४ कार्तिक २०७८, बिहीबार

Oct 21, 2021

बुटवल । पाल्पाको तिनाउ गाउँपालिकाको दोभानमा आँखा उपचार केन्द्रको स्थापना गरिएको छ । गाउँपालिका अध्यक्ष ओम बहादुर घर्ती मगरले एक कार्यक्रमबीच उक्त आँखा उपचार केन्द्रको उद्घाटन गरेका हुन् ।

Advertisement

सो अवसरमा अध्यक्ष घर्तीले मानवशरीरको संवेदनशील अङ्ग मध्येको आखाँको उपचारको अब गाउँपालिका भित्रै हुने र बेलाबेलामा गाउँबस्ती नै पुगेर आखाँ शिवीरको आयोजना गरी नागरिकको सेवा गर्ने लक्ष्य रहेको बताए । यस्तै नेपाल नेत्र ज्योती संघ पालपाका सचिव भिमसेन कार्कीले तिनाउ गाउँपालिका र पाल्पा लायन्स लाकौल आँखा अस्पतालको सहकार्यमा तिनाउ आँखा उपचार केन्द्र सञ्चालनमा ल्याएको जानकारी दिए ।

कार्यक्रममा गाउँपालिका अपाध्यक्ष दमयन्ती थापा, प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत सुन्दर श्रेष्ठ, नेत्र चिकित्सक रुसेन केसी, वडाध्यक्षहरु रोमबहादुर लम्तरी, राजेश श्रेष्ठ, प्रेम पाण्डे, दलबहादुर दर्लामी, तिनाउ नर्सिङ ईन्चार्ज रिता थापा लगाएतले शुभकामना मन्तव्य राखेका थिए । भिमसेन कार्कीको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा स्वागत मन्तव्य पाल्पा लायन्स लाकौल आँखा अस्पतालका व्यवस्थापक जीवनाथ गैरेको रहेको थियो भने कार्यक्रमको सञ्चालनको समितिका सदस्य प्रफुल्ल शर्माले गरेका थिए ।

उक्त क्लिनीकमा सहायक नेत्र चिकित्सक र एक जना सहयोगीबाट दैनिक सेवा प्रदान गरिने साथै अप्रेशन गर्नुपर्ने विरामीलाई पाल्पा वा रुपन्देही रिफर गरिने जनाईएको छ ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बाढीपहिरोको अनुगमन गरेर थप राहतको व्यवस्था हुन्छः प्रधानमन्त्री महिला मेयर कप : राष्ट्रिय खेलाडी प्रेरित बागमतीको विजयी सुरुआत बाग्मती प्रदेशसभाको बैठक अन्याेलमा, एमाले सांसद अनुपस्थित हुने सीडीओ र एसपी तासमा मग्न भिडियो सार्वजनिक भएपछि… अवरुद्ध सिद्धार्थ राजमार्ग चालु नाम्खाको तुम्लिङमा फसे चार विदेशीसहित १२ जना बुटवलमा काटेर राखिएका ३० हेक्टर क्षेत्रफलको धान बाली क्षेति पप्पु कन्स्ट्रक्सनले निर्माण गरेको कमला नदी पुलको अर्को स्पान पनि भासियो ‘सन् २०२२ सम्म कोभिड महामारी’ पुरानै लयमा फर्किदै छ बेनी बजार विश्वकै सबैभन्दा लामो लकडाउन आजदेखि खुल्दै हात्ती आक्रमणबाट मृत्यु भएका परिवारलाई दश लाख धान डुब्यो, गहुँ लाउने आश मर्‍यो बुद्धको महापरिनिर्वाण भएको कुशिनगरमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल भारतमा नौ महिनामा एक अर्बले लगाए खोप नेपाली फिल्म ‘एक्सन नाइन’मा सुनिल शेट्टीको इन्ट्री महिला मेयर कप आजबाट, उद्घाटन खेलमा महालक्ष्मी र बागमती भिड्दै प्रधानमन्त्री देउवा आज कर्णाली र सुदूरपश्चिमको निरीक्षणमा जाँदै अलपत्र पर्यटकको उद्धार गर्न गृहमन्त्रीको निर्देशन चितवनको ३० प्रतिशत धानबालीमा क्षति