९ आश्विन २०७९, आईतवार

Sep 25, 2022

परासी। स्वतन्त्र राजनीतिक समूहका राष्ट्रिय संयोजक एवं प्रतिनिधिसभा सदस्य हृदयेश त्रिपाठीले नागरिकता अध्यादेशको विषयमा सर्वोच्च अदालतले गैरसंवैधानिक फैसला गरेको बताएका छन् । संविधानमै उल्लेखित व्यवस्था भन्दा बाहिर गएर अदालतले फैसला गरेको उनको दाबी थियो ।

Advertisement

स्वतन्त्र राजनीतिक समूहले आज पश्चिम नवलपरासीको बेलाटारीमा गरेको कार्यकर्ता भेलालाई सम्बोधन गर्दै पूर्वमन्त्री त्रिपाठीले आफू ओलि सरकारमा रहँदा नागरिकताको समस्या समाधानका लागि पहल गरेको तर सर्वोच्चले लगाम लगाएको जिकिर गरे ।संविधानमा जन्मको आधारमा नागरिकता पाएका व्यक्तिको सन्तानले वंशजको आधारमा नागरिकता पाउने उल्लेख गरेको र अध्यादेशमा पनि सोही विषय रहेकोमा अदालतले रोकेर गैरसंवैधानिक फैसला गरेको बताए ।

नेता त्रिपाठीले दल विभाजन र दलहरुबीचको तिक्ततापूर्ण सम्बन्धले संविधान नै समाप्त हुने खतरा बढेको बताए ।उनले असोज पहिलो साता आफ्नो नेतृत्वमा नयाँ दल दर्ता हुने जानकारी दिए । कांग्रेसले आफ्नो महाधिवेशन पछि संसद विघटन गर्ने उनको दाबी थियोे । वैशाख जेठमा तीनै तहको निर्वाचन हुने भएकोले निर्वाचनको तयारीमा लाग्न उनले कार्यकर्तालाई निर्देशन पनि दिए । पालिकामा करोडौं रुपैयाँ फ्रिज भईरहेको भन्दै उनले त्यसतर्फ खबरदारी गर्न पनि जोड दिए ।

उक्त समूहका क्षेत्रीय संयोजक रामपृत यादवको अध्यक्षतामा भएको उक्त कार्यक्रममा समूहका जिल्ला संयोजक राधेरमण पाण्डे, नगेन्द्र बढइ,प्रेमचन्द्र गुप्ता, रामवतार कोईरी लगायतले बोलेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राजेन्द्र लिङ्देनकाे प्रस्ताव- संघ र स्थानीय सरकार बलियाे पाराैं, प्रदेश खारेज गराैं नेपालको आयात र निर्यात दुवै घट्यो, दुई महिनामा नेपालको वैदेशिक व्यापार घाटा २ खर्ब ४४ अर्ब सर्वोच्चले राष्ट्रपतिसँग माग्यो लिखित जवाफः विधेयक किन प्रमाणीकरण नगरेको ? अर्थमन्त्री शर्मा भन्छन्- कर्णालीकाे विकासमा कृर्षिकाे भूमिका महत्वपूर्ण छ जुवातास खेलिरहेको अवस्थामा छुट्टाछुट्टै स्थानबाट ३५ जना पक्राउ सिद्धार्थ बैंकको दसैं योजना : अनलाइन कारोबार गर्दा २० प्रतिशत क्यास ब्याक पाउने राष्ट्रपतिविरुद्धको रिट न्यायाधीश फुयालको इजलासमा शालनालसहित शिशुको शव भेटियो भरतलाई भाग्यको साथ: बज्रपातमा ३५ करोडको चिट्ठा बढ्यो भीड, बढेन व्यापार जिप चलाउँदै गरेका चालकलाई बोलाएर कुटपिट घट्यो सुनचाँदीको मूल्य डेंगु महामारी नियन्त्रण गर्न सरकारले विशेष ध्यान दिनुपर्छः सिंह केन्द्रीय बैंकले १२ अर्बको ट्रेजरी बिल जारी गर्ने तुलसीपुरमा मोटरसाइकलको ठक्करबाट पैदलयात्रीको मृत्यु ट्याक्सी र स्कुटर ठोक्किँदा एक जनाको मृत्यु दसैँमा दुर्गम क्षेत्रमा अत्यावश्यक खाद्यन्न अभाव हुन दिन्नौँ: खाद्य कम्पनी डलरको भाउ हालसम्मकै उच्च एमाले देशको ठूलो पार्टी बन्छ: अध्यक्ष ओली सकियो सोह्र श्राद्ध, पितृ विसर्जन गरिँदै