक्राउ निजगढमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल बनाउन सर्वोच्चले लगायो रोक ६८ हजार बढी विद्यार्थीले लुम्बिनीबाट एसएलसी दिदैँ तिलोत्तमामा खाँण ८४५ मतले अगाडि, अब ३ हजार मत गन्न बाँकी ओलीले नीति तथा कार्यक्रममा लिम्पियाधुरा, लिपुलेक खोजेपछि प्रकाशमानले दिए जवाफ निर्वाचन शान्तिपूर्ण र धाँधलीरहित सम्पन्न भाे: झलनाथ शुक्रबारबाट क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा ‘कबड्डी-४’ सत्तारुढ गठबन्धनले नेपालको स्वतन्त्र र असंलग्नता परराष्ट्र नीति परित्याग गरेको हो : रावल दश महिनामा एक अर्ब २१ करोडको फेसमास्क नेपाल भित्रियो इपीजी प्रतिवेदन बुझ्न प्रधानमन्त्री देउवालाई ओलीको आग्रह विद्यालय जाँदै गरेकी बालिकामाथि बलात्कार प्रयास