२० मंसिर २०७८, सोमबार

Dec 6, 2021

भैरहवा । पूर्व भूमिसुधार सहायक मन्त्री प्रकाश चित्रकारको निधन भएको छ । उनको भैरहवास्थित युनिभर्सल कलेज अफ मेडिकल साइन्सेज (युसीएमएस) मा उपचारको क्रममा मृत्यु भएको हो । ७२ वर्षिय चित्रकारको सोमबार बिहान मृत्यु भएको युसीएमएसका जनसम्पर्क अधिकृत सुशिल गुरुङले बताए । वैशाख १७ गते पीसीआर परीक्षण गराउँदा उनको रिपोर्ट पोजेटिभ आएको थियो ।

Advertisement

कोभिड संक्रमणको कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या रुपन्देहीमा बढ्दै गई रहेको छ । पछिल्लो २४ घण्टा भित्र मात्रै रुपन्देहीमा ११ जनाको कोभिडको कारण मृत्यु भएको स्वास्थ्य कार्यालय रुपन्देहीले तथ्यांक सार्वजनिक गरेको छ । यस संगै रुपन्देहीमा मृतकको संख्या २ सय १६ जना पुगेको छ । यस्तै दैनिक संक्रमित हुनेको संख्या पनि बढिरहेको तथ्यांकबाट देखिन्छ । रुपन्देहीमा पछिल्लो २४ घण्टामा अहिले सम्मकै सबै भन्दा बढी ५ सय ७९ जना संक्रमित भेटिएका छन् ।

यस संगै रुपन्देहीमा सक्रिय संक्रमितको संख्या ४ हजार १ सय ५ पुगेको छ । २४ घण्टामा सबै भन्दा बढी बुटवल उपमहानगरपालिकामा २ सय ५१ जना कोरोना पोजिटिभ देखिएका छन् । यस मध्ये १ सय १० जना महिला र १ सय ४१ जना पुरुष रहेका छन् । यसै गरि सिद्धार्थनगर नगर पालिकामा ४५ महिला र ४५ पुरुष गरि ९० जना, तिलोत्तमा नगरपालिकामा ५९ महिला र ६७ पुरुष गरि १ सय २६ जना, सैनामैना नगरपालिकामा १४ जना महिला र १८ जना पुरुष गरि ३२ जना र देवदह नगरपालिकामा ११ जना महिला र ९ जना पुरुष गरि २० जना संक्रमित थपिएको स्वास्थ्य कार्यालय रुपन्देहीको तथ्यांकमा उल्लेख छ ।

कार्यालयले सार्वजनिक गरेको तथ्यांक अनुसार संक्रमितहरु मध्ये २९ प्रतिशत सक्रिय संक्रमित रहेका छन भने ६९ प्रतिशत निको भएर घर फर्किसकेका छन् । संक्रमित मध्ये २ प्रतिशतको मात्र मृत्यु भएको छ । रुपन्देहीमा कोरोनाको ग्राफ दैनिक रुपमा बढ्दो रहेको छ । बैशाख १ गते ३८ जना संक्रमित देखिएकोमा २ गते १५ जना ३ गते ३६ जना, ४ गते ३५ जना, ५ गते ६६ जना, ५ गते ७९ जना संक्रमित देखिएका थिए ।

यस्तै ७ गते ७३ जना, ८ गते १ सय १८ जना ९ गते ६८ जनामा संक्रमण देखिएकोमा १० गते एक्कासी बढेर यो संख्या २ सय २६ मा पुगेको थियो । त्यस यता संक्रमितहरुको संख्या लगाततर बढ्दै गई रहेको छ । ११ गते ३ सय १, १२ गत २ सय ४, १३ गते २ सय ६३, १४ गते ४ सय १९, १५ गते ३ सय ८०, १६ गते ४ सय ४७, १७ गते ४ सय ५९ जना, १८ गते ४ सय ४ सय ३२ जना, १९ गते ४ सय ४१ जना र आज २० गते ५ सय ७९ जनामा संक्रमण देखिएको हो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राप्रपा अध्यक्ष लिङ्देनले गरे पदभार ग्रहण नेपालमा पनि भेटियो कोरोनाको नयाँ भेरियन्ट ओमिक्रोन बालुवाटारबाट देउवाको सन्देश : पार्टीको आन्तरिक चुनावमा मै बलियो देखिएँ, सभापतिमा उठ्छु प्यानलकै घातको कारण पराजित भए: पाठक एशिया कप क्रिकेटका लागि खेलाडी छनोट प्रदेश २ मा कांग्रेस अधिवेशन केन्द्रीय महाधिवेशनपछि चिसो बढेसँगै जाडो छल्न बेँशी झार्दै भेडीगोठ इन्डोनेसियामा ज्वालामुखी विस्फोटमा परी १४ को मृत्यु, ९ जना बेपत्ता कांग्रेस लुम्बिनी: रुपन्देहीको शून्य सहभागिता ! भारतमा ओमिक्रोनका २१ संक्रमित भेटिए नयाँ भेरियन्टबाट बच्न प्रदेश सरकार सक्रिय गृहमन्त्री खाँणलाई आफ्नै प्रदेशमा ठूलो धक्का अछामका १० वटै पालिकामा माओवादी केन्द्रको संगठन विस्तार सान्जेन जलविद्युत कम्पनीले बोलायो साधारणसभा अछामका कैदीबन्दीहरूका लागि सिपमूलक तालिम बुटवल-नारायणगढ सडकखण्डको म्याद थप गर्न माग एनएआरएनएका महासचिवकाे आग्रह- निर्वाचनको वातावरण तयार हाेस् इजाजत नलिई बैकिङ कारोबार गर्ने पक्राउ नदीजन्य पदार्थको अवैध उत्खनन रोक्न माग गृहमन्त्री खाँण काँग्रेस भित्र असफल, जोगिएन रुपन्देहीको विरासत