११ मंसिर २०७८, शनिबार

Nov 27, 2021

भैरहवा । काठ्माण्डौमा ड्युटिमै खटिएका प्रहरीमाथी दुव्र्यवहार गर्नेलाई रुपन्देहीका युवाहरुले कार्यवाहीका माग गरेका छन् । शुक्रबार जिल्ला प्रशासन कार्यालय रुपन्देही मार्फत गृहमन्त्री खगराज अधिकारीलाई ज्ञापनपत्र बुझाउँदै राष्ट्रसेवक प्रहरीलाई नश्लभेदी टिप्पण्ी गर्नेलाई कार्यवाहीको माग गरिएको हो ।

Advertisement

करिब ४५ दिनअघि निषेधाज्ञाको उल्लंघन गर्दै संक्रामक रोग ऐन २०२० लाई चुनौती दिदै ट्राफिक प्रहरी सहायक निरीक्षक मणिकान्त झालाई गालीगलौज गर्ने ज्वाला संग्रौला लगायतमाथि कारवाही हुनुपर्ने उनीहरुको माग छ । भैरहवाका युवानेता रवि कुमार रौनियारको नेतृत्वमा युवाहरुले करिब ४५ दिन अघि ज्वाला संग्रौलासंग उनको सवारीचालक अनुमतिपत्र माग्दा उनीसहित संगै रहेका अन्य ३÷४ जनाले ट्राफिक प्रहरी सहायक निरीक्षक झामाथि अपशब्द प्रयोग गरेकोले उनीहरुमाथि कारवाही हुनुपर्ने माग गरेका छन् ।

प्रमुख जिल्ला अधिकारी अस्मान तामाङ मार्फत बुझाइएको गृहमन्त्री अधिकारीलाई बुझाइएको ज्ञापनपत्रमा मुलुकी अपराध संहिता, २०७४ को परिच्छेद–१० को दफा १६० र १६६ को अपराध र सोही संहिताको परिच्छेद २७ को दफा ३०५ को समेत कसुर गरेकोले यस्तो गलत कार्य गर्ने व्यक्तिहरुलाई कारवाही हुनुपर्ने भैरहवाका युवाहरुको जिकिर रहेको छ । ड्युटिमा खटिएको राष्ट्रसेवकको मनोबल नै गिर्ने गरि दुव्र्यवहार गरेको र नश्लभेदी भेदभाव गरेकोले यस्तालाई कार्यवही हुनु पर्ने उनिहरुको तर्क रहेको छ । “सामाजिक सञ्जालमा लेखेर मात्र नभई यिनिहरु बिरुद्ध कानूनी कार्यवाहीमै जानु पर्छ भन्ने मनसायले उजुरी दिएका छौ ।” रौनियारले भने । तत्काल यस्ता किसिमका प्रवृत्तिलाई कानूनको कठघरामा नउभ्याइए नागरिकप्रति विभेद रहेको मानिने र सो को लागि अन्तर्राष्ट्रियस्तरमा समेत पुुग्नुपर्ने अवस्थाको सिर्जना हुने उनको भनाइ छ।

यसरी कार्यवाहीको माग गरि ज्ञापनपत्र बुझाउनेमा रवि कुमार रौनियार, संजय कुमार गुप्ता, इन्द्रजित राय, विरेन्द्र ज्ञवाली, जावेद आलम, रमजान आलम, दिपेश प्रताप शाही, विनोद खडका, रितु यादव, रेनुराज सिंह, लगायत १७ जना रहेका छन् । ज्ञापनपत्र बुझ्दै प्रमुख जिल्ला अधिकारी तामाङले संविधानको बर्खिलापमा जाने कसैलाई पनि राज्यले नछोड्ने बताए । उनले जो कोही भए पनि दोषी भए कार्यवाहीको हुनुपर्ने जिकिर गर्दै प्राप्त भएको ज्ञापनपत्र तत्काल गृह मन्त्रालयमा पठाएको जानकारी दिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पार्टी भित्र हुने निर्वाचनले ठूलो द्वन्द्व जन्माउँछ : डा. भण्डारी केमिकल एण्ड मेडिकल सप्लायर्स एसोसियशन नेपालको साधारणसभा तिलोत्तमामा कोसी ब्यारेजमा हाम फालेका एक जनाको मृत्यु सरकारलाई बिजुली खपतको चिन्ता, जनता पोल हेर्न बाध्य रुपन्देहीको भैरहवामा ट्रकको ठक्करबाट बाबुछोराको मृत्यु मुख्यमन्त्री राईले भने- म रचना रिमाललाई वान साइड लभ गर्छु राजनीतिमा देखिएको पथभ्रष्ट र अराजकता सच्याउने नेतृत्व आउँछ : ओली बन्द सत्रमा ओलीले भने : प्रतिकृयावादीको षड्यन्त्रका कारण प्रतिपक्षमा पुगियो कांग्रेस रुपन्देहीको सभापतिमा रामकृष्ण खाँण सर्वसम्मत रुपमा चयन पाँच घण्टा ढिला गरी सौराहमा सुरु भयाे एमालेको बन्दसत्र भोट माग्न सुरु गरेका भीम रावलले भने- ओलीकाे सहमति प्रयासबारे जानकारी छैन एमाले १० औँ महाधिवेशन : घनश्याम भूसाल उपाध्यक्षमा उठ्ने एमाले दशौं महाधिवेशन : नेम्वाङलाई राष्ट्रपति, अष्टलक्ष्मीलाई उपराष्ट्रपतिको आश्वासन एमालेको कुम्भमेलामा विचारलाई निषेध गरियाे : प्रचण्ड टिपरको ठक्करले स्कुटर चालकको मृत्यु माओवादी केन्द्र पुनर्गठित गर्दै अघि बढेका छौं: प्रचण्ड ओली बन्दसत्र स्थल प्रवेश, तर अझै सुरु भएन बैठक एमालेको राष्ट्रिय महाधिवेशन र युवा नेतृत्व कर नबुझाउने करदातामाथि कारबाही सुरु अध्यक्षसहित सबै पदमा सर्वसम्मत हुन्छ: योगेश भट्टराई