२१ मंसिर २०७८, मंगलवार

Dec 7, 2021

मोतीपुर घटना

भैरहवा । मोतीपुर औद्योगिक कोरिडोरमा ज्यान गुमाएका परिवारका सदस्यले उचित क्षतिपूर्ति सहित दोषीलाई कार्यवाहीको माग राखेका छन् ।
तराई मधेश जनता पार्टी (टाईगर्स) ले शुक्रबार भैरहवामा पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरि आफ्नो माग अगाडी सारेका छ ।

Advertisement

मोतीपुरमा प्रहरीले आत्मरक्षाको लागी नभई निर्दोष नेपालीहरुलाई लक्षित गरि गोली चलाएको उनिहरुको आरोप रहेको छ । मोतीपुरमा दोषी रहेको भए पक्राउ गरेर आवश्यक कार्यवाही गर्ने अवश्था हुदा हुदै पनि प्रहरीले नियन्त्रणमा लिई गोली हानेको मृतक रमेश परियारका भाई बिष्णु परियारले आरोप लगाए ।

तराई मधेश जनता पार्टी (टाईगर्स) ले मोतीपुर घटनामा परि ज्यान गुमाएका परिवारलाई उचित क्षतिपूर्ति संगै जग्गाको ब्यवस्थापन, मृतकका छोराछोरीलाई शिक्षा र परिवारलाई सरकारी नोकरी दिनु पर्ने माग अघि सारेको छ । सरकार गम्भिर नभई माग पुरा नगरे पार्टी शशक्त आन्दोलनमा जाने पार्टीका केन्द्रिय सचिव मेजर पाण्डेले जानकारी दिए ।

सरकारले आवश्यक छानबिन गरि वास्तविक भुमिहिनलाई मोतीपुरमा रहेको खाली सरकारी जग्गामै जग्गाको ब्यवस्थापन गर्नु पर्ने उनिहरुमो माग रहेको छ । “सरकारी लगानीमा रहेका बुटवल धागो कारखाना, भृकुटी पेपर मिल, सुनवल चिनी मिल लगायतका उद्योगहरु सञ्चालन गर्न सकेको छैन अहिले फेरी औद्योगिक क्षेत्रको नाममा सरकारले नै अनुचित रुपमा मोतीपुरको जग्गा कब्जाको प्रयास गरेको छ ।” पुजारी समेत रहेका कोटिहवाका ध्रुव शर्माले भने ।

शर्माका अनुसार मोतीपुर घटनामा परि अझै पनि ५ जना बेपत्ता रहेका छन् । तर बेपत्ताहरुको नामबारे सञ्चारकर्मिले राखेको जिज्ञासामा उनले नाम पछि सार्वजनिक गर्ने बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

काँग्रेस केन्द्रिय सदस्यकामा लुम्बिनीका ऊर्जा, जलस्रोत मन्त्री रानाको उमेद्वारी झापामा वर्षमा आठ सय बढी हराउँछन्, मान्छे हराउँदा आधा मात्र भेटिन्छन् राष्ट्रियसभा निर्वाचन कार्यतालिका : २० पुसमा मनोनयन, ५ दिनपछि अन्तिम नामावली, ६ घण्टा मतदान सभापतिको साझा उम्मेदवार चयन गर्न चाक्सीबारीमा पौडेल-कोइराला समूहको बैठक सुरु इन्डोनेसियामा ज्वालामुखी विस्फोटमा परी ३४ को मृत्यु सीमा नाकामा ओमिक्रोनको त्रास : भारतबाट भित्रिनेहरू विशेष निगरानीमा ओमिक्राेन बिरामीले भरिए अस्पताल मालीमा भएको आतङ्कवादी हमलाको संयुक्त राष्ट्रसंघको सुरक्षा परिषदद्वारा निन्दा राप्रपालाई ज्ञानेन्द्र शाहको भजनमण्डली बनाउन दिन्नँ : कमल थापा तीन जोनका लागि रु पाँच करोड विनियोजन न्यानो घर निर्माणमा आर्थिक अभाव कमल थापालाई पार्टी फुटाउन पाथीभारा देवीको कसम बाधक ! कांग्रेस महाधिवेशन : १३ पदाधिकारीसहित एक सय ३४ जना निर्वाचनबाट चुनिँदै नारायणी नदी तटबन्धनका लागि पाँच अर्ब जुटाइँदै, भरतपुर महानगरको सक्रियता मकवानपुरमा कोरोना विरुद्धको खोप लगाएकी महिलाको मृत्यु ओली भेट्न बालकोट जाँदै बारका पदाधिकारी, प्रधानन्यायाधीश हटाउन अनुरोध गर्ने प्रधानमनन्त्री कप प्रदेशस्तरीय टि २० : आज सिरहा र महाेत्तरी तथा सर्लाही र बाराबीच भिडन्त टर्कीमा कोरोनाको सङ्क्रमण बढ्दै, एकै दिनमा २० हजारमा संक्रमण खोप लगाएकी महिलाको कोरोनाबाट मृत्यु कांग्रेस महाधिवेशन : पदाधिकारी र केन्द्रीय सदस्यमा उम्मेदवारी घोषणा गर्ने संख्या बढ्यो