१८ आश्विन २०७९, मंगलवार

Oct 4, 2022

साउन १६,
काठमाण्डौं । अल कायदाका संस्थापक ओसामा बिन लादेनका छोरा हम्जा बिन लादेनको मृत्यु भएको अमेरिकी गुप्तचर अधिकारीहरुले दाबी गरेका छन्।

अमेरिकाले हम्जा बसेको स्थानबारे जानकारी दिनेलाई १० लाख डलर पुरस्कार दिने समेत घोषणा गरेको थियो। साउदी नागरिक हम्जाको नागरिकता गत मार्चमा खोसिएको थियो। ओसामा बिन लादेनको मृत्युपछि हम्जाले अमेरिका र उसका सहयोगी देशहरुमा आक्रमण गर्न आह्वान गर्दै भिडियो र अडियो सन्देश सार्वजनिक गर्ने गरेका थिए। सन् २०११ मा पाकिस्तानमा रहेका ओसामा बिन लादेन अमेरिकी विशेष सुरक्षा टोलीको सैन्य अपरेसनमा मारिएपछि हम्जाले जिहादीहरुलाई उनको बुवाको हत्याको बदलास्वरुप आक्रमण गर्न आह्वान गरेका थिए।

हम्जाको मृत्युबारे अमेरिकी राष्ट्रपतिसँग प्रश्न गर्दा उनले केही टिप्पणी गरेनन्। ह्वाइट हाउसका सल्लाहकारले पनि यसबारे केही बोलेका छैनन्। ओसामाको पतनपछि हम्जालाई नै धेरैले अल कायदाको उत्तराधिकारीका रुपमा लिने गरेका थिए। हम्जा इरानमा नजरबन्दमा रहेको हल्ला चले पनि उनी अफगानिस्तान, पाकिस्तान वा सिरियामा रहेको आशंका गरिएको थियो।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बेपत्ता भएको ३८ दिनपछि वडा सदस्यको शव भेटियो कोरोना महामारीपछि पर्यटन क्षेत्रमा सुधार लुम्बिनीको बर्दियामा भ्यानको ठक्करबाट युवतीको मृत्यु दशैंमा धामीझाँक्रीद्वारा ब्रहमलुट, स्थानीय प्रशासन मौन प्रत्यक्षतर्फको उम्मेदवारी दर्ता २३ असोजमा घाँटीमा मासुको हड्डी अड्किएर ४५ वर्षीय पुरुषको मृत्यु पाल्पामा पञ्चबली लिएर मन्दिर हिँडेको जिप दुर्घटना : ४ जना घाइते, २ को अवस्था गम्भिर एसियन प्रोफेसनल अचिभमेन्ट अवार्ड दुवईमा सम्पन्न सिट बाँडफाट टुंगो लगाउन बैठक ३ बजे बस्ने दशैंमा रुकुमका बादी बस्तीलाई छैन कुनै रौनक दशैमा यसरी बनाउनुहोस मटन ग्रेभी, चिकेन रोस्ट र पनिर ग्रेभी खोला किनारमा गाडी राखेर नुहाउन गएका बाबुछोरा बेपत्ता न्यून आय भएका परिवारका लागि सरकारले दुई हजार घर निर्माण गर्ने उत्तर कोरियाद्वारा जापानतर्फ ब्यालेस्टिक क्षेप्यास्त्र प्रहार पत्रकार उपचार कोषमा ६० लाख, करोड लक्ष्य विश्व पशु दिवस : पशु संरक्षणमा चूनौती ज्याला नपाउँदा मजदुरले दसैँ मनाउन पाएनन् किसानलाई दशैँभन्दा खेतीपातीकै चिन्ता लुम्बिनीको राप्तीसहित दशैंमा देशका केहि नदीमा बाढीको जोखिम भारतका तिब्रगतिका बलर बुमराह विश्वकप बाहिर